Edukacja Kopciuszka

1. miejsce Amazon Kindle w kategorii erotyka. Top 10 „New York Timesa”. Edukacja Kopciuszka… z mistrzem znacznie seksowniejszym niż bohater Pięćdziesięciu twarzy Greya. Lucie Miller jest świetna w pracy i do niczego w życiu uczuciowym. Nie wydaje się sobie atrakcyjna. Brak jej tego czegoś, co sprawia, że mężczyźni oglądają się za kobietą. Reid Andrews to bożyszcze ringu, mistrz mieszanych sztuk walki, twardy fighter, a w głębi duszy… wrażliwy artysta. Za dwa miesiące stanie do swojej najważniejszej walki o mistrzostwo Ameryki – pod warunkiem, że wyleczy kontuzję. Jego terapeutką ma być Lucie. Ale ona sama też potrzebuje profesjonalnej pomocy. Rozpaczliwie chce zwrócić na siebie uwagę przystojnego ortopedy, w którym się kocha. Reid proponuje jej układ: ona pomoże mu odzyskać mistrzowską formę, a on nauczy ją sztuki uwodzenia. Tak rozpoczyna się edukacja Kopciuszka… Powieścią Edukacja Kopciuszka Gina Maxwell z dnia na dzień zrobiła niebywałą karierę! 20 lipca 2012 samodzielnie wydała powieść w formie elektronicznej – i w 2 miesiące sprzedała 100 000 e-booków! Amerykańskie wydawnictwo kupiło prawa do wersji drukowanej, wybrało Edukację Kopciuszka na tytuł, którym rozpoczęło działalność swojego nowego imprintu i podpisało w ciemno kontrakt na 3 następne tomy serii Fighting for Love. Edukacja Kopciuszka wystartowała w czołówce najlepszych romansów erotycznych Amazonu! Po 3 tygodniach była na 1. miejscu Amazon Kindle! Jest na 2. miejscu w kategorii najlepsza seria romantyczna i w Top 10 najlepszych romansów! W tydzień po premierze znalazła się Top 10 najlepiej sprzedających się książek największej amerykańskiej sieci księgarskiej Barnes & Noble. Po 2 tygodniach była na liście bestsellerów „USA Today”, a po miesiącu w Top 10 „New York Timesa” - i pozostaje na nich przez 5 tygodni! Co tak uwiodło kobiety w tej gorącej powieści? Bohater! Reid to najbardziej seksowny bohater, o jakim czytałam. Jest równocześnie tak męski i tak słodki. To niesamowicie podniecające… – piszą czytelniczki Amazonu. Fantastyczny „niegrzeczny chłopiec” z tatuażami, mięśniami jak stal i uwodzicielskim uśmiechem, który ma swoje ukryte fantazje i zaskakujące tajemnice... Wydawnictwo Amber, 2012

Informacje dodatkowe o Edukacja Kopciuszka:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-12-04

Kup książkę Edukacja Kopciuszka

Edukacja Kopciuszka - opinie o książce

Avatar użytkownika - anikatera
anikatera
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Lucie Miller to młoda fizjoterapeutka, jeszcze dobrze się nie otrząsnęła po szalonej miłości z lat studenckich, która przyniosła ze sobą tragiczne skutki, najpierw bolesna zdrada, a później nieprzyjemny rozwód. Jednak kobieta chce ruszyć naprzód i tym razem stawia na rozsądek. Zakochuje się w przystojnym i odpowiedzialnym chirurgu, który niestety nie zwraca na nią uwagi. Lucie Miller nie poddaje się tak łatwo, za wszelką cenę musi zdobyć cel, który sobie wyznaczyła, a pomoże jej w tym… przyjaciel z dzieciństwa, w którym kiedyś niezmiernie się kochała, Reid Andrews.
„Człowiek nie rządzi własnym życiem. To życie wyznacza mu drogę.”                                                                                                 (-Piosenki dla Pauli)
Ten cytat idealnie podsumowuje całą lekturę. Banalna książka o romansie w roli głównej, z mocnymi scenami łóżkowymi, ale także pod pokrywą swojej prostoty, ukazuje nam przewrotność losu ludzkiego. Pokazuje jacy jesteśmy słabi w porównaniu do Tego, który rządzi naszym życiem, bo chociaż wszystko planujemy, szczegół po szczególe i w szafce przy łóżko będziemy chować zdjęcia naszego wymarzonego życia, to i tak los się z nas wyśmieje i pokaże nam, kto tu rządzi.
Zaczynając czytać spodziewałam się, że książkę ocenię niżej, ale teraz zmieniam zdanie, bo ma ona coś w sobie, coś co przyciąga czytelnika i nie pozwala mu iść zrobić sobie kolejną filiżanki herbaty, a przecież książka to nie zając. Mimo to przykuwa uwagę i można przy niej bardzo miło spędzić czas.
Plusem jest ekonomia słowa, za którą jestem wdzięczna, bo po co nagminnie przedłużać wysilonymi scenami, zapewne łóżkowymi, z czym spotkałam się nie raz(np. , jak można oddać treściwie i krótko cały sens powieści. Zahaczyłam już o książkę pani E. L. James, więc zrobię małe porównanie, bo chyba prawie każdy kto czytał 50 twarzy Greya, był zawiedziony ubogim słownictwem, a tutaj niespodzianka „Edukacja Kopciuszka” jest o podobnej tematyce, ale o wiele lepiej napisana. Raz nawet pojawiły się świerzbiące ręce i rozpadanie się na milion kawałków, co już zawsze będę kojarzyć z trylogią autorstwa James.
Pomysł z samą edukacją Lucie był ciekawy, może nie szczególnie twórczy, bo wydaje mi się, że gdzieś już spotkałam się z czymś podobnym, ale dzięki niemu historia była interesująca. Minusem jest przewidywalność, ale trudno teraz o przeciwieństwo w typowych romansach. Niesamowicie polubiłam Reida, świetny facet, a do tego zawodnik MMA, dużym urozmaiceniem były opisy życia sportowca i za to należy się ogromny plus. Książkę czyta się przyjemnie i niesamowicie szybko. Długość, a w zasadzie "krótkość" lektury, dla jednych może być plusem, dla innych wręcz przeciwnie, ale mimo tego, że mamy tylko 112 stron do przeczytania, na końcu nie czuje się niedosytu. Polecam wszystkim, którzy szukają krótkiej lektury na jeden wieczór, dla odprężenia, ale czegoś ciekawego i myślę, że ta pozycja będzie idealna.
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 2016, Romans,
Nie przepadam zbytnio za erotyką, ale czego się nie robi dla wyzwania czytelniczego. Szukałam czegoś innego niż jest w większości książek, gdzie rządzą megaseksowni milionerzy. Chciałam przeczytać o zwykłym facecie i zwykłej kobiecie z krwi i kości. Właśnie ,,Edukacja Kopciuszka" jest tego typu historią. Ponadto możemy ją uważać za baśń dla dorosłych. Główną bohaterką historii jest zakompleksiona, nie znająca swojej wartości jako kobieta Lucie Miller. O ile w pracy zawodowej jako fizjoterapeutka radzi sobie znakomicie, to w miłości tak nie jest. Od lat wzdycha do przystojnego ortopedy i stara się zwrócić jego uwagę. Jak do tej pory nieskutecznie. Wszystko się zmieni gdy trafi do niej Reid Andrews - mistrz MMA (mieszane sztuki walki). Po kontuzji musi wrócić do dawnej sprawności przed kolejną, ważną walką w jego karierze. Okazuje się, że znają się z Lucie z dzieciństwa. Jest przyjacielem jej brata, dziewczyna nawet kiedyś się z nim podkochiwała. Reid proponuje jej układ: ona pomoże mu dojść do sprawności fizycznej, a on w zamian nauczy jej sztuki uwodzenia, dzięki czemu zdobędzie wymarzonego faceta. A co z tego wyniknie? Trzeba się przekonać czytając tą pozycję. Może nie jest to to książka z najwyższej półki, jeśli chodzi o erotykę, ale mi się bardzo podobała i pomogła się odstresować i zrelaksować. Miejscami bywała naprawdę zabawna. A jeśli dodamy do tego sceny ,,łóżkowe" to nie potrzeba nic więcej. Bardzo ciekawie autorka przedstawiła historię przemiany Lucie z ,,brzydkiego kaczątka" w łabędzia. Także za sprawą Reida książka przypadła mi do gustu. Bo oto pod maską, silnego mężczyzny, zawodnika sztuk walki, skrywa się dusza artysty. Także polubiłam Vanessą, najlepszą przyjaciółkę Lucie. Jest zwariowaną kobietę i bawiły mnie jej teksty. O niej będzie opowiada kolejny tom zatytułowany ,,Reguły Uległości". Jest to bardzo przyjemna, lekka lektura na zimowe popołudnie i wieczory. Czyta się bardzo szybko. Akcja była prowadzona sprawnie bez przynudzania. Erotyka była delikatna, smaczna, na poziomie. Nie lubię wulgarności w książce i to zasługuje na plus. Polecam dla niewymagających czytelników, mających ochotę na romantyczną historię innej wersji Kopciuszka, bo ja tak traktuje tą książkę. Nie jestem zbytnio przekonana do literatury erotycznej, ale w takiej formie jak najbardziej mi się podoba: bez zbytniej wulgarności i ze smakiem. Na pewno jeszcze sięgnę po dalsze tomu serii.
Avatar użytkownika - Accole
Accole
Przeczytane:2014-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Typowy Harlequin z nutką pikanterii
Avatar użytkownika - Modii
Modii
Przeczytane:2014-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, CZYTAM REGULARNIE,
Lucie to normalna kobieta z kompleksami, która potrzebuje tylko tego aby ktoś jej wskazał drogę do otwarcia się na swoje możliwości. Do tego właśnie przyczynił się Reid i nie tylko do tego ... Romantyczny erotyk z zabawnymi tekstami, bez wulgaryzmów i drapieżną nutką. Czyta się z zapartym tchem.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-09-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Lekkie "romansidło" z lekką nutą pikanterii-przyjemnie się czytało, bez zbędnych przedłużeń i naciągania. Fajne na chwilę oderwania, ale bez super rewelacji i wielkiego kunsztu literackiego.
Avatar użytkownika - InezStanley
InezStanley
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Rok 2017,

"Edukacja Kopciuszka" - Gina L. Maxwell

Chyba każda z nas zna bajkę o Kopciuszku. To jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Któż bowiem nie marzy o księciu, który dla ukochanej zrobi wszystko? Kiedy przeglądając nowości wydawnicze natknęłam się na powieść „Edukacja Kopciuszka” Giny L. Maxwell, jej opis bardzie mnie zaciekawił. Od razu poczułam, że muszę tę książkę przeczytać i wkrótce już była w mojej osobistej biblioteczce ;).
Kilka słów o treści...A więc, Lucie Miller to 29-letnia fizjoterapeutka, która podkochuje się w swoim koledze z pracy. Przystojny ortopeda nie wykazuje jednak zainteresowania, by koleżeńskie relacje nieco bardziej zacieśnić. Dla nieśmiałej, nie potrafiącej wyeksponować swojej kobiecości Lucie, doktor Mann pozostaje więc jedynie obiektem westchnień. Reid Andrews to 34-letni zawodnik MMA. Nie byle jaki, bo niezwykle utytułowany, czołowa postać tej dyscypliny w swojej kategorii wagowej. Kontuzja barku i konieczność zaleczenia urazu w krótkim czasie powoduje, że mężczyzna postanawia zgłosić się do centrum medycznego w swoich rodzinnych stronach i...tak właśnie trafia do gabinetu młodej fizjoterapeutki. Szybko okazuje się, że są znajomymi z dzieciństwa - Lucie to młodsza siostra najlepszego kumpla Reida. Andrews proponuje dziewczynie nietypowy układ: ona poświęci swój czas, by codziennie czuwać nad prawidłowym przebiegiem rehabilitacji, on natomiast nauczy ją, jak uwodzić mężczyzn i sprawić, żeby nieosiągalny (jak dotąd) dla Lucie doktor wreszcie ujrzał w niej atrakcyjną kobietę... Ciekawy układ prawda? Co z niego wyniknie? Koniecznie musicie zajrzeć do książki!
Kreacja postaci wyszła Ginie Maxwell zupełnie przyzwoicie, dwoje głównych bohaterów posiada na tyle wyraziste charaktery, że fabuła może się na nich spokojnie oprzeć. W powieści występuje jeszcze tylko bodajże pięć/sześć postaci, które choć odgrywają epizodyczną rolę, to stanowią istotne tło, zapewniające spójność całej historii. Opis scen erotycznych odbieram pozytywnie. Autorka potrafiła wyeksponować zarówno namiętność i pożądanie, ale również emocje wyższego rzędu, że tak to określę, które mają władzę nad sercem i umysłem. Oprócz atmosfery seksualnego napięcia można dostrzec także specyficzną aurę tajemniczości i nawet pewnego rodzaju dramaturgię, zwłaszcza w końcowych fragmentach. Co chyba jednak najważniejsze, przedstawiona historia jest całkiem wciągająca. Pochłonęłam ją szybko i z dużą lekkością.
"Edukacja Kopciuszka" mile mnie zaskoczyła. Okazała się opowieścią pełną uroku i ciepła. Reid to typ "niegrzecznego chłopca", który ma w sobie wrażliwe serce i duszę artysty. Lucie to zakompleksiona młoda kobieta, która po nieudanym małżeństwie obiecała sobie, że nigdy nie da się porwać namiętności. Są zupełnie różni, żyją w dwóch różnych światach. Ale wiadomo, że najbardziej przyciągają się przeciwieństwa. Portret psychologiczny bohaterów jest całkiem nieźle nakreślony, choć bez dogłębnej analizy i rozwodzenia się nad mrokami przeszłości, co uważam za plus. Książka jest napisana lekko i z humorem. Choć momentami balansuje na granicy kiczu (w końcu to romans), potrafi też wzruszyć.
Klasyfikowana jako literatura erotyczna, z erotyką ma niewiele wspólnego. Nie ma żadnych perwersji czy wulgaryzmów i to jest mocnym punktem tej książki. Mimo kilku namiętnych scen, "Edukacja Kopciuszka" czaruje przede wszystkim zmysłowością iskrzącą pomiędzy Lucie i Reidem i ich wzajemną fascynacją.
Myślę, że czas poświęcony na lekturę "Edukacji Kopciuszka" niekoniecznie musi być czasem straconym. To w dużej mierze zależy od indywidualnego podejścia czytelnika, a ściślej mówiąc: czy będzie chciał odnaleźć w powieści G. Maxwell jakieś pozytywy (może nawet wartości), czy też bardziej skoncentruje się na wyszukiwaniu słabszych fragmentów, których przecież nie brakuje. Osobiście uważam, że świadomy czytelnik, sięgając po pozycję z kategorii romans erotyczny, nie powinien mieć nadmiernie wygórowanych oczekiwań. Przy takim nastawieniu "Edukacja Kopciuszka" z pewnością nie wprawi go w stan rozczarowania.
To dobra książka na zimowy wieczór, gdy chce się odpocząć przy lżejszej lekturze. Historia miłości z pantofelkiem Kopciuszka w tle - w przenośni i... dosłownie. Po prostu przyjemny romans.

Polecam!!!

Przeczytane:2014-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Reguły uległości
Gina L. Maxwell0
Okładka ksiązki - Reguły uległości

Ona ma siedem zasad. On ma siedem dni (i nocy) by je złamać… Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest głęboko przekonana, że szczęście można zaplanować...

Ucieczka do miłości . Tom 1
Gina L. Maxwell0
Okładka ksiązki - Ucieczka do miłości . Tom 1

On walczy o jej życie. Ona o jego miłość. On musi zwyciężyć ból, ona odkryć romantyczną namiętność… Jej życie warte jest 20 000 dolarów...