Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały ci roboty

Przetrwają najlepiej skomunikowani

Jak budować kompetencje szefa przyszłości w świecie przymusowego zdalnego zarządzania?

Jak zachować pracę i nie musieć rywalizować o nią z robotami?

Jak dogadać się z pokoleniami, które wchodzą na rynek pracy?

Uwaga! Sztuczna inteligencja u bram! Już puka do naszych drzwi, urzędów, domów. Już zaczyna wyręczać nas w prostych zadaniach. Już szuka dla nas drogi na wirtualnych mapach, sprawdza, czego brakuje w lodówce, liczy, analizuje, pisze wiersze i komponuje muzykę wcale nie gorszą od tej, którą tworzą natchnieni artyści. Liczba robotów w fabrykach i magazynach rośnie w tym samym tempie, w jakim spada w nich liczba ludzkich pracowników. Maszyny są wydajne, precyzyjne, nie potrzebują urlopów i nie narzekają na atmosferę w pracy. Może w ciągu najbliższych 10 lat wszystkich nas poślą na zieloną trawkę?

Może tak. A może nie.

Przypuszczalnie współpraca ludzko-maszynowa przyjdzie w pakiecie z listą nowych zawodów, o jakich dziś nawet nam się jeszcze nie śni. A co z obecnymi zawodami? Które przetrwają? Co będzie na przykład z osobami zarządzającymi pracą ludzi?

Spokojnie, akurat menadżerowie najprawdopodobniej będą potrzebni. Jednak nie wszyscy. Z podniesioną głową w najbliższą przyszłość spoglądać będą mogli tylko ci szefowie, którzy już dziś nauczą się porywać za sobą innych. Także pokolenie ludzi młodych, tych, których podobno nic nie interesuje. By to skutecznie zrobić, po pierwsze trzeba porzucić wielkie HR-owe hasła. Po drugie ... sięgnąć po sposób komunikacji rodem z... rozbawionej piaskownicy.

Brzmi intrygująco? To dobrze, bo właśnie rozpoczynamy zabawę w pracę!

O książce w mediach:

Szukasz książki na dziś? Oto Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały Ci roboty >>

Magdalena Kieferling: Epidemia była idealną okazją, aby oduczyć się narzekania >>

Jak łączyć pracę, macierzyństwo i jeszcze rozwijać karierę? Pomoże ci "Efekt piaskownicy" >>

Nie da się wszystkich zwolnić. Jak wygląda rynek pracy po epidemii koronawirusa? >>

Jak znaleźć pracę idealną i nie przestać jej kochać? CV i rozmowa kwalifikacyjna to nie wszystko >>

Jak relacje z dziećmi wykorzystać w pracy? W tym pomoże „Efekt piaskownicy” >>

Jak łączyć pracę, macierzyństwo i jeszcze rozwijać karierę? Pomoże ci „Efekt piaskownicy" >>

Jak być skutecznym >>

Informacje dodatkowe o Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały ci roboty:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2020-06-30
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328371910

Kup książkę Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały ci roboty

Efekt piaskownicy. Jak szefować żeby roboty nie zabrały ci roboty - opinie o książce

Pewna ty!. Jak być skuteczną w pracy i nie zwariować
Magdalena Kieferling0
Okładka ksiązki - Pewna ty!. Jak być skuteczną w pracy i nie zwariować

Bądź pewną siebie w miejscu, w którym jesteś! Nie wiesz, co zrobić ze swoją karierą? A może Twoje plany zawodowe stanęły w miejscu? Skąd wziąć zawodową...