Eksperyment Black Box

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375084696
Liczba stron: 344

Ocena: 6 (1 głosów)

Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych warunkach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na dwa tygodnie wcielą się w rolę strażników bądź więźniów w symulowanym zakładzie karnym. Eksperyment wymyka się jednak spod kontroli, a symulacja przemienia się w zaciekłą walkę o życie. Inspirację do napisania powieści Mario Giordano znalazł w trakcie studiów psychologicznych. Podobny eksperyment odbył się naprawdę w 1971 roku na Uniwersytecie Stanforda, a jego efekty stukrotnie przerosły wyobrażenia twórców. Doskonały thriller, w którym autor bada zasady mechanizmów posłuszeństwa, skutki izolacji więźniów oraz efekty torturowania i prania mózgu.

Kup książkę Eksperyment Black Box

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Eksperyment Black Box

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Psychologia od zawsze mnie interesowała. Uwielbiam zagłębiać się w emocje, umysły innych ludzi. Intrygują mnie przypadki seryjnych morderców, psychopatów i wszystkie aspekty jakie nimi kierują. Właśnie dlatego zwróciłam uwagę na książkę ,,Eksperyment Black Box" Mario Giordano, tym bardziej , że kupiłam ją w promocji- niecałe 9 zł. Uczęszczam na studium ,,Terapeuta ds. uzależnień". Właśnie tam- na jednym z psychologicznych wykładów , prowadząca wyświetliła nam film pod tytułem ,,Cicha furia". Dopiero po tym fakcie przypomniałam sobie o książce, którą posiadam , a jeszcze nie czytałam. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się więc za lekturę . Książka opowiada o tym, jak w latach 70-tych w USA przeprowadzono eksperymentalne badania psychologiczne pod nazwą "Stanford Prison Experiment". Projekt polegał na znalezieniu grupy studentów- ochotników, którzy przez dwa tygodnie będą odgrywać przydzieloną losowo rolę strażnika lub więźnia. Osoby , które się zgłosiły były ,,jednakowe". Wszyscy zdrowi psychicznie, jak i fizycznie o takich samych warunkach materialnych, socjalnych i bytowych. Byli to mężczyźni w tym samym wieku. Projekt miał na celu obserwowanie tego, jak człowiek reaguje na skrajną sytuację, gdy znajdzie się w skrajnych warunkach. W tym przypadku była to symulacja życia więziennego. Wyniki tego testu były przerażające. Eksperyment przerwano już zaledwie po kilku dniach... Autorowi udało się stworzyć niezwykły, przerażający i fascynujący thriller psychologiczny. Książkę czytałam do późnej nocy, nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Polecam .
Link do opinii
Inne książki autora
Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
Mario Giordano0
Okładka ksiązki - Ciotka Poldi i sycylijskie lwy

Bawarski wulkan w cieniu Etny Widok na morze. Słońce. Spokój. Kiedy Poldi, tuż po swoich sześćdziesiątych urodzinach, przeprowadza się z Monachium...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W imię natury
Jędrzej Pasierski
W imię natury
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Pokaż wszystkie recenzje