Eksperyment Black Box

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375084696
Liczba stron: 344

Ocena: 6 (1 głosów)

Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych warunkach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na dwa tygodnie wcielą się w rolę strażników bądź więźniów w symulowanym zakładzie karnym. Eksperyment wymyka się jednak spod kontroli, a symulacja przemienia się w zaciekłą walkę o życie. Inspirację do napisania powieści Mario Giordano znalazł w trakcie studiów psychologicznych. Podobny eksperyment odbył się naprawdę w 1971 roku na Uniwersytecie Stanforda, a jego efekty stukrotnie przerosły wyobrażenia twórców. Doskonały thriller, w którym autor bada zasady mechanizmów posłuszeństwa, skutki izolacji więźniów oraz efekty torturowania i prania mózgu.

Kup książkę Eksperyment Black Box

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Eksperyment Black Box

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Psychologia od zawsze mnie interesowała. Uwielbiam zagłębiać się w emocje, umysły innych ludzi. Intrygują mnie przypadki seryjnych morderców, psychopatów i wszystkie aspekty jakie nimi kierują. Właśnie dlatego zwróciłam uwagę na książkę ,,Eksperyment Black Box" Mario Giordano, tym bardziej , że kupiłam ją w promocji- niecałe 9 zł. Uczęszczam na studium ,,Terapeuta ds. uzależnień". Właśnie tam- na jednym z psychologicznych wykładów , prowadząca wyświetliła nam film pod tytułem ,,Cicha furia". Dopiero po tym fakcie przypomniałam sobie o książce, którą posiadam , a jeszcze nie czytałam. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się więc za lekturę . Książka opowiada o tym, jak w latach 70-tych w USA przeprowadzono eksperymentalne badania psychologiczne pod nazwą "Stanford Prison Experiment". Projekt polegał na znalezieniu grupy studentów- ochotników, którzy przez dwa tygodnie będą odgrywać przydzieloną losowo rolę strażnika lub więźnia. Osoby , które się zgłosiły były ,,jednakowe". Wszyscy zdrowi psychicznie, jak i fizycznie o takich samych warunkach materialnych, socjalnych i bytowych. Byli to mężczyźni w tym samym wieku. Projekt miał na celu obserwowanie tego, jak człowiek reaguje na skrajną sytuację, gdy znajdzie się w skrajnych warunkach. W tym przypadku była to symulacja życia więziennego. Wyniki tego testu były przerażające. Eksperyment przerwano już zaledwie po kilku dniach... Autorowi udało się stworzyć niezwykły, przerażający i fascynujący thriller psychologiczny. Książkę czytałam do późnej nocy, nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Polecam .
Link do opinii
Inne książki autora
Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
Mario Giordano0
Okładka ksiązki - Ciotka Poldi i sycylijskie lwy

Bawarski wulkan w cieniu Etny Widok na morze. Słońce. Spokój. Kiedy Poldi, tuż po swoich sześćdziesiątych urodzinach, przeprowadza się z Monachium...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje