Eksperyment "komedia romantyczna"

,,Wyjątkowa, zniewalająca i cudownie prawdziwa historia! - Becky Albertalli, autorka powieści ,,Simon oraz inni homo sapiens"

Saoirse nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, ani w szczęśliwe zakończenia. Gdyby istniały, jej matka nie byłaby w domu opieki, a jej ojciec nie żeniłby się ponownie. Dlatego przed pójściem na studia Saoirse planuje imprezować, oglądać horrory i zapomnieć o problemach. Wszystko to uda się pod jednym warunkiem - że się nie zakocha i nie wchodzić wejdzie w żaden związek. Przecież i tak nie warto.

Ale na jednej z imprez pojawia się Ruby - być może najładniejsza dziewczyna, jaką Saoirse kiedykolwiek widziała. Fanka komedii romantycznych, wierząca w dozgonną miłość i gotowa się w kimś zakochać. A konkretnie w Saoirse. To dla niej Saoirse postanawia lekko nagiąć swoje zasady. Ruby proponuje eksperyment: będą odgrywać sceny z komedii romantycznych - z tą różnicą, że umawiać się będą tylko do końca wakacji, a ich randki będą niezobowiązujące.

I byłby to plan idealny, gdyby dziewczyny nie zapomniały o tym, że komedie romantyczne kończą się... zakochaniem.

Ciara Smyth - irlandzka autorka książek dla młodzieży. Studiowała aktorstwo, pedagogikę i pracę socjalną. Jej powieść Eksperyment ,,komedia romantyczna", została nagrodzona w konkursie KPMG Children's Books Ireland Awards w kategorii Junior Juries. Uwielbia układać puzzle i prowadzić ożywione dyskusje ze swoimi zwierzętami.

Informacje dodatkowe o Eksperyment "komedia romantyczna":

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Inne

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Eksperyment "komedia romantyczna"

Eksperyment "komedia romantyczna" - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Do sięgnięcia po książkę "Eksperyment "komedia romantyczna" zachęciła mnie kolorowa, graficzna okładka i intrygujący opis. Dla mnie było to tak naprawdę pierwsze spotkanie z osobami queerowymi, gdzie głównym motywem jest "wlw", czyli "women love women". Przyznaję, że początkowo bałam się tej książki, bałam się tego jak ją odbiorę... jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo to była naprawdę bardzo dobra historia. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie - Saoirse, Ruby i Olivier naprawdę świetnie wykreowani. To niesamowicie ciekawe postaci, ale również takie, które śmiało moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Tak naprawdę każdy z bohaterów przypadł mi tutaj do gustu, a ich niektóre dialogi i ogólne poczucie humoru autorki sprawiało, że na mojej twarzy bardzo często gościł uśmiech. Historia została przedstawiona z perspektywy Saoirse co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Autorka w przyjemny sposób przedstawiała tutaj relacje pomiędzy głównymi bohaterkami, ja od samego początku poczułam chemię i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy, byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi ich związek. To co dostałam na kartach tej powieści naprawdę mi się podobało i wywołało mnie we mnie wiele przeróżnych emocji! Ciara w swojej powieści porusza również kilka naprawdę ważnych, życiowych i ponadczasowych kwestii, między innymi choroba bliskiej osoby czy trudne relacje z rodzicem i myślę, że autorka w bardzo interesujący sposób przedstawiła właśnie te problemy, które tak naprawdę dotykają wielu nastolatków. "Eksperyment komedia romantyczna" to przyjemna, miejscami poruszająca i wartościowa historia o odnajdywaniu siebie, swojego miejsca w życiu i akceptacji. Miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia i to jeszcze taka która kończy się happy endem?

Saoirse nie wierzy w takie bajki, a to tylko dlatego że jej życie nie jest kolorowe. Matka w domu opieki, a ojciec zostawił je i żeni się ponownie. Dziewczyna postanowiła korzystać z życia i oglądać horrory aby zapomnieć o problemach.

Lecz aby dotrzymać postanowienia nie może się zakochać, bo miłość wszystko komplikuje i nic nie jest przecież warta.

Ruby to chyba najładniejsza dziewczyna jaką poznała Saoirse. Jednak jest jej totalnym przeciwieństwem. Ruby uwielbia komedie romantyczne, wierzy w dozgonną miłość i sama jest już na taką gotowa.

Dlatego dziewczyna proponuje Saoirse wakacyjny eksperyment, będą odgrywały scenki z filmów romantycznych z jedną małą różnicą w ostatni dzień wakacji ich związek się kończy i każdy rozchodzi się w swoją stronę...

Ale czy będzie to możliwe, przecież takie historie zawsze kończą się wielkim love?

Jak skończy się ten romantyczny eksperyment?

"Eksperyment komedia romantyczna" To lekka i przyjemna historia, taka idealna na letnie dni lub do poczytania do podusi.

Fajna książka młodzieżowa, napisana przyjemnym stylem. Jest to taka słodko gorzka historia, która w jednej chwili bawi a w innej wywołuje łzy. Fabuła jest fajnie skonstruowana chodź w połowie książki trochę zaczęłam się fragmentami gubić.

Ale później wskoczyłam na właściwe tory i czytałam migiem ?

I chodź rzadko sięgam po książki gdzie para jest tej samej płci, oczywiście nie że jestem uprzedzona, tylko nie udało mi się trafić na książkę,która by jakoś bardzo mnie pochłonęła to, ta historia była tak napisana że szybko ją polubiłam i bardzo fajnie spędziłam z nią czas.

Chwilami miałam wrażenie że autorka świetnie bawiła się pisząc tę książkę.

Chodź zakończenie nie poszło po mojej myśli to uważam że wyszło świetnie.

Polecam i czekam na więcej podobnych książek.

Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2023-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam, Przeczytałam,

Jeżeli szukacie idealnej pozycji na lato to ta poniżej to zdecydowanie wakacyjny ,,must read"! ? ,,Eksperyment komedia romantyczna" to książka, która już jak ją tylko zobaczyłam zachęciła mnie do siebie ? Piękna okładka i cudowny opis sprawiły, że zapragnęłam mieć ją w swojej biblioteczce.

Szczerze przyznaję, że jest to pierwsza książka z motywem qeerowym jaką czytałam. Nie ukrywam miałam początkowo obawy, czy mi się ona spodoba. Jak się okazało moje obawy były zupełnie nieuzasadnione, a w książce zakochałam się już od pierwszych stron.

"Eksperyment komedia romantyczna" to powieść, która zapewni wspaniałą rozrywkę na wakacyjne wieczory. Ciara Smyth, przedstawia nam Saorise jako bohaterkę, która nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia ani w szczęśliwe zakończenia. Jednak, gdy na jej drodze pojawia się Ruby, wszystko się diametralnie zmienia.

Ruby, zafascynowana komediami romantycznymi i pełna wiary w wieczną miłość, staje się przeciwieństwem Saoirse. Dziewczyny postanawiają przeprowadzić eksperyment, odgrywając sceny z romantycznych filmów. Miały się spotykać przez wakacje bez zobowiązań, jednak zapominały, że komedie romantyczne często kończą się zakochaniem.

Książka ta jest niezwykle wciągająca i trudno się od niej oderwać. Ciara Smyth umiejętnie łączy elementy komedii, romansu i wzruszających momentów, tworząc świetnie zbalansowaną fabułę. Opisane relacje między Saoirse a Ruby są pięknie przedstawione.

"Eksperyment komedia romantyczna" to doskonałe połączenie zabawy i emocji. Książka porusza ważne tematy, takie jak wiara w miłość, odkrywanie samego siebie i pokonywanie własnych ograniczeń. To nie tylko lekka i przyjemna lektura, ale także historia, która porusza serce czytelnika. Ponadto ta powieść porusza ciężki temat jakim jest choroba demencji. Jednak ten motyw został idealnie wpleciony w całą fabułę historii, oraz został bardzo przejrzyście przedstawiony. Z tej lektury możemy dowiedzieć się jak ciężką chorobą jest demencja i jak ciężko żyć z takimi osobami.

Zdecydowanie polecam tę książkę jako "must-read" na wakacje. Jej świetnie skonstruowana fabuła, zabawne momenty, wzruszające chwile i ciekawi bohaterowie sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Osobiście zakochałam się w niej od pierwszej strony i jestem pewna, że inni czytelnicy również ją polubią.

IG: libresun1

To nie mój problem
Ciara Smyth0
Okładka ksiązki - To nie mój problem

Dowcipna i urocza powieść. Lektura obowiązkowa dla fanek Becky Albertalli! - Ashley Poston, autorka ,,Geekerelli"   Aideen potrafi rozwiązać każdy problem...