Quantcast

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788365836243
Liczba stron: 304
Tytuł oryginału: Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win

Ocena: 5 (1 głosów)

Książka, na którą wszyscy czekaliśmy. Przejmująca, potężna, praktyczna. Każdy lider musi ją przeczytać. - Fox Business Network

Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i Leifa Babina stanęła przed misją zabezpieczenia jednego z najgroźniejszych rejonów świata. Dokonali niemożliwego, a ich historia pokazuje, że przywództwo jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce zespołu. 

Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, Jocko Willink i Leif Babin szkolili kolejne pokolenia dowódców. Później założyli firmę doradczą, która naucza menedżerów wszystkich szczebli i kierowników grup projektowych.

Ekstremalne przywództwo pokazuje, w jaki sposób wykorzystać w dowolnym zespole, rodzinie czy organizacji sposób myślenia i reguły umożliwiające oddziałom SEALs realizację najtrudniejszych misji. Rewolucjonizuje zarządzanie w biznesie i wzywa liderów do osiągania najwyższego celu: przewodzenia i wygrywania.

Każda zasada ekstremalnego przywództwa została w książce zilustrowana relacją z pola walki w Ar-Ramadi, walki, która była przepełniona ponadludzkim heroizmem, tragicznymi stratami oraz okupionymi krwią i potem zwycięstwami, a także znakomitym i przede wszystkim autentycznym biznesowym przykładem.

***

Jeden cel, odpowiedzialność, duże zaufanie podwładnych, niski poziom lęku, dzielenie się wizją, jasna strategia to cechy idealnego przywódcy na polu bitwy. Prowadzenie biznesu to również swego rodzaju walka - z konkurencją, zmianami, kryzysami. Prawdziwi liderzy wiele mogą nauczyć się od strategów wojskowych. Dzięki tej książce dowiedzą się, jak w sytuacji nieprzewidywalnych zmian można osiągnąć sukces. Polecam.

 - Ewa Walenda, redaktor naczelna ,,Personelu i Zarządzania"

Ta książka to doskonała lektura dla każdego menedżera i lidera. Bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe czytelnika będzie to dla niego fascynująca podróż do świata ekstremalnych doświadczeń, którymi dzielą się dwaj charyzmatyczni dowódcy SEAL. To zadziwiające, jak przenoszą oni praktyki, kulturę i zasady jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świat biznesu, odwołując się do konkretnych przypadków menedżerskich. W dzisiejszym świecie biznesu nasyconym kultem jednostki ta książka to doskonała wskazówka dla menedżerów i liderów, jak stworzyć nieprzeciętny zespół, wykorzystując potencjał wszystkich, którzy go tworzą.

 - Józef Kącki, Leaders Island

Autorzy doskonale przełożyli trudne realia wojenne na zasady, postawy i mechanizmy, które mają swoje zastosowanie w zarządzaniu. To lider jest odpowiedzialny za zespół niezależnie od okoliczności, w których się znajdują. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą skutecznie dowodzić zespołami.

 - Piotr Śliwiński, coach, autor bloga ,,Manager z Głową"

Kup książkę Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Avatar użytkownika - nowaczek
nowaczek
Przeczytane:2020-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Dobre połączenie doświadczeń wyniesionych z wojskowych doświadczeń na łono biznesowe. Budzi zainteresowanie zwięzłość i podkreślenie istotnych w życiu zasad. Cenne jest pokazanie przez Autora również swoich błędów, z których wyciągał wartościowe wnioski.   

Link do opinii
Inne książki autora
Równowaga przywództwa. Jak taktyki Navy Seals pomagają znaleźć balans niezbędny do zwycięstwa
Leif Babin0
Okładka ksiązki - Równowaga przywództwa. Jak taktyki Navy Seals pomagają znaleźć balans niezbędny do zwycięstwa

Inspirowany prawdziwymi historiami z pola walki i szkoleniami Navy SEALs poradnik, który szturmem podbił Amerykę i świat! Dwóch oficerów Navy SEALs...

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu. Wydanie II
Leif Babin0
Okładka ksiązki - Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu. Wydanie II

Bestseller wg list "New York Timesa" Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy