Quantcast

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-10-11
Tytuł oryginału: Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win

Książka, na którą wszyscy czekaliśmy. Przejmująca, potężna, praktyczna. Każdy lider musi ją przeczytać. - Fox Business Network

Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i Leifa Babina stanęła przed misją zabezpieczenia jednego z najgroźniejszych rejonów świata. Dokonali niemożliwego, a ich historia pokazuje, że przywództwo jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce zespołu.

Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, Jocko Willink i Leif Babin szkolili kolejne pokolenia dowódców. Później założyli firmę doradczą, która naucza menedżerów wszystkich szczebli i kierowników grup projektowych.

Ekstremalne przywództwo pokazuje, w jaki sposób wykorzystać w dowolnym zespole, rodzinie czy organizacji sposób myślenia i reguły umożliwiające oddziałom SEALs realizację najtrudniejszych misji. Rewolucjonizuje zarządzanie w biznesie i wzywa liderów do osiągania najwyższego celu: przewodzenia i wygrywania.

Każda zasada ekstremalnego przywództwa została w książce zilustrowana relacją z pola walki w Ar-Ramadi, walki, która była przepełniona ponadludzkim heroizmem, tragicznymi stratami oraz okupionymi krwią i potem zwycięstwami, a także znakomitym i przede wszystkim autentycznym biznesowym przykładem.

***

Jeden cel, odpowiedzialność, duże zaufanie podwładnych, niski poziom lęku, dzielenie się wizją, jasna strategia to cechy idealnego przywódcy na polu bitwy. Prowadzenie biznesu to również swego rodzaju walka - z konkurencją, zmianami, kryzysami. Prawdziwi liderzy wiele mogą nauczyć się od strategów wojskowych. Dzięki tej książce dowiedzą się, jak w sytuacji nieprzewidywalnych zmian można osiągnąć sukces. Polecam.

- Ewa Walenda, redaktor naczelna ,,Personelu i Zarządzania"

Ta książka to doskonała lektura dla każdego menedżera i lidera. Bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe czytelnika będzie to dla niego fascynująca podróż do świata ekstremalnych doświadczeń, którymi dzielą się dwaj charyzmatyczni dowódcy SEAL. To zadziwiające, jak przenoszą oni praktyki, kulturę i zasady jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świat biznesu, odwołując się do konkretnych przypadków menedżerskich. W dzisiejszym świecie biznesu nasyconym kultem jednostki ta książka to doskonała wskazówka dla menedżerów i liderów, jak stworzyć nieprzeciętny zespół, wykorzystując potencjał wszystkich, którzy go tworzą.

- Józef Kącki, Leaders Island

Autorzy doskonale przełożyli trudne realia wojenne na zasady, postawy i mechanizmy, które mają swoje zastosowanie w zarządzaniu. To lider jest odpowiedzialny za zespół niezależnie od okoliczności, w których się znajdują. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą skutecznie dowodzić zespołami.

- Piotr Śliwiński, coach, autor bloga ,,Manager z Głową"

Kup książkę Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Opinie o książce - Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Avatar użytkownika - nowaczek
nowaczek
Przeczytane:2020-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Dobre połączenie doświadczeń wyniesionych z wojskowych doświadczeń na łono biznesowe. Budzi zainteresowanie zwięzłość i podkreślenie istotnych w życiu zasad. Cenne jest pokazanie przez Autora również swoich błędów, z których wyciągał wartościowe wnioski.

Leif Babin0
Okładka ksiązki - Równowaga przywództwa. Jak taktyki Navy Seals pomagają znaleźć balans niezbędny do zwycięstwa

Inspirowany prawdziwymi historiami z pola walki i szkoleniami Navy SEALs poradnik, który szturmem podbił Amerykę i świat! Dwóch oficerów Navy SEALs...

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu. Wydanie II
Leif Babin0
Okładka ksiązki - Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu. Wydanie II

Bestseller wg list "New York Timesa" Ar-Ramadi, stracone miasto, piekło na ziemi. Jednostka specjalna komandosów SEALs pod wodzą Jocko Willinka i...

Opowieść Północna
Szymon Krug