Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328075795
Liczba stron: 224

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Marzycie o dalekich podróżach i poznawaniu świata?

Dołączcie do Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Przyjaciele dzięki pomocy profesora Kaganka oraz wyjątkowemu stypendium wyruszą aż za ocean, odwiedzą Azję, a w Londynie złożą wizytę królowej. Pakujcie walizki i bierzcie kurs na przygodę! W swojej pierwszej podróży przyjaciele dotrą aż do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Podczas wycieczki z Los Angeles do San Francisco zatrzymają się na dłużej nad Pacyfikiem i będą obserwować słonie... morskie! Staną oko w oko z niedźwiedziem w parku narodowym, zobaczą najwyższe na świecie drzewa i w najgorętszym miejscu na Ziemi spali ich słońce. A zaplanowany odpoczynek w Mieście Aniołów zostanie przerwany przez... trzęsienie ziemi!

Agnieszka Mielech, autorka serii, urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" oraz "Jaga Czekolada i baszta tajemnic" oraz "Jaga Czekolada i władcy wiatru". Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

Magdalena Babińska, ilustratorka. Mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki Zgaduj z Czuczu i XploreTeam, ,,Świetlik w Ciemności" Jakuba Ćwieka, ,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn", ,,Jaga Czekolada" Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów.

Tagi:

Kup książkę Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2021-05-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

Książka może zabrać Was gdziekolwiek zechcecie. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła Świata. Kalifornia”, w trudnych czasach pandemii, kiedy podróże są ograniczone, zabierze Was do tytułowej Kalifornii.
A wszystko za sprawą profesora Kaganka, który dostał ofertę pracy naukowej w Ameryce. Jego syn, Franek nie był z tego faktu zadowolony, ponieważ zamieszkałby z dala od swoich przyjaciół. Pani Laura, mama Flory, wpadła na pomysł, żeby chłopiec zakończył rok szkolny w Polsce i aby za ocean, w drugiej połowie czerwca, wybrał się pełny skład Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka.

Marzycie o dalekich podróżach i poznawaniu świata?
Jeśli tak, to dołączcie do Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn, zapnijcie pasy, bo za chwilę odlatuje samolot...

Czytając książkę dowiecie się czy przysłowiowa „słoneczna Kalifornia” rzeczywiście jest słoneczna. Poczujecie m.in. bryzę Pacyfiku, zobaczycie wieloryby i słonie… morskie, staniecie oko w oko z niedźwiedziem w parku narodowym, ujrzycie sekwoje - najwyższe na świecie drzewa i stary most Bixy Creek. W Uniwersal Studios będziecie mieli okazję polecieć na miotle przez Hogwart, a na zakończenie…
No właśnie, co na zakończenie?
Jeśli chcecie się dowiedzieć musicie przeczytać książkę. Bardzo polecam.
Ona przenosi do Kalifornii. Czułam się tak, jakbym razem z Klubem zwiedzała to miejsce. Ponad to nauczyłam się kilku nowych, fajnych angielskich słówek.

Link do opinii

Marzycie o dalekich podróżach i poznawaniu świata?
Jeśli tak, dołączcie do Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Emi jest rezolutną dziewczynką, która wraz ze swoimi przyjaciółmi: Anielą, Faustyną, Florą oraz Frankiem tworzą tajny klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka. To już kolejny tom ich przygód, a w każdym z nich czeka na nich nowa przygoda. Tym razem przyjdzie im wyruszyć do Kalifornii! A wszystko zaczęło się od tego, że tata Franka musiał wyjechać tam do pracy, udało się namówić go, by Franek został w Polsce do końca szkolnego semestru, a później wszystkie dzieciaki z klubu i ich rodzice, wyruszyli w podróż.


Przyjaciele dzięki pomocy profesora Kaganka oraz wyjątkowemu stypendium wyruszą aż za ocean, odwiedzą Azję, a w Londynie złożą wizytę królowej. Pakujcie walizki i bierzcie kurs na przygodę! W swojej pierwszej podróży przyjaciele dotrą aż do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Podczas wycieczki z Los Angeles do San Francisco zatrzymają się na dłużej nad Pacyfikiem i będą obserwować słonie… morskie! Staną oko w oko z niedźwiedziem w parku narodowym, zobaczą najwyższe na świecie drzewa i w najgorętszym miejscu na Ziemi spali ich słońce. A zaplanowany odpoczynek w Mieście Aniołów zostanie przerwany przez… trzęsienie ziemi!

Uwielbiam Tajny Klub Superdziewczyn. Według mnie jest to seria idealna zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. z Najnowszej części możemy dowiedzieć się ciekawostek o Kalifornii, poznać nowe angielskie słówka, dzięki mini słownikowi umieszczonemu na końcu książki, a przede wszystkim w wyobraźni wyruszyć z bohaterami w szaloną, wesołą oraz pouczającą podróż.

Miałam okazję poznać autorkę - Panią Agnieszkę Mielech i w I tomie Emi mam jej autograf.
Agnieszka Mielech, autorka serii, urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy.
Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga ukazały się w książki z serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" oraz "Jaga Czekolada i baszta tajemnic" oraz "Jaga Czekolada i władcy wiatru". Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

Link do opinii

Kup książkę Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 8. List w butelce. Audiobook
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 8. List w butelce. Audiobook

Kolejne przygody Emi i jej klubu Tajny Klub Superdziewczyn wyrusza na swoją pierwszą wycieczkę nad morze. Dzieciaki zauważają, że plaże i wydmy są...

Jaga Czekolada i władcy wiatru
Agnieszka Mielech0
Okładka ksiązki - Jaga Czekolada i władcy wiatru

Kolejne przygody sympatycznej Jagi Czekolady Mija rok od niezwykłych wydarzeń w miasteczku. Mirella i Lukrecja zamknęły swoją cukiernię i odeszły, o niebezpiecznym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje