Endometrioza. Leczenie dietą

Wszystko, co musisz wiedzieć o endometriozie oraz 170 przepisów na pyszne posiłki, które pomogą zatrzymać jej rozwój.

Szacuje się, że na endometriozę cierpi niemal 2 miliony kobiet w Polsce. To najczęstsza przyczyna dolegliwości bólowych w obrębie miednicy mniejszej i bardzo częsta przyczyna niepłodności.

W książce Endometrioza. Leczenie dietą znajdziesz dawkę niezbędnej wiedzy, zalecenia dietetyczne a także 170 prostych przepisów, dzięki którym Twoje posiłki będą zdrowe, smaczne i urozmaicone.

Książka zawiera praktyczne informacje, m.in.:

Jakie są objawy endometriozy. Jak wybrać najskuteczniejszą dietę wspierającą leczenie endometriozy. Jak wybierać odpowiednie produkty spożywcze, łączyć je w smaczne i zdrowe posiłki, które zneutralizują objawy i zatrzymają postępującą endometriozę.

Hanna Stolińska

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez siedem lat pracowała w Instytucie Żywności i Żywienia. Współpracuje z osobami z problemem nadwagi i otyłości oraz chorób dietozależnych. Wykładowca na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym oraz na studiach podyplomowych na kierunku Żywienie Człowieka w IŻŻ. Często gości w audycjach telewizyjnych i radiowych. Autorka książek, m.in. Jelito drażliwe. Leczenie dietą, Insulinooporność. Leczenie dietą, Zdrowe stawy. Leczenie dietą (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Endometrioza. Leczenie dietą:

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Enfometrioza.
Kiedy tylko usłyszałam to hasło od swojego ginekologa, od razu cały świat stanął mi przed oczami. To było gorzej jak wyrok, bo oznaczało, że prawdopodobnie już nigdy nie będę mamą. Teraz przynajmniej wiem skąd się brały czterodniowe bóle brzucha przed okresem. Skurcze, ściski w dole brzucha i potworny ból głowy, który uodpornił się na przyjmowane przeze mnie leki. I najgorsze te myśli, że tak pozostanie już do końca...
Z książki dowiedziałam się dokładnie co to jest enfometrioza i jak mogę jej rozwój zahamować. Niepojęte dla mnie było, że choruje na nią co dziesiąta kobieta i u każdej z nich objawia się ona inaczej.
Co ma wpływ na to, że ona w ogóle się pojawia i co do tego ma stres? Pamiętajmy, że objawy ten choroby można zauważyć. Przykładem jest tutaj ból głowy, którzy inni biorą za migrenowe. A więc co jeść?
Niesamowite było dla mnie to, że produkty w diecie są tak łatwo dostępne. Większość z nich spożywamy, lecz odświętnie. Bardzo ucieszyło mnie, że znalazłam tam ciastka! Dżemy, jabłka, buraki, pistacje, maślanka, to tylko nieliczne produkty, które nam pomogą. Lecz wpierw poczytajcie w tej książce jakie badania powinniśmy zrobić, by ją potwierdzić, bądź wykluczyć.
Kolejną nowością był dla mnie fakt, że chorobę tą można wyleczyć za pomocą diety prawie tylko roślinnej. To tylko dowodzi jak wciąż mało spożywamy owoców i warzyw. Nie trzeba się truć lekami, które bardziej szkodzą niż pomagają, gdyż wiadomo, że nie ma leku na świecie, który by tylko dawał same plusy.
A żeby jeszcze bardziej was zachęcić do przeczytania tej mądrej pozycji zdradzę wam, że znajdziecie w niej całą masę przepisów ze zdjęciami! Znajdziecie przepisy na zupy, sosy, makarony z dynią i grzybami, kotlety z soczewicy i zielonej papryki, kotlety marchewkowe! Wegetariańskie leczo, naleśniki z warzywami, sałatkę z mango i rybą, lekką sałatkę ze szpinakiem, surówkę z czerwonej kapusty, owsianki przeciwzapalne, placki z sokowych odpadków, energetyczne koktajle, które sami możemy sobie zrobić, a zadziałają lepiej i szybciej niż tiger! To nie tylko mądra ale i smaczna książka. Całe sto siedemdziesiąt przepisów, które wyleczą nas z niejednej choroby.
Od teraz i wy możecie powiedzieć Stop Enfometriozie!
Bardzo zachęcam was do lektury:-)

Dieta w leczeniu osteoporozy
Hanna Stolińska0
Okładka ksiązki - Dieta w leczeniu osteoporozy

Jak ochronić kości przed ich największym wrogiem. Na osteoporozę zwaną ,,cichym złodziejem kości" choruje w Polsce dwa miliony osób, z czego większość...

Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania
Hanna Stolińska0
Okładka ksiązki - Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania

Czy wiesz, że soja to bardzo zdrowy produkt i powinniśmy ją jeść częściej? Czy wiesz, że modny obecnie olej kokosowy jest prawie pozbawiony witamin i...