Energia

Czym jest energia? Skąd się bierze? Jak można ją wykorzystać? Książka wyjaśnia kluczowe pojęcia związane z energią w łatwym do zrozumienia języku. Opowiada o energii wiatru, wody, słońca, ale też pokarmu. Pokazuje jak można ją przechowywać i wykorzystywać . Doradza, co robić, by jej nie marnować. Dowcipne, barwne ilustracje pomogą zrozumieć mechanizmy, które rządzą naturą.

Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacje dodatkowe o Energia:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2023-11-14
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Tagi: dla dzieci dla młodzieży energia

Kup książkę Energia

Energia - opinie o książce

[Reklama] Wydawnictwo Muchomor

Jak przekazać dziecku potrzebne informacje ale w taki sposób, by było zainteresowane a nie znużone suchymi faktami? Zdecydowanie książką - najlepiej bogato ilustrowaną.
   Energia to taki dział, którym ciężko zaciekawić dziecko - przynajmniej moje młodsze jest dość oporne. Autorka natomiast we współpracy z utalentowanymi ilustratorami podarowała bardzo pomocną lekturę dla naszych pociech. Dzięki niej zgłębimy tajniki tej jakże ciekawej historii na wielu interesujących przykładach. Przykładach z życia wziętych.
   Autorka ma przyjemny styl i nie zagłębia się niepotrzebnie w dany wątek. Jest krótko, zwięźle i na temat ale bardzo interesująco. Możemy np. omówić z dzieckiem piramidę zdrowia. Pokażemy także formy energii, czyli między innymi ciepło, ruch i sprężystość. Przyjrzymy się z bliska jak to jest z autami czy gazami cieplarnianymi. A także zwierzętom, które zapadają w sen zimowy.
   Czyż otaczający nas świat nie jest ciekawy? Zdecydowanie nie ma w nim nudy a badając jego tajniki nic już nie stanowi zagadki. Bardzo dobra pozycja dla starszych dzieci. Przejrzysta lektura z ciekawymi ilustracjami. Napewno przypadnie do gustu niejednemu uczniowi - a nawet może się przydać w szkole.

Polecam

Ogień
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Ogień

Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest...

Wiatr
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Wiatr

Z "Wiatrem" ruszycie w niezwykłą podróż. Zobaczycie, co dzieje się, gdy nadciąga tornado, którędy wędruje pył znad Sahary i jak długo potrafi...