Alfabet niepodległości

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2018-03-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978 83 65650 16 0
Liczba stron: 80
Tytuł oryginału: Alfabet niepodległości
Język oryginału: polski
Ilustracje: Joanna Gębal

Ocena: 0 (0 głosów)

"Alfabet Niepodległości" to  książka na 100 -lecie! Krótkie hasła, jak elementy układanki, tworzą obraz niepodległej Polski. Oprócz oczywistych tematów jak akcje zbrojne, zabiegi dyplomatyczne czy rozpad mocarstw, pokazujemy też ciekawostki, np. co łączy wojnę polsko-bolszewicką z King Kongiem? 

Książkę  można zacząć czytać w dowolnym miejscu, wybierając hasła na kolejne litery alfabetu. Od A do Zet o niepodległości!

Kup książkę Alfabet niepodległości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:,
Trwając w roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, polecam Waszej uwadze książkę dedykowaną młodszym czytelnikom, z której jednak sporą porcję wiedzy wyciągną także dorośli. Oto Alfabet niepodległości Anny Skowrońskiej z ilustracjami Joanny Gębal i w opracowaniu graficznym Emilii Pyzy. Autorka publikacji postawiła sobie za cel uporządkowanie w niej haseł związanych z dążeniami niepodległościowymi w kolejności alfabetycznej i krótkie ich opisanie. Krótkie, aczkolwiek bardzo treściwe. O wielu rzeczach nie dowiemy się z podręczników do historii. Przykładem może być chociażby hasło otwierające, jakim jest Arcyksiążę Ferdynand. Owszem, o zamachu się wspomina, nie sposób pominąć tego faktu, jednak szczegóły dotyczące tego wydarzenia nie są najczęściej ujawniane. Podobnych ciekawostek jest tu wiele. Młody czytelnik dowie się, na czym polegał Cud nad Wisłą, kogo nazywano „Dziadziem" i co wspólnego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości mają Amerykanie. Nie zabraknie też informacji o Piłsudskim, Paderewskim czy Dmowskim.  Wszystko to podane zostało w niezwykle interesujący sposób, zdolny zaciekawić każdego. Język publikacji jest prosty i zrozumiały, a wszelkie informacje dopełnione są charakterystycznymi ilustracjami. Gorąco polecam tę publikację zarówno małym, jak i nieco większym czytelnikom. Wiele ciekawostek ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Alfabet niepodległości

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Pokaż wszystkie recenzje