Quantcast

Woda

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788365650412
Liczba stron: 64

Ocena: 6 (2 głosów)

Nie możemy bez niej żyć. Stykamy się z nią codziennie. Wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Czym jest woda? Jak powstała? Jakie ma właściwości i co z nich wynika? Przeczytasz o wpływie mórz i oceanów na klimat. Dowiesz się, jak z wody zrobić prąd. Poznasz najgłębsze miejsce świata i lodową pustynię. Zobaczysz, jak ludzie wykorzystywali wodę do podróży i transportu towarów. Przekonasz się też, jak od lat ją zaśmiecają i zatruwają. Zrozumiesz, jak ty sam możesz o nią zadbać.

Książka dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Woda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Woda

"Woda" autorstwa Anny Skowrońskiej to druga książka z serii ŻYWIOŁY. Jest to bogato ilustrowane kompendium ciekawostek o wodzie. Przyzwyczailiśmy się do niej tak bardzo, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużą rolę odgrywa w naszym codziennym życiu. Używamy jej do tak wielu czynności, iż stała się nieodzownym i niezbędnym elementem naszego życia, ale czy wiemy skąd się wzięła? Jakie ma właściwości? Że tylko na Ziemi występuje w trzech postaciach? I nawet do wyprodukowania jednego iPhona potrzebne jest aż 3000 litrów wody, natomiast aż 15 tysięcy litrów do produkcji 1kg wołowiny? Czy możliwe jest to, że pijemy tę samą wodę, którą piły dinozaury? Jaki wpływ na klimat mają morza i oceany? Jak ludzie na przestrzeni wieków wykorzystywali wodę i jak bardzo przyczynili się do jej zanieczyszczenia? Choć książka ma zaledwie 64 strony, możemy się z niej naprawdę sporo dowiedzieć i zrozumieć, jak możemy o nią zadbać, by wciąż dawała nam prąd, ułatwiała naszą codzienność, a przede wszystkim była źródłem naszego życia, ponieważ bez niej w odróżnieniu od jedzenia nie jesteśmy w stanie przetrwać dłużej niż tydzień. Z ciekawością zabieramy się za czytanie książki o wietrze czekając na kolejny tom o ogniu! Szczerze polecamy tę pozycję.

Link do opinii

Jednym z żywiołów, który niezbędny jest nam do życia, jest woda, mamy z nią styczność codziennie w końcu wystarczy odkręcić kran, ale czy ktoś wie, w jaki sposób woda trafia do naszych domów?
Ta książka to naprawdę kawał dobrej i długiej pracy jest ona dopracowana w najmniejszym detalu, na każdej stronie znajduje się opis i grafika do niego, w całej książce jest tyle informacji, że po przeczytaniu będziemy już wiedzieć dokładnie wszystko o tym ciekawym żywiole. Tak naprawdę woda jest niezbędna do wszystkiego, żeby wyprodukować jakikolwiek towar i to nie tylko jedzenie, ale też ubranie, czy sprzęt elektroniczny, nawet ciała ludzi czy zwierząt w większości procent składają się z wody. W książce znajdziemy dużo informacji o ocenach, o tym, czy na Marsie jest woda, o powodziach, suszach i nawet o tym, jak woda powstała, także są to zagadnienia, o których na pewno nie mieliśmy pojęcia.
Najtrudniej poleca mi się książki, które naprawdę zrobiły na mnie wrażenie, bo ciężko ubrać mi w słowa te wszystkie zachwyty, to zdecydowanie jest taka pozycja. Książka ma bardzo duży format, a do tego wiele stron dlatego też znajduje się tam ogrom wiedzy, nawet takie kwestie, o których byśmy nawet nie pomyśleli, jest to świetna pozycja do odkrywania świata z naszym dzieckiem, potem możemy z tego tworzyć zadania i zagadki do rozwiązania przez siebie nawzajem lub innych członków rodziny. Warto edukować dziecko o ważnych kwestiach związanych z naszym codziennym życiem, a temat wody zdecydowanie takim jest, z jednej strony, kiedy patrzymy na naszą planetę, wydaje nam się, że jest na ziemi tyle wody, a z drugiej często słyszymy, że wody pitnej może zabraknąć. Nam dorosłym jest trudno sobie wyobrazić wiele rzeczy, a co dopiero naszemu dziecku, które dopiero tego wszystkiego się uczy, a jak wiadomo, że im szybciej zaczniemy zmiany, tym lepiej, więc warto już uświadamiać kilkulatki tak, żeby dobre nawyki były ich codziennością.
Ja nie mogę doczekać się kolejnych części i tych wszystkich ciekawostek o innych żywiołach, jest to seria, którą można kupować z zamkniętymi oczami, bo na pewno oczaruje ona każde dziecko.

Link do opinii
Inne książki autora
Alfabet niepodległości
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Alfabet niepodległości

"Alfabet Niepodległości" to  książka na 100 -lecie! Krótkie hasła, jak elementy układanki, tworzą obraz niepodległej Polski. Oprócz...

Ogień
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Ogień

Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy