Quantcast

Ogień

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2022-03-01
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788365650603
Liczba stron: 64
Ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Acapulco Studio)

Ocena: 6 (1 głosów)

Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami. Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.

Po WIETRZE i WODZIE przyszedł czas na opowieść o OGNIU. Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Ogień

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ogień

Dzieciom ogień najczęściej kojarzy się z pożarem i jest to w pewnym sensie dobre skojarzenie, bo dzięki temu się go boją i nie podchodzą do miejsc, gdzie ten ogień jest, ale tak naprawdę czyni on też wiele dobrego. Ogień przede wszystkim ma za zadanie ogrzewać nasze domy, na ogniu gotujemy posiłki, a latem rozpalamy ognisko, żeby upiec sobie na nim kiełbaski, także nie zawsze musi on niszczyć, a może też pomagać.
Warto wiedzieć coś więcej o tym żywiole, a najwięcej wiedzy znajdziemy w książce właśnie o tytule ogień, znajdziemy tam wytłumaczenie, z czego się składa, jaki ma kolor, a nawet jak rozpalić go dzięki krzemieniom. Tak naprawdę znajdziemy tutaj ogrom wiedzy, ciekawej, zaskakującej, ale też takiej, o której kiedyś słyszeliśmy, jest tutaj również bardzo dużo ciekawej grafiki, także nie tylko spodoba się ona dzieciom, ale też dorosłym. Bardzo podoba mi się to, że ciekawostek jest naprawdę dużo, ale podzielone są tak, że wiedzę możemy zdobywać etapami, są też odpowiednie nagłówki, żeby łatwo było potem odnaleźć dany fragment.
Wydaje mi się, że ostatnio zachwycam się każdą książką, ale jak tu się nie zachwycać, jak każda z nich jest tak pięknie wydana z dbałością o każdy szczegół, żeby zdobyć tyle informacji co w tej i opisać je w tak ciekawy sposób trzeba było się naprawdę natrudzić, a ja doceniam ciężko pracę. Już nie mogę się doczekać, kiedy moje dzieci będą sięgać po te książki, bo w podręczniku szkolnym znajdą tylko szczątkowe informacje, a tutaj temat będzie rozwinięty tak, że nic nie będzie niewiadomą, sama jestem w szoku, ile nowych informacji zdobyłam po przeczytaniu całości.
Ta seria o żywiołach to coś, co każdy musi mieć w swojej biblioteczce, szczególnie ten tytuł, bo jest on aktualnie na czasie, kiedy codziennie słyszy się o wypalaniu łąk, które czasami wymykają się spod kontroli i cierpią na tym również lasy i zwierzęta.

Link do opinii
Inne książki autora
Wiatr
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Wiatr

Z "Wiatrem" ruszycie w niezwykłą podróż. Zobaczycie, co dzieje się, gdy nadciąga tornado, którędy wędruje pył znad Sahary i jak długo potrafi...

Woda
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Woda

Nie możemy bez niej żyć. Stykamy się z nią codziennie. Wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Czym jest woda? Jak...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy