Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się, kim jesteś

Mapa ludzkiej natury Enneagram - teoria i praktyka najstarszej typologii ludzkiej natury Dogłębna analiza (wszystkich) dziewięciu typów osobowości Nowe, rewolucyjne odkrycia psychologii

Nowoczesna psychologia zakorzeniona w starożytności Pamiętasz ten moment, kiedy pierwszy raz zdałeś sobie sprawę, jak bardzo inne osoby różnią się od Ciebie? Z biegiem czasu powoli odsłaniał się przed Tobą wielobarwny wachlarz ludzkich charakterów. To fascynujące zagadnienie dla większości ludzi wciąż stanowi niezgłębioną tajemnicę. Co decyduje o naszych motywacjach, lękach, pragnieniach? Jaki wpływ na naszą osobowość mają rodzice i ludzie bliscy nam w dorosłym życiu? Jak kształtuje nas otaczająca rzeczywistość i codzienne wydarzenia? Jeśli jesteś człowiekiem ciekawym świata, nie tylko zewnętrznego, odpowiedzi odnajdziesz w Enneagramie.

Książka "Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się kim jesteś" jest niezastąpionym źródłem w studiach nad Enneagramem, a także cenioną na całym świecie klasyczną pozycją w literaturze zajmującej się rozwojem osobistym. Enneagram jest sposobem dogłębnego badania zarówno psychiki, jak i duchowości człowieka. Jest kwintesencją wiedzy pochodzącej z różnych źródeł i szkół duchowych, połączonej z założeniami współczesnej psychologii. System oparty na wykresie dziewięcioramiennej gwiazdy zakłada, że każdy człowiek należy do jednego z dziewięciu typów osobowości. Typ ten jest ściśle określony i rozwija się w dzieciństwie, nie zmieniając się już w dorosłym życiu. Obecne, drugie wydanie poszerzono o ponad 150 stron - dzięki temu książka została wzbogacona o nowe, rewolucyjne koncepcje. Teraz możesz zacząć wykorzystywać Enneagram w każdej sytuacji życiowej.

Osobowość profilowana Szukanie podstawowego modelu własnej osobowości. Dokładna interpretacja rodzajów osobowości. Interakcje zachodzące między poszczególnymi typami. Obraz osobowości zdrowych, niezdrowych i przeciętnych. Spojrzenie na inne koncepcje analizy osobowości.

Znajdziesz tu także dodatki: "Znaczenie poziomów rozwoju" i "Dynamika podstawowa".

Informacje dodatkowe o Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się, kim jesteś:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2009-01-15
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się, kim jesteś

Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się, kim jesteś - opinie o książce

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz