ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 2

Enra, syn króla Piekieł, kradnie Komachi jej pierwszy pocałunek, co skutkuje pojawieniem się na jej języku tajemniczej pieczęci.
Chłopak twierdzi, że to znak, iż Komachi w przyszłości zostanie wielką grzesznicą. W tym samym czasie odbywa się test, który pozwoli wyłonić nowego władcę podziemi. Wygra ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów za zlikwidowanych grzeszników. Enra zaczyna obserwować życie Komachi, ponieważ ta zajmuje ponoć bardzo wysokie miejsce w rankingu grzeszników. Niedługo później na scenę zaczynają wkraczać kolejni synowie króla Piekieł. Spokojne życie Komachi wywraca się do góry nogami. W międzyczasie dziewczyna nieświadomie zaczyna przywiązywać się do Enry.

Informacje dodatkowe o ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 2:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2019-06-12
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-8096-515-7
Tłumaczenie: Agnieszka Zychma

Kup książkę ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 2

ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 2 - opinie o książce

W tej części dowiadujemy się więcej o rodzinie demona. Jest też więcej zabawniejszych momentów.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

TROCHĘ LEPSZA ENRA

Po pierwszy ledwie niezłym tomie „Enry z piekła rodem” postanowiłem dać serii kredyt zaufania i przekonać się, jak rozwinie się ta oparta na znanym schemacie karania za zbrodnie, które jeszcze nie zostały dokonane. I co mogę powiedzieć? Że jest lepiej. Historia stała się nieco lżejsza i szybsza w odbiorze, a także trochę mniej oczywista i bardziej skupiona na szerszym gronie postaci, niż pierwsza część.

Główną bohaterką całej opowieści jest licealistka Komachi Takamura, córka prawników, która w życiu kieruje się kodeksem. Wśród kolegów nie ma najlepszej opinii, bo zawsze prawa i grzeczna, nie dopuszcza by nawet oni robili coś niewłaściwego. Czy ktoś taki mógłby zrobić coś strasznego? Komachi nie chce w to wierzyć, ale Enra, syn króla piekieł, uważa inaczej. Według jego wiedzy dziewczyna w przyszłości dopuści się czynu, który skaże ją na wieczne katusze. Nastolatka nie zamierza się jednak poddać i chce udowodnić mu, że się myli. I tak oto zaczyna się jej próbna egzystencja. Komachi udaje się co prawda nawrócić na dobro kilka osób, ale to za mało by przekonać demona co do swej niewinności.
A to dopiero początek problemów, bo oto na scenie pojawia się właśnie tajemniczy chłopak, któremu dziewczyna pomogła. Ruren, bo tak ma na imię, chce skraść jej pocałunek, ale wtedy do akcji wkracza Era, który ujawnia, że ten jest… jego bratem. Ruren tak, jak Enra poluje na grzeszników, by zostać nowym królem piekieł i najprawdopodobniej dybie także na Komachi. Rzecz w tym, że jest czarującym chłopakiem, który zdaje się mieć całkiem dobre plany na przyszłość także naszego świata. Ile jest jednak prawdy w tym, co mówi? Jakie są jego intencje odnośnie nastolatki? I co wyniknie z jego dołączenia do klasy, w której już są Komachi, jej Enra i jego sługa?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/enra-z-pieka-rodem-2-chie-shimada.html

ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 3
Chie Shimada0
Okładka ksiązki - ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 3

Przyszła grzesznica, Komachi, jest coraz bardziej zafascynowana Enrą, synem Króla Piekieł. Tymczasem Enra także zaczyna dostrzegać w niej coś więcej...

ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 1
Chie Shimada0
Okładka ksiązki - ENRA Z PIEKŁA RODEM: TOM 1

Spotkanie dziewczyny kochającej sprawiedliwość z synem króla piekieł! ,,Pomagać słabym, walczyć ze złem” to motto licealistki Komachi Takamury...