Eon: Powrót Lustrzanego Smoka

Tom 1 cyklu Eon

"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem."
Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii.
Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.
To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...

Informacje dodatkowe o Eon: Powrót Lustrzanego Smoka:

Kup książkę Eon: Powrót Lustrzanego Smoka

Eon: Powrót Lustrzanego Smoka - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 4, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016, Fantastyka_2016,
Utrzymana w klimacie samurajów i smoków historia dziewczyny, która ukrywa swoją płeć. Ciężko nie odnieść jej do filmowej Mulan. Pierwsza część przyjemna, ale nie porywająca.
Avatar użytkownika - intres16
intres16
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam, biblioteka, fantasy,
Bardzo fajna młodzieżowa książka, mimo wielu stron czyta się bardzo szybko i dobrze. Polecam gorąco :) zwłaszcza od lat 13-15 myślę że będzie idealna dla zaczytanych w fantasy zwłaszcza dziewczynach, za sprawą głównej bohaterki.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Książka jak najbardziej w moim guście. Bardzo lubię takie klimaty. Dziewczyna ukrywająca swoją płeć, potężny smok i piękne otoczenie. Mimo swej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Jejku! Nie mogę doczekać się kolejnej części! Autorka w fenomenalny sposób ukazała postaci smoków, odbiegając od wszystkim znanym konwenansów! Do tego wspaniale ucharakteryzowała główną bohaterkę - wraz z nią przeżywałam wszystkie rozterki, a nawet groźby niechybnej śmierci. Zdecydowanie to jedna z moich ulubionych książek fantasy. Mam słabość do postaci kobiet, udających mężczyzn. Takie charaktery zawsze są silne i w tym przypadku, nawet kalectwo tu nie ma nic do gadania. ;)
Avatar użytkownika - ironicperson
ironicperson
Ocena: 5, Czytam,
czekam na następną część:)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-05-14,
Bardzo interesująca pozycja... Muszę ja przeczytac ;d
Avatar użytkownika - wiktor
wiktor
Przeczytane:2010-03-08,
Świetna książka! Trzyma w napięciu do ostatniej strony, po skończeniu (w dwa dni!) zaczyna się czekać na drugą część. Fascynująca mitologia smoków, główna bohaterka co prawda momentami niepewna w swoich działaniach i nieprzewidywalna, ale to tylko dodaje smaczku... Sceny pojedynków dają niezłą adrenalinę! Na pewno wrócę do tej powieści, bo robi wrażenie.
Avatar użytkownika - Olena
Przeczytane:2010-05-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Eona: Ostatni lord Smocze Oko
Alison Goodman0
Okładka ksiązki - Eona: Ostatni lord Smocze Oko

Imperium Niebiańskich Smoków - od prawieków chronione przymierzem z dwunastoma duchowymi bestiami - chwieje się w posadach, gdy krwawy zamach stanu wynosi...