Eon. Powrót Lustrzanego Smoka

Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2010-02-24
ISBN: 978-83-60848-98-2

Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii".

PREMIERA KSIĄŻKI: 24 LUTEGO 2010

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.

To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...

Świeży powiew w gatunku fantasy. Inteligentna, napisana barwnym językiem historia wciąga już od pierwszej strony.
THE TIMES, LONDYN

Fabuła utkana wokół motywu dziewczyny w przebraniu wzbogaca się o nieoczekiwane wątki, a elementy azjatyckiego folkloru tworzą niezrównany koloryt powieści i atmosferę wielkiej przygody.
LOCUS

Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonych smoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści. Czytelnicy będą z utęsknieniem czekać na kontynuację.
BOOKLIST

Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne, uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych, uczy studentów podyplomowych kreatywnego pisania.

Od momentu ukazania się w 2008 r. w Australii (The Two Pearls of Wisdom), Wielkiej Brytanii (Eon: Rise of the Dragoneye) oraz USA (Eon: Dragoneye Reborn), książka zyskuje uznanie krytyków i coraz większą rzeszę fanów.

Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia:
- Najlepsza Powieść Fantasy - Aurealis Award (2008)
- Honor Book - James Tiptree Jr. Award (2008)
- Notable Book - CBCA Awards (2009)
oraz znalazła się w ścisłej trójce finalistów Victorian Premier's Literary Awards (2009).

Powieść została przetłumaczona już na dziesięć języków i wydana w kilkunastu krajach świata. Bestseller pióra Alison Goodman nareszcie trafił do rąk polskich Czytelników!

Patronat medialny: Polski Portal Edukacyjny Edu.info.pl, Nowa Fantastyka, Portal Fahrenheit, Portal Gildia.pl, Granice.pl

Kup książkę Eon. Powrót Lustrzanego Smoka

Avatar użytkownika - Sihhinne
Sihhinne
 Gdy Lustrzany Smok powraca…  Motyw kobiety, udającej mężczyznę, nie jest zbyt często spotykany we współczesnej prozie, przez co wypada dość oryginalnie. Trafiłam nań ostatnio w Behemocie Scotta Westerfielda, lecz realizacja pomysłu nie rzuca na kolana. Podejście drugie to lektura powieści Eon. Powrót Lustrzanego Smoka Alison Goodman, która zbiera bardzo dobre opinie na forach i blogach, a także została okrzyknięta najlepszą powieścią fantasy 2008 roku.  Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii. Dwunastu kandydatów walczy o zaszczyt zostania uczniem Szczurzego Lorda Smocze Oko, lorda Ido. Wśród nich jest Eon, a raczej Eona, kulejąca szesnastoletnia dziewczyna, udająca dwunastoletniego chłopca. Jej marzeniem jest zostanie lordem Smocze Oko, lecz kobiety nie mogą dostąpić takiego zaszczytu. Ten rok jest rokiem Szczurzego Smoka i to właśnie lord Ido ma objąć władzę nad duchowymi bestiami chroniącymi kraj i cesarza. W dniu wyboru Eona zostaje odrzucona i nagle znikąd pojawia się zaginiony Lustrzany Smok, nie widziany od 500 lat, po czym wybiera na swojego lorda właśnie ją!  ...

Avatar użytkownika - aniusiaczek92
aniusiaczek92
Sięgając po tę książkę, nie wiedziałam, czego dokładnie się spodziewać, bowiem nigdy nie czytałam żadnego utworu podejmującego tematykę smoków (Eragon wciąż znajduje się mojej liście książek do przeczytania). Miałam jednak nadzieję, że powieść Goodman wprowadzi mnie w świetnie wykreowany świat fantasy, który całkowicie mnie wciągnie i pozwoli zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości. Czy książka australijskiej pisarki spełniła moje oczekiwania? Czy stworzony przez Alison Goodman świat okazał się takim jakim chciałam go ujrzeć ?  Książka opowiada historię Eony, która ukrywa przed resztą świata swoje prawdziwe oblicze; ta niezwykła szesnastoletnia dziewczyna pragnie zostać uczniem Lorda Smocze Oko, a żeby tak się stało musi "stać się" chłopcem, gdyż ten zaszczyt przysługuje wyłącznie płci męskiej, kobiety jako słabsza z płci nie mogą uczestniczyć w walce o przychylność smoka. Eon(a) jako kaleka nie ma łatwego życia, na każdym kroku słyszy nieprzychylne wyzwiska pod swoim adresem - nikt nie bierze go na poważnie, gdy "chłopiec" staje do boju o zdobycie przychylności Szczurzego smoka. Mimo że choroba stawia Eonę w gorszej pozycji w owej walce, to bohaterka nie poddaje się, kierowana przez swojego mistrza Brannona stawia czoło coraz to trudniejszym zadaniom. Jako kobieta Eona nie jest wcale zbyt słaba, może i czasem przerasta ją sytuacja, ale nie brak jej sił, by walczyć o to czego pragnie; ...

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Jeśli poszukujecie dobrej powieści fantasy, której lektura pochłonie Was bez reszty na wiele, wiele godzin, „Eon. Powrót Lustrzanego Smoka” to książka dla Was. To znakomita epic fantasy, nawiązująca do najlepszych tradycji gatunku. A przy tym, dzięki uczynieniu głównym bohaterem bardzo młodego człowieka, to książka, która okaże się równie interesująca dla nastolatków, co dla dorosłych.   Zbliża się wielki dzień w społeczności rządzonej przez cesarza – oto jeden ze smoków – opiekunów państwa, ma wybrać spośród kilku chłopców tego, który na wiele lat poświęci się służbie mu, a w zamian otrzyma możliwość rozporządzania potężną mocą. Zgodnie z tradycją o zaszczyt ten ubiegać się mogą wyłącznie dwunastoletni chłopcy. W gronie wybranych jest i Eon – ze wszech miar wyjątkowy młody człowiek. Nikt nie daje mu zbyt wielkich nadziei – nie dość, że kuleje, to jeszcze jest jednym z najsłabszych kandydatów. Ale nikt – prócz niego samego oraz jego mistrza – nie wie również, że Eon jest wyjątkowy także z innego względu. Obdarzony głęboko skrywaną potężną mocą człowiek jest starszy od kontrkandydatów, ma dar widzenia wszystkich opiekuńczych smoków, a wreszcie – jest… dziewczyną! Czy od kogoś takiego będą mogły zależeć losy cesarstwa?   Powiedzmy o tym, co dla większości ...

Opinie o książce - Eon. Powrót Lustrzanego Smoka

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 4, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016, Fantastyka_2016,
Utrzymana w klimacie samurajów i smoków historia dziewczyny, która ukrywa swoją płeć. Ciężko nie odnieść jej do filmowej Mulan. Pierwsza część przyjemna, ale nie porywająca.
Avatar użytkownika - intres16
intres16
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam, biblioteka, fantasy,
Bardzo fajna młodzieżowa książka, mimo wielu stron czyta się bardzo szybko i dobrze. Polecam gorąco :) zwłaszcza od lat 13-15 myślę że będzie idealna dla zaczytanych w fantasy zwłaszcza dziewczynach, za sprawą głównej bohaterki.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Książka jak najbardziej w moim guście. Bardzo lubię takie klimaty. Dziewczyna ukrywająca swoją płeć, potężny smok i piękne otoczenie. Mimo swej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Jejku! Nie mogę doczekać się kolejnej części! Autorka w fenomenalny sposób ukazała postaci smoków, odbiegając od wszystkim znanym konwenansów! Do tego wspaniale ucharakteryzowała główną bohaterkę - wraz z nią przeżywałam wszystkie rozterki, a nawet groźby niechybnej śmierci. Zdecydowanie to jedna z moich ulubionych książek fantasy. Mam słabość do postaci kobiet, udających mężczyzn. Takie charaktery zawsze są silne i w tym przypadku, nawet kalectwo tu nie ma nic do gadania. ;)
Avatar użytkownika - ironicperson
ironicperson
Ocena: 5, Czytam,
czekam na następną część:)
Avatar użytkownika -

Bardzo interesująca pozycja... Muszę ja przeczytac ;d
Avatar użytkownika - wiktor
wiktor
Świetna książka! Trzyma w napięciu do ostatniej strony, po skończeniu (w dwa dni!) zaczyna się czekać na drugą część. Fascynująca mitologia smoków, główna bohaterka co prawda momentami niepewna w swoich działaniach i nieprzewidywalna, ale to tylko dodaje smaczku... Sceny pojedynków dają niezłą adrenalinę! Na pewno wrócę do tej powieści, bo robi wrażenie.
Avatar użytkownika - Olena
Przeczytane:2010-05-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
EONA. Ostatni lord Smocze Oko
Alison Goodman0
Okładka ksiązki - EONA. Ostatni lord Smocze Oko

Imperium Niebiańskich Smoków - od prawieków chronione przymierzem z dwunastoma duchowymi bestiami - chwieje się w posadach, gdy krwawy zamach...

W głębi lasu
Harlan Coben