Epidemia

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-04-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380624979
Liczba stron: 296
Tytuł oryginału: Outbreak

Ocena: 4.8 (5 głosów)
Inne wydania:

Klasyka thrillera medycznego.

Gdy założyciel Kliniki Richtera w Los Angeles zapada na nieznaną chorobę, nikt jeszcze nie wie, że to początek epidemii. Już wkrótce jednak chorują lekarze i pacjenci, liczba ofiar rośnie lawinowo, a władze nie potrafią znaleźć przyczyny.

Marissa Blumenthal, młoda lekarka z Centrum Kontroli Epidemiologicznej w Atlancie, próbuje rozwikłać zagadkę, z którą nie poradziły sobie autorytety medyczne, i powstrzymać epidemię, nim będzie za późno.

Epidemia - klasyczne już dzieło Robina Cooka - zawiera wszystkie niemal elementy typowe dla thrillera medycznego: wartką akcję, ciekawych bohaterów, napięcie, trudny problem medyczny i... walkę na śmierć i życie.

Na podstawie powieści powstał znany film pod tym samym tytułem.

Tagi:

Kup książkę Epidemia

Zobacz także

Opinie o książce - Epidemia

Tak , ja wiem , że Cook pisze czasem schematycznie i przewidywalnie . Wiem że wydarzenia które opisuje bywają mało prawdopodobne . Wiem że nie jest to literatura najwyższych lotów nawet w swoim gatunku , czyli thrillera medycznego , co z tego ? To wszystko nie zmienia faktu że ja bardzo lubię czytać książki Robina Cooka . Mimo że pojawili się w tym gatunku bardziej , powiedzmy współcześni pisarze , jak chociażby Tess Gerritsen , ze swoją damską parą naczelnych bohaterek w osobach Rizzoli/Isles . Cenię Cooka przede wszystkim za rzetelną , merytoryczną , medyczną stronę jego opowieści . Dawka wiadomości medycznych jest odpowiednia , aby nie nużyć i doskonale dobrana aby zainteresować i wytłumaczyć . W tym wypadku , rozprzestrzenianie i działanie groźnego wirusa i wywołanej przez niego epidemii . W warstwie kryminalno - obyczajowej , ciut gorzej , ale i tak polubiłam Marissę Blumenthal , filigranową kobietę - demolkę :) . Początkującego epidemiologa rzuconego na głębokie wody i doskonale sobie z tym radzącego . Marissa , samotna niczym Zorro , lecz równie jak on odważna i bohaterska , stawia czoła i nie odpuści pola , pewnej organizacji lekarzy która wykorzystała ów wirus dla własnej korzyści . Tutaj właśnie dotykamy pewnego mało prawdopodobieństwa . Bo pani doktor , maleńka i drobna , bez żadnych umiejętności sztuk walki , czy chociażby wysportowania , radzi sobie doskonale ze zbirami dwa razy większymi od niej samej i to równie fizycznie jak i umysłowo . Ale wytłumaczyłam sobie to właśnie w taki sposób , że to takie bezmózgie '' karki '' które można pokonać zwyczajnym sprytem i tej wersji się trzymam :) . W książce nie ma dłużyzn , wszystko dzieje się szybko , bez przeciągania i niepotrzebnego bla blania , czego ja tak nie lubię . Znamienne u Cooka jest też to , że jak nam się wydaje , największy drań , okazuje się prawdziwym przyjacielem , a ten kogo nasza bohaterka uważała za jedynego któremu może ufać , okazał się tym draniem prawdziwym . Książek tego autora przeczytałam już kilka , ale , jako że to dość płodny literacko pisarz , całkiem sporo jeszcze przede mną . Nie omieszkam więc się z tą pozostałą częścią zmierzyć , bo jak lubię , to dlaczego nie ?
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-08-05, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2015-03-31, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Wacman
Wacman
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Szarlatani
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Szarlatani

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego! Noah Rothauser jest rezydentem w Boston Memorial Hospital. Szpital słynie z nowoczesnego wyposażenia...

Kryzys
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Kryzys

Doktor Craig Bowman jest znakomitym lekarzem, bez reszty oddanym swoim pacjentom. Po wielu latach ciężkiej pracy zaczyna wreszcie mieć czas dla siebie...

Zobacz wszystkie książki tego autora