Epoka Antychrysta

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-09-28
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-362-2
Liczba stron: 380
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Alternatywna historia chrześcijańskiego świata

Rzym 2217. Nad Kaplicą Sykstyńską biały dym. Konklawe wybrało nowego papieża. Na tronie Stolicy Piotrowej zasiadł Judasz.

Resztki zdrowego rozsądku toną w powodzi przekonań o jedynej i niepodważalnej władzy człowieka nad światem i samym sobą. Nastaje czas radykalnego liberalizmu.

Wiara w Boga, który ma wpływ na historię, to skaza na ciele ludzkości. Tylko odrzucając samą możliwość istnienia Boga - jakkolwiek rozumianej istoty wyższej - człowiek może być w pełni dowartościowany. (...) Bóg jest niczym kotwica lub pętające nas kajdany.

Mistrzowski pastisz obłędu świata XXI wieku utrzymany w konwencji powieści sci-fi.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Epoka Antychrysta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Epoka Antychrysta

Inne książki autora
Powrót z obcego świata
Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - Powrót z obcego świata

Istnieje sposób na pokonanie radykalnego sceptycyzmu. Jest droga, która wyprowadzi nas z chaosu. Tak jak przed wiekami człowiek może - dzięki racjonalnemu...

Luter. Ciemna strona rewolucji
Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - Luter. Ciemna strona rewolucji

Kim był Marcin Luter? Reformatorem, który z miłości do prawdy wystąpił przeciw nadużyciom papiestwa? Czy rebeliantem, prekursorem późniejszych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Słuchacze mieli wrażenie, jakby ktoś chwycił ich za serce. Jakby ktoś wylał im na głowy kubeł zimnej, świeżej wody. Stali się czyści. Zostali usprawiedliwieni. Judasz ich wyzwolił. Pokazał im drogę. Nic nie było teraz straszne. Nic nie było niegodziwe. Nic nie obciążało i nie hamowało człowieka. Jesteśmy, jacy jesteśmy, i to jest dobre.


Więcej
Reklamy