Eros i agape. Miłość, która daje szczęście

Dlaczego miłość kobiety i mężczyzny jest tak pociągająca i zwodnicza, trudna i warta trudu, bolesna i ekstatyczna, okropna i piękna? Dlaczego nasz świat jest przesycony seksem, a wciąż głodny miłości? Czy w miłości erosa należy tłumić? Autor szuka odpowiedzi w encyklice Benedykta XVI Deus caritas est.

W naszych czasach „erotyczny” i „pornograficzny” znaczy niemal to samo. W rezultacie wielu jest przekonanych, że erosa zawsze należy tłumić, a szukać jedynie miłości bardziej „duchowej”. Benedykt XVI zdecydowanie sprzeciwia się tej opinii. Proponuje oczyścić erosa z wypaczeń i przywrócić mu ścisły związek z agape. Dwa tysiące lat temu chrześcijaństwo wywołało „rewolucję miłosną” – nie przez odrzucenie erosa, ale przez oczyszczenie erosa i przepojenie go agape.

Książka w dostępny dla każdego sposób przybliża encyklikę Benedykta XVI Deus caritas est, która czerpie wiele z teologii ciała Jana Pawła II.

Autor podkreśla także, że od uporządkowania miłości kobiety i mężczyzny zaczyna się sprawiedliwy porządek społeczny. Miłość kobiety i mężczyzny jest bowiem fundamentem ludzkiego życia i kamieniem węgielnym cywilizacji. Nie można oddzielać nauczania dotyczącego etyki seksualnej oraz sprawiedliwości społecznej.

Christopher West (ur. 1969) studiował teologię i antropologię. Jest wykładowcą na katolickich uczelniach w Australii i USA, cenionym w świecie rekolekcjonistą oraz autorem wielu publikacji. Znany jest szczególnie z zaangażowania w popularyzację teologii ciała Jana Pawła II. Wraz z żoną Wendy i pięciorgiem dzieci mieszka w Pensylwanii.

Informacje dodatkowe o Eros i agape. Miłość, która daje szczęście:

Wydawnictwo: Homo Dei
Data wydania: 2011-03-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-62579-10-5

Kup książkę Eros i agape. Miłość, która daje szczęście

Eros i agape. Miłość, która daje szczęście - opinie o książce