Ewangelia dla dzieci 2021

Czy poznawanie życia Pana Jezusa może być fascynujące i bardzo inspirujące? Jak zachęcić dzieci do rozmowy o niedzielnej Ewangelii?

Przygotowaliśmy dla Państwa książkę, której bohaterami są urocze bliźniaki: Zuzia i Antek, które próbują poznawać słowo Boże i zachęcają do tej przygody swoich rówieśników!

„Ewangelia dla dzieci 2021” zawiera: teksty Ewangelii na wszystkie niedziele i święta całego roku, odnośniki do Biblii, ciekawe historie o Zuzi i Antku, pozwalające zrozumieć słowo Boże, oraz różnorodne zadania dla dzieci (labirynty, zagadki, krzyżówki, kolorowanki) inspirowane niedzielną Ewangelią.

Pozycja zwraca uwagę bardzo starannym opracowaniem graficznym, pięknymi ilustracjami przenoszącymi czytelnika w świat Biblii, a także lekkimi, radosnymi rysunkami przedstawiającymi perypetie naszych bohaterów: Zuzi i Antka.

Mamy nadzieję, że stanie się dla Państwa ulubioną niedzielną lekturą i nieocenioną pomocą w prowadzeniu z dziećmi rozmów na tematy biblijne

Informacje dodatkowe o Ewangelia dla dzieci 2021:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2020-09-07
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-8131-182-3

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Ewangelia dla dzieci 2021

Ewangelia dla dzieci 2021 - opinie o książce

Dzieci już od małego mają kontakt z wiarą, najczęściej pierwszym etapem ich spotkania z kościołem jest chrzest, który najczęściej odbywa się, kiedy mają tylko kilka miesięcy. Kiedy dziecko zaczyna rozumieć coraz więcej, zaczynamy tłumaczyć mu wszystko to, co zawarte jest w piśmie świętym, niestety przypowieści, chociaż bardzo piękne i mądre są za trudne, żeby ich sens mógł zrozumieć kilkulatek, dlatego warto znaleźć ciekawszy sposób, dzięki któremu przyswojenie tej wiedzy pójdzie łatwiej.
Ewangelia dla dzieci to książka, której bohaterami są Zuzia i Antek, bliźniaki urodzone w grudniu, dokładnie tego samego dnia, kiedy urodził się Pan Jezus. Rodzeństwo oprowadza nas po każdym miesiącu roku, opisując ważne daty i święta, mamy kilka słów z Pisma Świętego, a potem dialog Zuzi i Antka, którzy opisują to, jak postrzegają wiarę, odbywające się święta i chodzenie na mszę do kościoła.
Moim zdaniem jest to bardzo fajna pozycja dla naszych pociech, warto najpierw w domu poczytać dziecku Pismo Święte i wszystko wytłumaczyć, a dopiero zaprowadzać je do kościoła, bo jeżeli nie tłumacząc mu nic, zmusimy go do niedzielnej mszy, to ono się tam znudzi, bo nie będzie wiedziało, po co tam w ogóle jest.
Perspektywa tego, że narratorami są dzieci, jest bardzo fajnym pomysłem, bo dziecku łatwiej jest zrozumieć rówieśnika niż dorosłego, który najczęściej pojmuje coś inaczej. Warto zwrócić też uwagę na to, że ta ewangelia to nie tylko tekst, ale też dużo kolorowej grafiki i zadania do wykonania, dzięki czemu możemy sprawdzić, ile nasze dziecko zapamiętało z danego fragmentu i czy dobrze go zinterpretowało.
Zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie wiele osób jest przeciw kościołowi, ale za wiarą, lub rodzice są za tym, żeby dziecko samo wybrało swoją drogę i nie narzucają mu wiary i uważam, że ta książka sprawdzi się zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Ta książka niczego nie narzuca, ona uczy tego, co dla chrześcijan jest ważne, pokazuje wiele wartości życiowych i może nakierować nasze dziecko na to, że wiara jest bardzo ważna.

Opowiedz mi, Jezu
ks. Bogusław Zeman SSP 0
Okładka ksiązki - Opowiedz mi, Jezu

Każda strona tej książeczki mieści w sobie wiele mądrości. Wierszyki, opowieści biblijne oraz dziecięce modlitwy pomagają najmłodszym w zrozumieniu, czym...