Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty

Excel jeszcze bogatszy, poręczniejszy i dostosowany
do Twoich potrzeb

Możliwości Excela są ogromne, jednak nie zawsze w pełni odpowiadają naszym potrzebom. Najpopularniejszy obecnie arkusz kalkulacyjny zawiera także wiele interesujących funkcji ukrytych w tle i nieznanych typowemu użytkownikowi. Czy istnieje sposób na wykorzystanie ukrytych funkcji Excela oraz dostosowanie tych znanych do wymagań stawianych przez konkretne zadanie? Tak -- tym sposobem jest Visual Basic for Applications (VBA). VBA to język programowania umożliwiający tworzenie aplikacji bazujących na możliwościach innych aplikacji, w tym przypadku -- na możliwościach Excela.

Książka "Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty" przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników Excela, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o tej aplikacji i stworzyć własne, powiązane z nią, programy. Przedstawia podstawy programowania w Excelu oraz techniki zaawansowane -- wszystko, co jest związane z projektowaniem aplikacji w Excelu i programowaniem w języku VBA.

Niezbędne wiadomości o Excelu i wykorzystywanych przez niego formatach plików Zasady projektowania aplikacji arkusza kalkulacyjnego Programowanie w języku VBA Tworzenie niestandardowych okien dialogowych -- formularzy UserForm Pisanie narzędzi dla programu Excel Praca z wykresami Programowanie obsługi zdarzeń Współpraca z innymi aplikacjami Tworzenie elementów aplikacji -- menu, pasków narzędzi i systemów pomocy Operacje na plikach Komponenty języka VBA

Niewielu użytkowników Excela jest tak naprawdę świadomych jego możliwości. Przeczytaj niniejszą książkę i dołącz do tej elitarnej grupy.

Informacje dodatkowe o Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2004-07-15
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty

Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty - opinie o książce

Excel 2013 PL. Biblia
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2013 PL. Biblia

Excel to najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny na rynku, ceniony przez studentów, księgowych i analityków. Program oferuje użytkownikom tysiące zastosowań...

Excel 2013 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2013 PL. Programowanie w VBA. Vademecum Walkenbacha

Twórz aplikacje oparte na programie Microsoft Excel 2013! Microsoft Excel ma tysiące zastosowań - obszar jego wykorzystania jest ograniczony wyłącznie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;