Faida. Prawo zemsty

Goran nie jest zachwycony, kiedy jego szef, jeden z bossów włoskiej mafii, przydziela mu bardzo wyjątkowe zadanie - ma lecieć do Mediolanu, aby przywieźć jego najmłodszą córkę do domu przed jej osiemnastymi urodzinami. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, kiedy młodziutka Giusi nieświadomie zaostrza konflikt między dwiema rodzinami, upokarzając syna jednego z rywali jej ojca. Nieoczekiwanie Goran ląduje w niekończącej się pętli faidy - prawie do zemsty uznawanym przez rody włoskiej 'ndranghety. Czy istnieje jakiś sposób, aby zaspokoić tę żądzę krwi?

Po tych wydarzeniach mężczyzna dostaje zadanie chronienia Giusi. I chociaż cała rodzina wciąż traktuje ją jak dziecko, jemu nie umknął fakt, że jest ona już młodą kobietą. Piękną, seksowną i pewną siebie. I najwyraźniej zdeterminowaną, aby swój pierwszy raz przeżyć z nikim innym, jak ze swoim przystojnym ochroniarzem. Jednak Goran wie lepiej niż ktokolwiek, że przekroczenie tej granicy będzie dla niego oznaczało wyrok śmierci.

Kto tak naprawdę miał być ofiarą tego konfliktu? Jaka kara czeka na tych, którzy ośmielą się przeciwstawić największym mafijnym klanom?

Najnowsza książka Anny Tuziak to idealny romans mafijny dla wszystkich fanek motywu zakazanej miłości i różnicy wieku. Przeczytaj i dowiedz się, czym naprawdę jest ,,Faida. Prawo zemsty".

Informacje dodatkowe o Faida. Prawo zemsty:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-01-18

Kup książkę Faida. Prawo zemsty

Faida. Prawo zemsty - opinie o książce

Dzisiaj będzie bardzo drapieżnie i niebezpiecznie, nie może być inaczej, bo mam dla Was recenzję romansu mafijnego! Jest nim "Faida. Prawo zemsty" Anny Tuziak. Już sam tytuł mówi o tym, że książka ta jest pełna wrażeń. Zresztą zobaczcie sami!

Pewnego dnia szef Grana i tym samym jeden z bossów włoskiej mafii przydziela mu pewne zlecenie. Ma on lecieć do Mediolanu, po to, żeby przywieźć jego najmłodszą córkę Giusi do domu przed jej osiemnastymi urodzinami. Niestety sprawy się komplikują... Giusi zasłużenie upokarza syna jednego z rywali jego ojca, przez co nieświadomie wywołuje konflikt między dwiema rodzinami. Robi się bardzo niebezpiecznie i tym sposobem Goran dostaje zadanie, aby chronić córkę swojego szefa, która wśród swojej rodziny uchodzi za rozpieszczone dziecko. Jednak Goran widzi w niej piękną, seksowną, mądrą i pewną siebie kobietę, która nie ukrywa tego, że swój pierwszy raz chce spędzić właśnie z nim... Niestety Goran ma tego świadomość, że jeśli przekroczy tę granicę, to wyda na siebie wyrok śmierci. Czy ulegnie on pokusie Giusi? Jakie będą skutki konfliktu, do którego doprowadziła nieświadomie córka bossa włosa mafii?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Są różni narratorzy, najczęściej poszczególne wątki napisane są z punktu widzenia Gorana i Giusi. Na początku zamieszczona jest struktura organizacji włoskiej mafii, z którą warto się zapoznać, aby lepiej zrozumieć fabułę. Następnie znajduje się prolog, w którym z początku nie wiadomo, o co chodzi (tak jak zazwyczaj jest to w prologach). Książkę tę czyta się szybko, jest to lektura, którą można połknąć w jeden dzień. Jak przystało na romans, występują pikantne scenki oraz jest wątek trudnej miłości, która ze względu na zasady mafijne jest zakazana. Ponadto Giusi i Gorana dzieli duża różnica wieku i znają się bardzo krótko, jednak to wystarczy, aby narodziło się między nimi wielkie uczucie i gotowość do poświęceń. W książce nie zabrakło też brutalnych scenek i ofiar śmiertelnych. Była również akcja, trzymanie w napięciu, a nawet wielkie zaskoczenie podczas jednej scenki, która nawiązywała do prologu znajdującego się na samym początku. Końcówka książki, jak dla mnie nie była w 100% szczęśliwa, bo dotyczyła ciężkiego wyboru i wielu poświęceń niezbędnych, aby przeżyć.

"Faida. Prawo zemsty" jest bardzo wciągającym romansem mafijnym, który dostarcza wielu wrażeń. Zakazana miłość wraz z niebezpieczeństwem panującym wokół potrafią bardzo zaciekawić. Tak więc jeśli lubicie książki, które szybko się czyta i po jednym rozdziale nie da się ich odłożyć, to musicie sięgnąć po ten tytuł.

Z twórczością Anny Tuziak spotykam się pierwszy raz i muszę przyznać, że to całkiem udane spotkanie. Książek o mafii czytałam wprawdzie już wiele, ale takich w których pojawia się organizacja ‘ndranghety po raz pierwszy. Muszę przyznać, że widać, iż autorka zagłębiła się w ten temat w każdym calu i przedstawiła w 100 %.

Giusi to córka jednego z bossów włoskiej mafii, która jest dość krnąbrna i potrafi pokazać swoje pazury. Jest zła, że rodzina nie chce jej wszystkiego mówić, co dotyczy ich mafijnego życia, chociaż oni robią to z troski o nią. Dziewczyna niedługo skończy osiemnaście lat. Z Mediolanu odbiera ją Goran, niezwykle przystojny mężczyzna, któremu to zlecono opiekę nad tą pyskatą nastolatką i dostarczenie jej do domu. Mężczyzna pamięta ją jako małą dziewczynkę, więc nie spodziewa się, że obecnie jest z niej taka piękna dziewczyna. Niewątpliwie obydwoje potrafią doprowadzić siebie nawzajem do szału. Jednak to właśnie on, dostrzega w niej nie tylko dziecko, ale także piękną i pewną siebie młodą kobietę, która postanowiła, że swój pierwszy raz odbędzie się właśnie z nim. Goran jednak wie, że to byłby dla niego wyrok śmierci. Jak zatem potoczą się losy naszych bohaterów?

„Nie mam pojęcia, jak długo tam stałem, wpatrując się w nią i nie mogąc oderwać od niej oczu. I nie wiem, ile jeszcze by to trwało, gdyby w którymś momencie na mnie nie spojrzała. W jednej chwili zalała mnie fala złośliwości. Pozwoliłem sobie na słabość, z jaką nigdy nie miałem do czynienia. Głupia siedemnastolatka wzbudziła we mnie żądzę, jakiej jeszcze nigdy nie czułem.”

Uwielbiam historie, które już od pierwszych stron porywają mnie w swój świat, pozwalając zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości. W tym przypadku właśnie tak było. Kiedy wzięłam książkę do ręki, wprost nie mogłam jej już odłożyć. Giusi to niewątpliwie ciekawa, intrygująca, a przede wszystkim zdeterminowana bohaterka, której nie sposób nie polubić, chociaż czasami jej zachowanie pozostawiało wiele do życzenia. Podobała mi się jej zaciętość i hart ducha oraz to, że widziała o wiele więcej niż inni mogli przypuszczać.

„Byłam kobietą mafii. Nasza rola polegała na tym, aby nie zadawać pytań. Wiedziałyśmy tyle, ile zdołałyśmy się dowiedzieć. Od braci, ojców, partnerów. Nie mogłyśmy jednak dopominać się odpowiedzi. Lecz ja różniłam się od stereotypu i wiedziałam, że nigdy się w niego nie wpasuję. Nie umiałam się dostosować i w milczeniu oczekiwać na rozwój sytuacji oraz szczątkowe informacje. Chciałam wiedzieć wszystko. Ria zdecydowała się odejść i odciąć całkowicie. Ja mogę zostać, ale jeżeli zostanę, chcę być częścią mafii, a nie jedynie dodatkiem.”

Goran to również ciekawy bohater dla którego rozkaz to rozkaz. Z początku niezbyt podoba mu się perspektywa niańczenia córki szefa, tym bardziej, że ciężko mu zapanować nad samym sobą w jej obecności. Ale jako jedyny rozumie ją lepiej niż kto inny. Jego również polubiłam, zresztą myślę, że większość czytelniczek to zrobi.

Doskonała kreacja przedstawionych bohaterów, ale także dobrze skonstruowana fabuła powieści. Emocje wyczuwalne są na każdej stronie, co zawsze stanowi dla mnie ogromny plus. Lubię bowiem wspólnie z bohaterami przeżywać ich losy. I choć w książce mamy do czynienia z zabijaniem, gwałtem, co momentami przerażało, to wiadomo, że wpisuje się to w tego typu powieści. Gołym okiem widać, że Anna Tuziak zrobiła porządny reaserch do tej powieści. Przedstawienie włoskiej mafii wyszło jej bowiem doskonale. Autorka zdecydowanie wie o czym pisze i to się czuje czytając tę powieść.

Książka łączy w sobie wiele elementów. Jest świetny wątek mafijny, pojawia się romans, zakazana relacja pomiędzy Giusi i Goranem, których dzieli spora różnica wieku. Pojawiają się również trudniejsze tematy, jak gwałt, zabijanie. Intryga goni intrygę, a nasi bohaterowie nie raz zostaną postawieni przed niebezpieczeństwem. Wszystko łączy się w jedną spójną całość, która została napisana lekkim stylem, a co za tym idzie, czyta się szybciutko.

„- Mafia jest jak Watykan. Takie państwo w państwie. Zawsze będziemy odrębną społecznością, która ma jasno określone zasady.”

"Faida. Prawo zemsty" to jedna z tych książek od których nie można się oderwać. Bohaterowie z krwi i kości, ciągle rozwijająca się akcja i emocje gwarantowane. Polecam.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Spotkanie dwójki osób z mafijnego świata z rożnej pozycji nie wróży nic dobrego,gdy pożądanie bierze górę.W tej historii zapoznajemy się z surowym prawem faidy,która niesie ze sobą prawo zemsty gdy dokona się haniebnego czynu wobec ważnej osoby z mafii.Nie jest możliwa ochrona przed konsekwencjami,ponieważ wtedy wywoła się wojnę,a tego nikt nie chce…
Giusi to młoda,odważna dziewczyna,która jest silna osobowością chcącą decydować o sobie.Gdy tylko ja poznałam trzymałam kciuki za to,aby w żaden sposób nie zmieniła swojego zachowania.By dążyła do pokazania siły kobiet w mafii potrafiące pokazać pazury i decydujące o życiu.Jest pozytywna osobą biorącą swoje życie w swoje ręce.Swoją inteligencja,znajomością języków chroni siebie przed krzywda,która została na jej osobie zaplanowana.

W tej lekturze czytamy o strukturze i zarządzaniu w półświatku mafijnym nie znającą litości.Rozdziały z perspektywy bohaterów przybliżają do poznania tego świata jeszcze bliżej.Uzależnia,odrzuca i udawadnia,że z tego świata nie ma ucieczki.

Lekkość pióra autorki powoduje,ze czyta się niezwykle szybko.Wielokrotnie miała ciarki na skórze o poznawanych sytuacjach dziejących się w tej historii.
Mam nadzieje na dalsza kontynuację losów innych postaci—np Salvatore-jest początkiem dobrze zapowiadającej się historii zaczynającej się już w tej lekturze.
Ze swojej strony zachęcam do przeczytania tej książki.Emocje gwarantowane

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-02-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Ona szuka swojego miejsca w brutalnym świecie mafii. On musi ją przed nim chronić. Czy zemsta to jedyne rozwiązanie?"

Goran jest pracownikiem Włoskiej mafii. Gdy jego szef przekazuje mu nowe zadanie, mężczyzna nie jest tym zadowolony. Ma przywieźć z Mediolanu Giusi - córkę szefa, która niedługo kończy osiemnaście lat.

Jednak zadanie robi się jeszcze trudniejsze kiedy okazuje się że dziewczyna zaostrza konflikt między dwiema rodzinami, upokarzając syna jednego z rywali ojca.

Po tych wydarzeniach Goran dostaje kolejne zadanie,musi chronić Giusi.

Podczas tego zadania mężczyzna odkryje że dziewczyna nie jest już dzieckiem a stała się seksowną, pewną siebie i bardzo pyskatą kobietą. A dodatkowo jest bardzo zdeterminowana aby uwieść swojego ochroniarza. Jednak on wie że ulegnięcie pokusie równa się z wyrokiem śmierci.

,,Nie mam pojęcia, jak długo tam stałem, wpatrując się w nią i nie mogąc oderwać od niej oczu. I nie wiem, ile jeszcze by to trwało, gdyby w którymś momencie na mnie nie spojrzała. W jednej chwili zalała mnie fala złośliwości. Pozwoliłem sobie na słabość, z jaką nigdy nie miałem do czynienia. Głupia siedemnastolatka wzbudziła we mnie żądzę, jakiej jeszcze nigdy nie czułem."

Czy mężczyzna oprze się urokowi dziewczyny?

Kochani co to była za historia. Chodź romansów mafijnych jest dużo to ten podbił moje małe serduszko. Bohaterowie są świetni, pokochałam ich od początku. Motyw różnicy wieku tylko podsyca chęć czytania każdej kolejnej strony.

Akcja goni akcje, morderstwa i brutalne mafijne porachunki napędzają te historię.

Chodź było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, to na pewno nie ostatnie. Styl i język jakim napisana jest książka jest naprawdę bardzo lekki i przyjemny. Książkę czyta się z zapartym tchem, nie zdarzysz się obejrzeć a nocka z książką zarwana.

Polecam

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Co powiecie na mieszankę romansu mafijnego z zakazanym uczuciem, różnicą wieku i motywem zemsty? Często sięgam po książki z wątkiem mafijnym (ale wy to już dobrze wiecie - to moja mała obsesja). Choć z każdą kolejną powieścią tego typu moja poprzeczka względem nich wzrasta. Nie tak łatwo jest mnie zadowolić w tym temacie "przecież wszystko to już było". I wtedy pojawia się ona - Anna Tuziak i prezentuje nam swoją najnowszą książkę "Faida. Prawo zemsty".

ZAKAZANY ROMANS POMIĘDZY CÓRKĄ BOSSA WŁOSKIEJ MAFII A JEJ OCHRONIARZEM!

Goran nie jest zachwycony swoim powrotem do Włoch. Jednak nie może zlekceważyć rozkazu szefa. Jego zadaniem jest doprowadzenie jego córki do domu przed jej osiemnastymi urodzinami. Wydawać by się mogło, że jest to proste zadanie. Jednak ona mu tego nie ułatwi. Giusi często sprowadza na siebie kłopoty. Nie podejrzewała, że upokarzając syna jednego z wrogów jej ojca sprowadza na siebie ogromne niebezpieczeństwo.

Anna Tuziak pozytywnie zaskoczyła mnie tym tytułem. Spodobała mi się kreacja bohaterów, fabuła oraz dynamika akcji. W tej historii nie ma miejsca na nudę, przez całą powieść jesteśmy bombardowani zwrotami akcji, które potrafią przysporzyć o szybsze bicie serca. "Faida. Prawo zemsty" to przede wszystkim mafia, z krwi i kości. Autorka nie bawi się w półsłówka, tylko pewnie raczy nas porachunkami mafijnymi - porwania, konflikty pomiędzy rodzinami, chęć zemsty. To nie jest kolejny słodki romans, który tylko udaje, że mafia pojawia się w fabule. Ona tutaj naprawdę występuję, ku mojej wielkiej uciesze, dlatego też czytanie tej książki było dla mnie czystą przyjemnością. Przez zwroty akcji w fabule czułam dreszczyk ekscytacji, która nie pozwalała mi oderwać się od tej historii. Chciałam poznać wszystkie karty, które były ukryte. A musicie uwierzyć mi na słowo, było ich całkiem sporo.

Podczas czytania książki towarzyszyło mi wiele emocji, a to wszystko za sprawą ciekawej kreacji bohaterów, którzy potrafili przykuć moją uwagę. Goran i Giusu to trochę taka mieszanka wybuchowa, gdyż po tej dwójce można dosłownie spodziewać się wszystkiego. Choć zakazany owoc smakuje najlepiej, to dzieli ich różnica wieku oraz pozycja, którą zajmują w hierarchii. Ona jest córką bossa, której on nie ma prawa tknąć, mimo, iż pokusa jest ogromna. A ta mała kokietka, wcale nie ułatwi mu zadania.
Choć w moim odczuciu nie jest to typowy romans, uważam to za ogromny atut tej historii. Na pierwszy plan wysuwa się zemsta i chęć przetrwania w tym niebezpiecznym świecie, całkowicie zdominowanym przez facetów. Kobiety nie mają w nim zbyt wiele do powiedzenia, ale w pewnym momencie tej historii odwaga Giusu mi zaimponowała.
Ten tytuł podoba mi się z wielu powodów, a najważniejszym z nich jest oczywiście oryginalność fabuły i kreatywne postacie. Pióro autorki, również na plus - lekkie i przyjemne, mimo tego, że często porusza bardzo mroczne aspekty. Sam klimat książki przypadł mi do gustu, a tajemnicza postać, która pojawiła się z biegiem czasu tylko potęgowała mój apetyt na więcej. Czuje, że to nie będzie jeszcze koniec tej historii i już nie mogę się doczekać.
W tej historii wszystko może się zdarzyć. Ktoś będzie się musiał poświęcić, ktoś straci życie, a jeszcze inny będzie musiał żyć ze stratą. I to jest cała magia. Do samego końca tej książki nie możecie być pewni, że to koniec problemów. Jeśli lubicie takie mocne i pełne niepewności tytuły, to ta książka będzie idealna dla Was. Ja gorąco polecam!

Goran związany jest z mafią od wielu lat, teraz zostaje poproszony o to, by zaopiekować się córka szefa.. co prawda na chwilę, lecz on nie jest z tego powodu zadowolony, nie uważa się za człowieka odpowiedniego jako "niańka". Jednak z szefem się nie dyskutuje. Gdy poznaje Giusi sprawy się komplikują, bo dziewczyna choć jeszcze bardzo mloda, i uważana przez wszystkich za głupią, małą, pokorną córkę szefa.. jest inna niż się wszystkim wydaje.. a mianowicie, odważna, pyskata, mądra, a przedewszystkim posiadająca dużą wiedzę.. Czy Goran, będzie w stanie oprzeć się jej urokowi? Czy zdoła ją ochronić?.

Wiem, że mafii na naszym rynku jest ogrom, wiem że wielu z Was się już przejadła, ale uwierzcie mi .. Ta książka jest naprawdę ciekawa! Bardzo dobrze napisana, bohaterowie których da się lubić, ba! Kibicuje się im z całego serca. Polubiłam Gorana, za jego charakter i podejście, ale to ta mała Giusi skradła moje serduszko ?. Bohaterka nie zawsze musi być fleją! Bardzo fajnie wpleciony motyw różnicy wieku, oraz miłość i nutka pikanterii, która nadaje smaku całości historii. Do tego akcja, która kilka razy zmienia swój bieg i o dziwo naprawdę zaskakuje. Dodatkowo dobra znajomość struktur mafii, co wskazuje na dobre przygotowanie Autorki do napisania tej historii. No i zakończenie.. które ja dla mnie musi skończyć się kontynuacją tej historii! Serdecznie Wam polecam, bo ja spędziłam z tą książką wspaniały czas. ??

Francuska kocica
Anna Tuziak0
Okładka ksiązki - Francuska kocica

Deja Vu – Francuska kocica to historia młodej kobiety zajmującej się na co dzień restaurowaniem dzieł sztuki. Któregoś dnia natrafia na obraz...

Gra cieni
Anna Tuziak0
Okładka ksiązki - Gra cieni

Świat, w którym nie ma reguł. Dziewczyna, która igra z ogniem. Mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym. Sześć lat po katastrofie...