Okładka książki - Fantastyczne samobójstwo zbiorowe

Wydawnictwo: Kojro
Data wydania: 2007-02-01
ISBN: 978-8-391645-85-7
Dodał/a książkę: Sardegna

Listopad 2007 - Kolejna powieść znakomitego fińskigo autora. Dwóch mężczyzn wchodzi przypadkowo do tej samej stodoły, by popełnić samobójstwo. Postanawiają je odłożyć, a następnie zamieszczają ogłoszenie w gamecie i zbierają grupę osób, podobnie jak oni zniechęconych do życia.

Kup książkę Fantastyczne samobójstwo zbiorowe

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
JAK SIĘ ZABIĆ, TO RAZEM Dyrektor Onni Rellonen i pułkownik Hermanni Kemppainen, zgorzknieni, zrezygnowani panowie w średnim wieku przypadkowo wchodzą do tej samej stodoły, by popełnić samobójstwo. Gdyby to jednak było takie proste… Jakoś niezręcznie się zabijać w towarzystwie kogoś obcego. Zaczynają rozmawiać o powodach, które doprowadziły ich na skraj rozpaczy i dochodzą do wniosku, że samobójstwo, jeżeli ma być skuteczne, należy przeprowadzić w sposób w pełni profesjonalny. „Kiedy siedzieli przy płonącym kominku (po nieudanej próbie samobójczej – przyp. K.K.), Rellonen stwierdził, że dobrze by było zaprosić też innych towarzyszy niedoli. Z tego, co wiedział, w Finlandii popełniano co roku tysiąc pięćset samobójstw, a dziesięciokrotnie większa liczba osób planowała odebranie sobie życia. Byli to głównie mężczyźni. Powiedział, że czytał o takiej statystyce w jakiejś gazecie. Morderstw i zabójstw popełniano setkę.” Obaj panowie dochodzą do wniosku, że to całkiem spora grupa. Może powinna się jakoś zjednoczyć? Postanawiają tymczasowo odłożyć wykonanie ostatecznego rozwiązania swych życiowych problemów, zamieszczają ogłoszenie w gazecie i zbierają grupę osób, podobnie jak oni zniechęconych do życia. Organizują konferencję, która okazuje się wielkim sukcesem. Zbierają fundusze od zgorzkniałych desperatów i postanawiają ...

Opinie o książce - Fantastyczne samobójstwo zbiorowe

Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Dziwna to powieść, ale oryginalności nie można jej odmówić. Nie dajcie się więc zwieść tytułowi i przeczytajcie tę optymistyczną, radosną, dającą nadzieję, książkę, a ja Was do tego szczerze zachęcam. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/01/fantastyczne-samobojstwo-zbiorowe-arto.html
Dobry pies
Rafał Witek