Felix. Mroczna zemsta

Tom 2 cyklu Władcy Półświatka

Myślisz że to bajka.

Masz rację, to nie bajka.

Felix skupia wszystkie swe siły na odnalezieniu tego, kto próbuje go zabić. To całkowicie pochłania jego myśli i duszę, a noce osładza mu Ida. Na drodze do jego celu stoją cztery kobiety. Czy mężczyzna zniszczy je wszystkie, wykorzystując każdą do swoich potrzeb?

Greta nie ma zamiaru być tą drugą i postanawia rozwieść się z niewiernym mężem. Zamierza poinformować go o tym zaraz po wielkim balu, który przygotowuje jej ojciec. Tylko czy wśród tłumu ludzi będzie bezpieczna? Czy wszyscy dożyją poranka?

Karolina czeka w szpitalu więziennym na rozprawę. Niespodziewanie odwiedza ją dawna znajoma i składa jej bardzo kuszącą propozycję. Czy Karolina zdradzi w zamian za wolność?

Marcel jest kuzynem Felixa i jedynym człowiekiem, któremu ufa mafioso. Zna struktury organizacyjne, pomaga mu utrzymać władzę i zajmuje się połową jego biznesu. Jaki wpływ na życie obu mężczyzn będzie miało to co odkryje?

W światłach wielkiego miasta czają się cienie, a wraz z nimi morderca oraz tajemniczy gracz, którego nikt się nie spodziewa?

Odważysz się wejść do tego świata?

Informacje dodatkowe o Felix. Mroczna zemsta:

Kup książkę Felix. Mroczna zemsta

Felix. Mroczna zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2024-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, erotyk, Literatura obyczajowa , Romans, Mam,

Skończyłam czytać drugi tom serii o władcach połświatka. Felix okazał się trochę inną historią niż Vigo. Był troszkę mniej brutalny i skupiał się zupełnie na czymś innym. Ale o tym napiszę Wam za chwilę. Muszę jednak uprzedzić, że mogą się pojawić maleńkie spojlery, bez których trudno jest mi napisać cokolwiek.

Pierwszy tom zakończył się tragicznie, śmiercią Viga. Felix pomimo swojej żałoby i bólu po śmierci brata, musi zwracać uwagę na to co się dzieje dookoła niego, bacznie obserwować i czuwać. Bowiem okazuje się, że ktoś czyha na jego życie, a może nawet jego najbliższych osób, do których zaczyna należeć jego młodziutka żona. Początkowo Greta nie znosiła swojego męża. Tak naprawdę połączyły ich gorące chwilę w sypialni. Jednak stopniowo zaczęła zakochiwać się w mężu. Zaczęła poznawać go i wbrew swojemu zdrowemu rozsądkowi, zakochiwać się w nim. Ale jak kogoś kochać kiedy druga osoba Cię ciągle odtrąca?
Felix nie chce lub nie potrafi wsłuchać się w swoje serce, które podpowiada mu, żeby wybrał Gretę. Nie dopuszcza do siebie tych uczuć. Sprowadza do domu swoją wieloletnią kochankę Idę, z którą nie chce i nie potrafi pogodzić się Greta. Dlatego odchodzi od Felixa, myśląc o rozwodzie.

Czy Greta i Felix będą razem? Kto zabił Viga? Kto czyha na życie Felixa?

Jak już wspomniałam wcześniej ten tom jest zupełnie inny niż pierwszy. Owszem mamy tu mafię, która jak zawsze jest brutalna i niebezpieczna, jednak to wszystko jest jakby wyblakłe. Iwona tą część poświęca całkowicie Feliksowi i jego uczuciom. Jesteśmy świadkami jego przemiany, kiedy pojawia się Greta. Początkowo był brutalny i nie dopuszczał do głosu swojego serca. Odrzucał Gretę, a mimo to coś go do niej ciągnęło. Był jak chorągiewka, raz chciał być z nią, a raz nie. Ostateczną decyzję podjął w wyniku zdarzeń, które pomogły mu ostatecznie zrozumieć swoje uczucia. Ale jaką podjął decyzję Felix i co sprawiło, że był pewien swoich uczuć, musicie sami doczytać. Nie mogę Wam zabierać przyjemności z czytania.

Powiem tylko, że działo się dużo. Poznajemy nowych bohaterów, jak również losy starych. Iwona serwuje nam taką historię, przy której wszystkie inne blakną. Mamy tu mafię, a także związaną z nią brutalność, przemoc i mnóstwo sexu. W tej części sceny erotyczne są bardziej namiętne niż brutalne. Wszystko to jest tak opisane, że czytając trudno przełknąć ślinę z wrażenia, a wyobraźnia pracuje ufff

Zostaje mi tylko zachęcić Was do poznania tej serii, a ja zabieram się za ostatni tom serii.

Polecam
10/10

Muszę przyznać, że tom pierwszy mnie mocno zaskoczył a końcówka rozbiła emocjonalnie. Dlatego z niecierpliwością czekałam na tom drugi, by poznać dalsze losy Grety i Felixa. Czy się nie zawiodłam? Kolejny tom jest równie emocjonalny. Czy lepszy? A może słabszy? To już musicie ocenić sami. Jedno jest pewne to będzie jazda bez trzymanki.

Greta to młoda dziewczyna, która ojciec wydał za mąż za Felixa. Miało to zapewnić jej ochronę przed Lutorem. Niebezpieczeństwo, i szybkie nieoczekiwane decyzje zagmatwały jej życiem. W dodatku nie może pogodzić się z tym, że Felix ja odrzucił.

Felix po śmierci brata pragnie zemsty. Musi także sam zadbać o swoje interesy a jego prawą ręką staje się kuzyn Marcel. W dodatku ktoś dalej mu zagraża. Felix z jednej strony pragnie Grety z drugiej odrzuca ją. Co nim kieruje? Kiedy w ich kręgu pojawia się Eryk musi nie tylko bronić interesów ale i Grety. Kim jest Eryk i czemu tak zależy mu na Grecie?

Muszę przyznać, że autorka zaskoczyła mnie zupełnie. Mamy tu sporo intryg, część niejasnych zdarzeń, które aż się proszą o wyjaśnienie. Sama fabuła poprowadzona jest z punktu widzenie głównych bohaterów, są przeskoki w czasie do wydarzeń wcześniejszych,. Oprócz Grety pi Felixa pojawiają się rozdziały z punktu widzenia innych bohaterów, co wprowadza ciekawy i intrygujący wątek. Nie wszystko jest rozstrzygnięcie. Sporo mamy niejasności. Dodatkowo autorka wprowadziła nam kolejne tajemnice, kolejnych bohaterów, a powiązania  między jednymi a drugimi nadal niewyjaśnione. Muszę przyznać, że początkowo Felix nie przypadł mi do gustu. Bardziej niż jego polubiłam Vigo. W tomie drugim Felix dął się poznać z innej strony bardziej przyjemnej. Emocje, jakie się pojawiły między nim a Greta widać było gołym okiem. Pasowali do siebie jak dwie połówki jabłka, mimo że każde ma dość silna osobowość.

Fabuła bardzo dobrze przemyślana, autorka dawkuje nam fakty. Akcja goni akcję, a całość układa się w logiczną całość. I jak już myślimy, że wiemy wszystko, autorka robi nam znowu zamęt i wprowadza zamieszanie w losach bohaterów. Czy Felix i Greta odnajdą spokój? Kto zagraża Felixowi? Czy odnajdzie wroga? Jest wiele pytań. Na jedne znajdziemy odpowiedź, na inne nie . Dodatkowo pojawią się nowe pytanie i nowe tajemnice. Zakończenie szalenie intrygujące. Z jednej strony może to koniec z drugiej obstawiam, że będzie tom 3 i mam pewne przypuszczenie kto będzie jego głównym bohaterem. Polecam

Drugi tom z cyklu Władcy półświatka opowiada nam o kolejnym bracie Hryniewiczu. Wypatrywałam go niecierpliwie, gdyż po rewelacyjnej książce „Vigo. Mroczne serce” byłam bardzo ciekawa jak rozwinie się ta intrygująca historia i co jeszcze spotka bohaterów. Mafijny świat, krwawe porachunki, zdrady oraz tajemniczy człowiek, który mataczy, spiskuje i robi wszystko by zaszkodzić Hryniewiczom.

Po stracie brata to właśnie Felix staje na czele mafii. Jego głównym celem życiowym jest odnalezienie mordercy brata i pomszczenie jego śmierci. Nie zdaje sobie on sprawy, że jego zaniedbywana żona Greta ma dość jego zachowania i zdrad. Kobieta postanawia zmienić to i zacząć żyć po swojemu.

Czy ta charakterna dwójka znajdzie własną drogę do szczęścia? Czy uczucia jakie skrywają na dnie swojej duszy wyjdą na jaw? Czy ten silny mężczyzna dowie się kto ich tak nienawidzi i krzywdzi?

Pani Feldman po raz kolejny udowodniła, że jej powieści są rewelacyjne i potrafią całkowicie pochłonąć czytelnika. Nie mogłam oderwać się od stronic książki, a historia okazała się prawdziwą petardą. Zakończenie jak zwykle daje do myślenia i rozbudza wyobraźnię. Oby nie trzeba było zbyt długo wyczekiwać na trzeci tom, gdyż moje pragnienie rozwikłania tajemnic jak i poznanie odpowiedzi na dręczące mnie pytania jest ogromna.

Drugi tom w niczym nie ustępuje pierwszemu i jest napisany lekkim i przystępnym stylem. Fabuła trzyma w napięciu, przepełniona jest wieloma zaskakującymi wątkami i nawet przez moment nie przynudza.

Postaci są wspaniale wykreowane, silne i waleczne, dostarczają niezapomnianych wrażeń i emocji. Raz rozpływałam się w zachwytach, innym razem miałam ochotę nimi potrząsnąć, nawet przywalić, by wreszcie coś zmienili w swoim życiu i postępowaniu.
Rozumiem, że w ich mrocznym świecie ciężko o zaufanie i szczerość, ale czasami dobrze jest mieć oparcie w bliskiej osobie.

Uwielbiam dzieła autorki, które trafiają prosto w moje serce, zachwycają dynamiczną akcją i tym, że ciągle coś się dzieje. Nic nie jest tu przewidywalne i oklepane, chociaż wątek mafii jest dosyć częsty we współczesnych powieściach.
Zachęcam was do przeczytania obu części. Polecam!

Avatar użytkownika - Zaczytanamam
Zaczytanamam
Przeczytane:2022-07-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dziś przedstawiam Wam mój kolejny patronat i to kolejna świetna historia która skradła moje serce a że jestem fanka Mafijnych historii powiem Wam że jeśli je lubicie to koniecznie musicie to przeczytać!

Feliks to facet który po śmierci brata przejmuje stery i ma jasno obrany cel... Chce odnaleźć mordercę swojego brata ale ale nie tylko o to tu chodzi mamy tu też Gretę to żona Felixa w sumie tylko na papierze ale czy aby napewno? Greta ma dość bycia na drugim miejscu ma dość zdrad swojego męża a Felix? Felix nie chce pozwolić sobie na uczucia dusi je w sobie, dlaczego?
Czy Felix odnajdzie mordercę?
Czy Gretą może odejść i być szczęśliwa?
Czy ta dwójka może żyć długo I szczęśliwie w świecie gdzie nie ma miejsca na uczucia?

Uwielbiam ta historie i szczerze mówiąc czytając ją prawie miałam zawał! 😬
Iwona zrobiła jedna akcja zamach na moje życie 😅 wybaczam i uwielbiam Cie kobieto Te pomysły autorki na fabułę sa mistrzowskie niczego nie można być pewnym nie da się tu przewidzieć pewnych zdarzeń i zakończenia tej historii co oczywiście jest na plus kocham takie nieoczywiste książki!
Autorka z ogromną łatwością wciaga Nas w mroczny świat gdzie nikt nikomu nie może ufać ale czy aby napewno?
Bohaterowie są świetnie wykreowani uwielbiam ich wszystkich bez wyjątku nawet tych którzy tu nam mieszają nie są to puste postacie bez osobowości wręcz przeciwnie każda z osób w tej książce ma swój niepowtarzalny i idealnie pasujący tu charakterek dzięki temu ta historia nabiera charakterku i tego mrocznego klimatu który kocham. 😁

Przy tej książce nie bedziecie się nudzić tu ciągle co sie dzieje ale żeby nie było akcje nie są przeprowadzane z prędkością światła wszystko toczy się swoim tempem nie jest za szybko nie jest za wolno jest wręcz idealnie i za to należą się autorce ogromne brawa bo niestety w większości książek o tematyce Mafi wszystko dzieje się chaotyczna I z prędkością światła a tu mamy wszystko idealnie wyważone nawet bym powiedziała że autorka doprowadziła tą ksiazke do Perfekcji ❤

Bardzo dziękuję Autorce za zaufanie I za możliwość objęcia patronatem tak wspaniałej historii jestem zachwycona ❤❤❤ niecierpliwie czekam na kolejny Tom 😉

Polecam z całego serca tą historia! jest świetna i co najważniejsze wywiera na czytelniku mase emocji ❤🖤❤🖤

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

”Felix. Mroczna zemsta”

Są książki, których się nie zapomina. Są bohaterowie, których brakuje już po obróceniu ostatniej strony ich historii. Są autorzy, którzy tworzą historie, które przerażają i rozgaszczają się zarazem w naszych sercach. Takie są właśnie dla mnie książki Iwony.

Po historii Vigo byłam entuzjastycznie nastawiona do następnego tomu ale zarazem panicznie się go bałam. Jeszcze żadna autorka nie zrobiła mi ani swojemu bohaterowi tego co Iwona. Zastałam w szoku i żałobie myśląc co czeka mnie dalej. I rozpoczynając Felixa, tę żałobę zarówno on jak i Greta przeżywali razem ze mną. Tu jednak dostajemy mniej tej mafii Hryniewiczów, bo obecny król mafijnego półświatka ...się zakochał.

Jednak to wciąż nie bajka.

Mamy miłość i to nie jeden wątek miłosny ale mamy wciąż mrok i ten obraz miłości jest zupełnie inny, nie uroczy i dający nadzieję. Tu tę nadzieję częściej tracimy niż zyskujemy. Ciężko o zaufanie, bo więcej zdrady i podstępu niż osób godnych zaufania. Ale skąd nadejdzie ta zdrada? Kto zawiedzie, rozczaruje i będzie stanowił zagrożenie tym razem ?

Z pozoru to oczywiste - Elena zabiła Vigo i chce pozbyć się Felixa. Jednak czy tylko ona jest wrogiem ? Czy tylko z jej strony grozi im niebezpieczeństwo?

Oj autorka tu Was niezmiernie zaskoczy. Możecie być tego pewni 😈

Niby tak tu spokojnie, są momenty grozy i takie chwile zaskoczenia jednak bałam się już, że jest aż zbyt spokojnie. Aż do finału. Tam już mamy totalne szaleństwo i bałam się kolejnej strony. Bałam się tego, że autorka zaserwuje powtórkę z rozrywki. Kogo stracę tym razem ? Czy jestem na to gotowa ? Te pytania towarzyszyły mi przy ostatnich rozdziałach. Ale czy zakończyłam tę książkę odczuwając ulgę czy żal, nie zdradzę. Musicie przekonać się sami. Melisę na te ostatnie strony polecam serdecznie.

Wracając do wcześniejszych.

Felix i Greta zdecydowanie tu dominują. Świetnie rozegrana historia miłości, tej niechcianej, nieplanowanej, która dopadła znienacka. Mimo walki z uczuciem, mimo jawnej niechęci jaką wielokrotnie okazuje sobie ta para, napięcie i przyciąganie między nimi jest wyraźne. A serce nie sługa. Jednak wciąż wisi nad nimi ona - Ida. Która wygra walkę o serce Felixa ?

Ciekawą , a w sumie coraz ciekawszą postacią staje się dla mnie Max. Przyjaciel Viga, który wywarł dość negatywne wrażenie na mnie w tamtym tomie, tu nie raz zaskoczy i sądzę, że zrobi to jeszcze nie raz... Jest też Leo i Amanda ... Oni w tym mroku wywołują uśmiech na twarzy . Ten bohater jest wyjątkowy, nieobliczalny i szalony. Jak ja się naśmiałam z jego tekstów i zachowań to głowa mała. Marcel ? Zastępuje miejsce Vigo u boku Felixa. Zaufany, zrównoważony, rozsądny ... Ale na zakończenie autorka podważa wszystko co o nim myślałam i mam niemały zamęt w głowie.

Bez wątpienia Felix nadal nie może czuć się bezpieczny. Nadal czają się na niego osoby, z których strony nie spodziewa się ataku. Kto się tak naprawdę na to zdecyduje wbić przysłowiowy nóż w plecy? Aż się boje nad tym zastanawiać . Ale tak - dobrze rozumiecie , to nie koniec . Mrok będzie miał kontynuację. Co dalej z Karoliną i resztą bohaterów , do których już zdążyłam się przywiązać, dowiemy się ... Za jakiś czas 😩 nie lubię czekać ale są książki za którymi warto czekać nawet długo.

Tak więc Kochani, w tym natłoku romansów , mafii i różnorodnych książek , są też takie , które wśród nich potrafią się wyróżnić , zaskoczyć i wciągnąć w stworzony przez autorkę mrok, w którym poczujemy się jak u siebie i nie będziemy chcieli go opuszczać. Taki był Vigo, taki jest Felix. To są książki, które warto poznać, które nawet trzeba poznać i z dumą objęłam patronat nad tym tomem. Z czystym sumieniem Wam go polecam. I bardzo dziękuję autorce za zaufanie. Już tęsknię za Felixem, nie daj mi długo czekać na więcej 🖤

💥 RECENZJA PATRONACKA💥

Z ogromną niecierpliwością czekałam na ten tom😍 Autorka w 1 części zostawiła mnie z tyloma pytaniami i zagwostkami. Z przyjemnością zatem, sięgnęłam po kolejny tom, by wreszcie poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dodatkowo, miałam też przyjemność objąć tę pozycję patronatem medialnym, za co bardzo dziękuję!! 💜💜 Teraz nieco przybliżę Wam fabułę a następnie dalej skupię się na moich odczuciach z lektury ;)

Felix Hryniewicz z całą zawziętością szuka osoby, która próbowała go zlikwidować. To pochłania wszystkie jego myśli i czas. Za to nocą, mężczyzna się relaksuje. Wszystkie jego zmartwienia osładza mu jego kochanka Ida. Jednak, jak się okazuje, poza kochanką, są jeszcze inne kobiety, które nie pozwalają mu osiągnąć upragnionych celów. Czy mężczyzna wykorzysta wszystkie w taki sposób, aby dzięki nim ugrać jak najwięcej dla siebie?

No i jest też Greta. Młodziutka żona Felixa, która nie ma zamiaru być tą drugą. Dlatego, mimo, że bardzo kocha męża, postanawia się z nim rozwieść. Chce to przekazać ukochanemu po balu, który jej ojciec zorganizował właśnie z okazji ich ślubu. Tylko czy to w ogóle będzie możliwe? Czy bal dojdzie do skutku? Czy wszyscy przeżyją, czy jednak ktoś zginie?

Karolina natomiast siedzi w więzieniu i tęskni za ukochanym Vigo, który został zamordowany. Czeka na rozprawę i rozmyśla o tym, co było. Niespodziewanie pojawia się u niej ktoś, kto daje jej propozycję nie do odrzucenia. Czy dziewczyna wybierze wolność i tym samym zdradzi tych, od których wszystko się zaczęło?

Na końcu mamy Marcela. Jest kuzynem Felixa i zarazem jego prawą ręką, którą stał się po śmierci Vigo. Zna wszelkie struktury, zarządza połową biznesu i dzierży część władzy. Wkrótce trafia na informacje, które mogą zmienić nie tylko życie jego czemu Felixa, ale też całej organizacji. Co uda mu się odkryć?

Kto okaże się przyjacielem a kto zdrajcą? Kto będzie mordercą? A kto jego wspólnikiem? Czy dla tej historii widać jeszcze światełko na szczęśliwe zakończenie? Na te wszystkie pytania, które tu postawiłam, znajdziecie odpowiedzi podczas lektury.

Czy Ty drogi czytelniku, odważysz się sięgnąć do tej pełnej mroku, niebezpieczeństw i gorących uniesień miłosnych książki? Mam nadzieje, że tak!! ;) 😍 gorąco Cię do tego zachęcam!!! Ahhh co to była za pozycja!!! Pełna zwrotów akcji, intryg, tajemnic i erotyki. Wszystko spójnie się ze sobą łączyło i stworzyło logiczną całość. ;) ciężko się było oderwać od tej książki. Jak zaczynałam czytać, to przepadłam z kretesem. Tę pozycję odłożyłam dopiero w momencie, kiedy ją skończyłam. Czyli o 3 w nocy 🤣🤦‍♀️ Jestem jednak ogromnie szczęśliwa, że mialam możliwość poznać tę historię i jej patronować 💚 Absolutnie się nie zawiodłam i doskonale spędziłam czas z tą lekturą. Nie było czasu na nudę. Przeciwnie czytelnik cały czas myślał, co będzie dalej, kto okaże przyjacielem a kto zdrajcą. Pełna napięcia i mnóstwa różnorakich emocji. Autorka wprowadziła nas doskonale w świat porachunków gangsterskich, czychających niebezpieczeństw oraz namiętnego sexu. Jeśli nie lubicie erotyki w książkach, to ta pozycja nie będzie dla Was. Jeśli zaś lubicie romanse mafijne, gdzie dużo się dzieje, jest ciągła adrenalina i sporo scen miłosnych, to koniecznie sięgnijcie po tę powieść!!! Myślę, że Was rozpali i z pewnością nie będziecie się z nią nudzić !!! ❤ a ten przystojniak z okładki, niech Was zachęci do bliższego zapoznania się z tym, co oferuje 😉😉 bardzo dziękuję Autorce za zaufanie oraz możliwość patronatu💛 jak również za egzemplarz książki z piękną dedykacją i dodatkami 😍 Was zachęcam bardzo do zapoznania się zarówno z Felixem jak i z Vigiem 😍 przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍💙

,,Felix. Mroczna zemsta tom 2" to kontynuacja ,,Vigo. Mroczne serce Tom 1" Iwony Feldmann. Głównych bohaterów Felixa, Gretę, Idę, Karolinę, Elenę zastajemy kilka tygodni po wydarzeniach z tomu poprzedniego. Po śmierci brata Felix poprzysięga zemstę, każda osoba zamieszana w śmierć Vigo podzieli jego los. Felix nie jest zainteresowany kontynuowaniem związku ze swoją żoną Gretę, która urażona zachowaniem męża chce wnieść pozew rozwodowy. Ludwik Doryński, ojciec Grety, proponuje Felixowi, dołączenie do legalnej części interesów rodu Doryńskich, jednocześnie zawierając sojusz z Erykiem Lange. Bal u Doryńskiego, na którym Felix i Greta ogłaszają swoje małżeństwo, wiele zmienia w ich relacjach. Skupiający się na poszukiwaniu zabójcy brata Felix, zdaje się nie zauważać pętli zaciskającej się wokół niego.  Policja, Doryński i byli współpracownicy Felixa chcą go dorwać. Tajemniczy Siergiej chce przejąć terytorium po Doryńskim, ale czy tylko po Doryńskim? Kogo wybierze Felix - Gretę czy Inę? Czy uda mu się zemścić za śmierć brata? Czy Doryński, teść Felixa gra czysto?

Tego oczywiście dowiecie się z lektury powieści.

,,Felix. Mroczna zemsta" jest powieścią pełną zwrotów akcji. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia głównych bohaterów, a autorka trochę ,,skacze" w czasie, więc widzimy wydarzenia z przeszłości, dzięki czemu możemy zrozumieć teraźniejsze wydarzenia. W tym tomie intryga goni intrygę, trudno określić, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, z której strony przyjdzie cios. Oczywiście są też ,,schwarz charaktery", które od początku mają za zadanie namieszać w historii Felixa i Grety.

Co do samej akcji, jak wspomniałam, jest pełna zwrotów akcji. Ostatnie strony prawie przyprawiły mnie o arytmię i zostawiły w zawieszeniu. Ostatnia scena sugeruje, że może będzie ciąg dalszy, który z chęcią przeczytam!

Co do wątku romantycznego, to w tym tomie znajdziemy zdecydowanie więcej romansu i scen erotycznych niż w poprzednim tomie, w końcu to romans mafijny. Sceny erotyczne są gorące, ale napisane ze smakiem, autorka zostawia co nieco wyobraźni czytelników.

,,Felix. Mroczna zemsta tom 2" nie jest typowym romansem mafijnym, więc nie musicie się obawiać, jeśli nie lubicie takiej literatury.

Podsumowując, dobrze scharakteryzowani bohaterowie, żywa akcja i romans, to co coś, co powinno was zachęcić do sięgnięcia po ,,Felixa".

Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2022-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

??Recenzja książki ??

??FELIX MROCZNA ZEMSTA ??

AUTOR : Iwona Feldmann

Wydawnictwo : Krople czasu

Z mroków wielkiego miasta wychodzą cienie, A pośród nich znajdują się takie, które polują na władców mafijnego półswiadka.

" Bo Greta to przeciąg szalejący w mojej duszy... anomalia, która nie powinna mnie dosięgnąć, a zawładnęła moim życiem i wiem, że nie chcę się z niej wyleczyć..."

"FELIX MROCZNA ZEMSTA" to druga część cyklu "Władcy Półswiadka".

Niebanalna, zaskakująca i trzymająca w napięciu historia, w której zemsta, intrygi, tajemnice i pożądanie wciąga w mroczny świat mafijnych rozgrywek.

Autorka stopniowo  odkrywa przed nami skrywane tajemnice, pokazuje mroczny świat półswiadka, w którym nikomu nie można ufać.
Tu niczego nie można być pewnym do ostatniej strony . Zostajemy zaskakiwani na każdym kroku, a to odkryjemy nie jednego zaskoczy.
Nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto twoi wrogiem. Kto zdolny jest zdradzić i wbić ci nóż prosto w serce.
Jak wiele zrobisz, aby ona była tylko bezpieczna, pomimo że nie będzie obok ciebie i w twoim życiu.

Autorka stworzyła genialną historię z świetnie wykreowanymi postaciami, które są wyraziste, charakterne, okraszone nutką tajemnicy i
Dynamiczną akcją.

Książka składa się z kilku wątków, które dodają histori wiele nowych informacji i smaczku który tylko zachęca do czytania
Opowiedziana jest z kilku perspektyw, dzięki czemu spojrzymy oczami bohaterów na to się dzieje w ich sercach i wokół nich. Na to czują, jakie emocje mimi targają i co planują.

Opisane sceny erotyczne, które rozpalą nasze zmysły.

Autorka dopracowała i dopieściła swoją książkę w każdym detalu.
Ma lekki i przyjemny styl w odbiorze.

Książka dostarczyła mi wiele wrażeń, emocji, wciągnęła mnie w ten mroczny i nieprzewidywalny świat mafijny.
Wciąga niczym huragan, pustosząc wszystko do okoła. Wpadasz po czym zostajesz wypluta z ostatnią stroną, nie wiedząc kiedy pochłonęłaś książkę.
Z Gretą i Felixem spędziłam wspaniałe, chwile pełne emocji i niebezpieczeństw.

Rozpoczyna się gra, w której wygranym może być tylko jeden.

W tym świecie  nie ma miejsca na miłość.

" Nie wypełniłam Felixa z mojego serca. Zakorzenił się tam, jak jakiś piepszony chwast, którego próbowałam wyrwać, a on ciągle tam był. Nie wiem jakim cudem, ale czasami tęskniłam za nim i skrycie marzyłam..."

Felix po śmierci Vigo, musiał przeorganizować całe swoje życie i znaczną część biznesu. Marcel stał się jego prawą ręką.
Żyje zemstą i skupia się przede wszystkim odnalezieniem winnego śmierci brata. I tego kto chce się go pozbyć. Realizuje plan zemsty.
Gdy  pojawiła się Greta, zburzyła jego tak poukładany świat. Był na nią za to wściekły, że się pojawiła i narobiła tyle bałaganu w jego sercu i życiu.
Odprawił ją z kwitkiem. Niby powróciła stabilizacja, dobrze żyło mu się u boku Idy, prawie zapominając.
Ale serce nie sługa, wciąż tam się tlił żar i uczucie do dziewczyny.
Wszystko zmienię się w dniu balu, który organizuje teść na ich część. Co się wydarzy i czy ich życie będzie miało szczęśliwe zakończenie.

- Czy Felix zamknął drzwi do swojego serca.
- Dlaczego odsunął od siebie i z swojego życia Gretę.
- Czy znajdzie mordercę brata i zemści się na nim.
- Kto stoi za tym wszystki i pociąga za sznurki.
- Kto go zdradzi.
- Kto okaże się zabójcą brata.
- Kto chce pozbyć się Felixa.

Ślub Grety i Vigo był przypadkiem, który odbył się w garażu, pośród świstających kul nad ich głowami,gdy walczyli bossowie. Potem została żoną Felixa, gdy zmienili dane na akcje małżeństwa. To był ślub z przymusu i rozkazu ojca dziewczyny.
Niespodziewanie pojawiło się  między nimi uczucie, które obecnie pozostawiło nienawiść.
Po tym jak Felix ją potraktował, nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. Żyła złudzeniami, bo gdyby tylko powiedział słowo.
Greta postanawia się rozwieść,nie chce być tą drugą, a świadomość, że Ida jest z nim,  bardzo bolało.
Wszystko psuje ojcec organizując przyjęcie na cześć państwa młodych.
Co się tam wydarzy. Kto powinien się obawiać, o swoje życie. Co zaplanował Felix.
Więcej nie zdradzę, musicie się sami dowiedzie, co was czeka, a będzie się działo, będzie się działo.
- Czy Greta i Felix się rozwiodą.

- Kto porwie dziewczynę i czy pomoc nadejdzie w czas.

- Czy możliwe jest ze będą razem.

Polecam bo niesamowicie wciąga.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Tam gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze i władza, a biznes miesza się ze światem przestępczym, nie ma miejsca na miłość i skrupuły. Lojalność nie istnieje, jest tylko gra, by zyskać więcej. Przyjaciele? A kim oni są i czy w ogóle istnieją? Tacy prawdziwi, którzy będą gotowi zawsze wesprzeć, bez względu na okoliczności? Ufać można tylko sobie, zawsze należy mieć oczy dookoła głowy i spodziewać się najgorszego. W takich realiach żyją na co dzień bohaterowie kolejnej odsłony serii "Władcy półświatka". Czego można się po niej spodziewać? Jedynie nieoczekiwanego... Felix dzierży teraz władzę nad swoim imperium. Po śmierci brata musi panować nie tylko nad interesami ale także nad ludźmi mu podlegającymi. Ukojenie znajduje u boku Idy, która wiernie stoi przy jego boku od lat. Problem w tym, że to nie z nią połączył go węzeł małżeński. Greta doskonale wie, że jej małżeństwo to fikcja. Stara się z tym pogodzić, lecz jej uczuć względem Felixa nie da się tak łatwo wyplenić. Oboje zbyt dumni by wyciągnąć rękę na zgodę i spróbować stworzyć coś pięknego. Oboje zbyt zacietrzewieni w swoich przekonaniach, by zajrzeć w głąb siebie i wyznać swe uczucia. Oboje także znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. A wilki krążą wśród nich, w przebraniu owiec. Czy ten papierowy związek przetrwa i para wyjdzie z tego żywa?

Ten tom różni się od swojego poprzednika, nie znaczy to jednak, że jest gorszy. Skupia się odrobinę bardziej na pokazaniu siły miłości, romantycznej strony postaci ale też czysto fizycznych aspektów. Autorka stawia na perspektywę kilkorga istotnych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję spojrzeć na wykreowany przez nią świat w różny sposób ale także poznać wielorakie pobudki będące przyczyną działania kolejnych ważnych dla historii osób. Nie przeczę, że wielokrotnie doprowadzali mnie do frustracji, zarówno Felix z Gretą jak i Leo oraz Max, którzy także znaleźli damy swojego serca. Jednak niezmiernie to pasowało do wykreowanych charakterów tych postaci. Nie myślcie jednak, że zabrakło tu wątków charakterystycznych dla serii, nic bardziej mylnego! Wrogowie nie ustają w swoich działaniach, by pogrążyć nie tylko Felixa ale także bliskich mu ludzi. Aura tajemniczości, którą owiane jest zagrożenie czyhające nad postaciami sprawia, że z jeszcze większym zainteresowaniem przewracamy kolejne kartki powieści. Ten Warszawski półświatek wielokrotnie zaskoczy ale także sprawi, że podczas lektury serca niemal się zatrzymają w obawie, co będzie dalej. Trzeba w końcu mieć w pamięci, że Autorka nie ma dla swoich bohaterów litości i brutalnie obchodzi się z rzeczywistością, którą dla nich stworzyła, jednak dla mnie to po prostu kolejny atut powieści. Nie znajdziemy tu przesłodzonych fragmentów, raczej szarą, realistyczną wersję- zarówno ludzi, których tu poznajemy jak i otoczenia, w którym przyszło im żyć. Mistrzostwem jest także zakończenie, które nie dość, że rozbudza chęć na kolejny tom to jeszcze jest ukoronowaniem głównego przesłania serii- dla pieniędzy ludzie są w stanie wykroczyć poza wszelkie granice... Z niecierpliwością czekam na kolejne nowości spod pióra Autorki, bowiem jej styl i pomysły sprawiają, że chce się więcej i więcej. Wszystkim oczarowanym Vigo polecam koniecznie nadrobić ten tom, a tym, którzy o nich nie słyszeli powinni jak najszybciej poszerzyć swoje biblioteczki o te książki.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Myślisz że to będzie bajka?

Masz rację, nie będzie.

Felix ze wszystkich sił próbuje odnaleźć tego , który chce go zabić. To całkowicie go pochłania a w uciechach cielesnych pomaga mu Ida.

Mężczyzna próbuje chronić swoją żonę, a jedynym sposobem była zdrada i odtrącenie.

,,Chryste, była moja! Wpiłem się w jej usta, w nią całą i chciałem ją pochłonąć, smakować i już nigdy się z nią nie rozstawać.".

Na jego drodze do odnalezienia przeciwnika stają cztery kobiety które są przeszkodą w dotarciu do celu.

Czy mężczyzna będzie musiał zniszczyć je wszystkie aby osiągnąć swój cel?

Jedynym człowiekiem któremu ufa jest Marcel jego kuzyn.

Greta nie ma zamiaru być tą druga i postanawia rozwieść się z niewiernym Felixem. Swoją decyzję zamierza przekazać mu na wielkim balu jaki wyprawia jej ojciec.

Tylko czy wszyscy przeżyją ten bal?

Co się stanie kiedy do gry dołączy tajemniczy gracz o którym nikt nie ma pojęcia?

Jest to druga część cyklu władcy półświatka.

Świetna powieść w której dużo się dzieje, pełna emocji, tajemnic i zwrotów akcji.

Felix, jak typowym mężczyzną potrafi wzbudzać wiele emocji.

A sceny erotyczne to totalny ogień.

I chodź to małżeństwo niby dla papierka miałam nadzieję że jednak okaże się prawdziwą miłością.

Cała powieść jest tak wciągająca że zanim się obejrzałam był koniec i teraz trzeba czekać na kolejną część i to z wielką niecierpliwością.

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2022-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Polecam ''Felixa'' wszystkim wielbicielom szukających niecodziennego połączenia uroczego love story z solidną dawką mocnych wrażeń. To bez wątpienia jedna z tych opowieści, która działa na wyobraźnię, rozpala zmysły, podnosi poziom adrenaliny i zaskakuje nieprzewidywalnością. Czytajcie, nie zwlekajcie!

CAŁĄ OPINIA W LINKU:

Rozdzieleni
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Rozdzieleni

W 1905 roku siedemnastoletnia Aniela decyduje się pozostać w rodzinnej miejscowości, podczas gdy jej dwaj bracia emigrują za Ocean. Mimo zapewnień, że...

Waiting for love
Iwona Feldmann0
Okładka ksiązki - Waiting for love

Waiting for love Brooke jedzie z koleżankami z roku na wycieczkę do Savannah. Jest pewna, że nadmorska miejscowość przed sezonem będzie cicha i nudna...