Finanse w biznesie

Profesjonalne odpowiedzi na codzienne wyzwania zawodowe

Metody rachunkowości Tworzenie i kontrola budżetu Czytanie sprawozdań finansowych Analiza kosztów i projektów inwestycyjnych

Znajomość reguł finansowania jest niezbędna dla rozwoju Twojej firmy i kariery. Nawet podstawowa wiedza z tego zakresu sprawi, że będziesz swobodnie i efektywnie wykorzystywać informacje finansowe przy planowaniu i podejmowaniu decyzji. Sprawdź, w jaki sposób przebiega proces zdobywania i alokacji środków finansowych. Dowiedz się, jak oszacowywać zysk z inwestycji oraz oceniać rentowność potencjalnych projektów. Naucz się odpowiednio interpretować sprawozdania oraz prognozy finansowe i podejmować przemyślane decyzje na ich podstawie. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie zasad.

Sprawdź:

które narzędzia pomogą Ci zrozumieć finanse, czym jest analiza kosztów i korzyści, do czego służy budżetowanie odgórne i oddolne, jak przeprowadza się rachunek zysków i strat, czego możesz nauczyć się z zalecanej literatury.

Książki z serii "Osobisty Mentor" są rzetelnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. Zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i największe słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu - te niewielkie przewodniki stanowią niezawodne wsparcie przy rozwiązywaniu codziennych problemów szybciej, efektywniej i bardziej profesjonalnie.

Bądź menedżerem, który potrafi:

fachowo ocenić kondycję finansową firmy, przeprowadzić ocenę progu rentowności, zanalizować sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych, sprawnie zaplanować budżet, wykorzystując zgromadzoną wiedzę.

Informacje dodatkowe o Finanse w biznesie:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2008-03-28
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Finanse w biznesie

Finanse w biznesie - opinie o książce

Harvard Business Review. Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw
Harvard Business School Press0
Okładka ksiązki - Harvard Business Review. Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw

Współczesne przedsiębiorstwa bywają potężniejsze od niektórych państw. Są także od nich bogatsze, lepiej zarządzane i bardziej wpływowe. To one tworzą...

Harvard Business Review. Zarządzanie samym sobą
Harvard Business School Press0
Okładka ksiązki - Harvard Business Review. Zarządzanie samym sobą

Przywództwo jest grą zaczynającą się w Twojej głowie W prezentowanym zbiorze artykułów znakomitości świata biznesu piszą o swoich doświadczeniach na...