First Last Night

Tom 3 cyklu First Last

Dla wielbicieli książek Mony Kasten i Laury Kneidl
Romantyczna i pikantna!
Trzeci tom z cyklu First Last

Tate to młoda, arogancka kujonka która udaje, że interesuje ją tylko nauka Trevor, wysoki, czarnowłosy i czarnooki chłopak, traktuje ją jak młodszą siostrę i cały czas próbuje się nią opiekować Odkąd pewnego chłodnego listopadowego wieczoru Tate i Trevor lądują w łóżku w akademiku, okazuje się, że jest im ze sobą bardzo dobrze i nie potrafią zaznać spokoju Oboje wiedzą, że intymny moment pod wpływem chwili był błędem, a jednak wciąż bardzo ich do siebie ciągnie Żeby nie kusić licha, za wszelką cenę unikają ze sobą spotkań.

Kiedy Tate próbuje dowiedzieć się więcej na temat tajemniczej śmierci swojego brata i zbiera na ten temat wszystkie możliwe informacje z różnych źródeł, okazuje się, że sprawa ma drugie dno Sytuacja robi się niebezpieczna Do tego Trevor również ma mroczny sekret z przeszłości, który skrywa, by nikt nie dowiedział się, że wcale nie jest takim miłym, spokojnym chłopakiem, za jakiego wszyscy go uważają Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą Tate do pewnej obskurnej siłowni, w której piwnicy odbywają się nielegalne walki Co wspólnego miał z nimi jej brat, Jamie? I co wspólnego ma z nimi Trevor, który za wszelką cenę próbuje powstrzymać ją od chodzenia w to miejsce? I dlaczego kiedyś walczył na tym ringu?

Czy znał jej brata i czy jakimś cudem mógł przyczynić się do jego śmierci? Czy mroczna tajemnica zaważy na relacjach Tate i Trevora?

Tagi: dla młodzieży

Opinie o książce - First Last Night

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Po przeczytaniu poprzednich książek z serii First wiedziałam, że prędko muszę zabrać się za lekturę kolejnych tomów. Zwłaszcza że w tomie trzecim główną bohaterką jest Tate, czyli postać, którą bardzo polubiłam w poprzednich tomach. Jednak czy First last night to dobra powieść?

Tate od dawna czuje coś do Trevora, ale chłopak zachowywał się w stosunku do niej tylko jako opiekun. Pewnego wieczoru dochodzi pomiędzy nimi do czegoś więcej... Tate wylądowała w jego łóżku. Od tamtego momentu jednak Trevor stanowczo jej unika, a dziewczyna nie ma pojęcia, czym jest to spowodowane. No ale czemu nie zdecydował się na całkowite urwanie kontaktu z Tate, a w dodatku pomaga jej w rozwiązaniu najbardziej tajemniczej i traumatycznej sprawy w jej życiu? Czyżby miał w tym jakiś interes?

Jak zawsze, bez zaskoczeń, najpierw przybliżę trochę postać głównych bohaterów. Tate to dziewczyna, która żyje chwilą. Nie liczy się dla niej to, co wydarzy się jutro czy za tydzień - ona korzysta z życia na sto procent, a na imprezach chce zapomnieć o wszystkich troskach. Jednak pod tą twardą skorupą kryje się delikatna i wrażliwa dziewczyna, która oddałaby wszystko, byleby dowiedzieć się co się stało z jej bratem. Ponadto z Tate nie ma żartów: jeśli zbliża się egzamin, można być pewnym, że nie spocznie, dopóki nie opanuje całego materiału w całości. Jej szaleństwo i taka niesłabnąca chęć poznania prawdy (a przy tym i upartość) sprawiły, że całkiem polubiłam tę bohaterkę. Myślę, że dogadałabym się z nią w prawdziwym życiu i spokojnie mogłabym mieć ją za przyjaciółkę. Co prawda, chwilami nie pasował mi jej bunt typu: ktoś mówi jej, żeby nie robiła czegoś (bo to może się dla niej źle skończyć), a co robi Tate? Oczywiście, idzie i to robi. Dlatego z tą postacią mam trochę relację love-hate.

Trevor to z kolei chłopak, którego zachowanie wzbudzało we mnie pewną irytację. Skoro noc z Tate nic dla niego nie znaczyła, to po co w ogóle zaczynał to wszystko? Na co dzień jakoś daje radę i nie robi rzeczy, których mógłby żałować, więc wtedy też mógł dać sobie spokój. Jednak nie chcę go też oceniać tylko przez pryzmat tego jednego wydarzenia, ponieważ Trevor ma naprawdę dużo zalet. Jest troskliwy, kocha swoją rodzinę bezgranicznie, jest opiekuńczy, lojalny wobec swoich przyjaciół, pracowity i sumienny. No ale i tak koniec końców raczej nie zostanie on moim ulubieńcem.

Głównym wątkiem w tej powieści jest właśnie poszukiwanie prawdy i determinacja w dążeniu do celu przez Tate. Dziewczyna nie tylko chciała znaleźć odpowiedzi na swoje liczne pytania, ale także poszła studiować na kierunku, który mógłby jej w tym pomóc. Myślę, że gdybym ja była w podobnej sytuacji to również dokonałabym takiego wyboru, ale że ze mnie trochę tchórz, no to nie postępowałabym dokładnie tak samo, jak Tate, bo jednak trzeba jej tu przyznać, dziewucha jest piekielnie odważna.

Autorka pokusiła się także o poruszenie wątku nielegalnych walk bokserskich, więc nie zabrakło tutaj również adrenaliny, potu i krwi. Trzeba przyznać, że akurat to dodało tej powieści takiego charakteru i gdyby nie to, książka miałaby szansę stać się dość prosta i nudnawa. W tym momencie chciałabym również wspomnieć o tym, że widać tutaj rozwój warsztatu pisarskiego Bianci, ponieważ ten tom jest jeszcze lepszy od poprzednich. Jasne, że bywały pewne zgrzyty, ale w porównaniu z poprzednimi jej powieściami, First last night zdecydowanie wysuwa się na pierwsze miejsce: zarówno pod względem językowym, jak i fabularnym.

Jeżeli poszukujecie dobrego i ciekawego dramatu romantycznego (mogę tak napisać?) lub po prostu dobrego new adult, to koniecznie czytajcie tę pozycję.

Avatar użytkownika - Ela2000
Ela2000
Przeczytane:2020-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Chociaż „First Last Night” to trzeci tom serii „First” od Biancki Iosivoni to jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki. Nie przeszkadzało mi, że jest to kontynuacja serii i bardzo łatwo odnalazłam się w historii Tate i Trevora. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się lekkiej powieści w stylu Young Adult a otrzymałam coś o wiele mroczniejszego, pociągającego i błyskotliwego.
Tate to mądra, ale arogancka młoda kobieta. Jest też pełna sprzeczności. Kiedy pod maską bezczelności i pewności siebie, skrywa tak naprawdę ból. Ból po stracie swojego brata. Jego śmierć wciąż nie daje dziewczynie spokoju, dlatego Tate stara się odkryć przyczyny jego śmierci.
Trevor też zdążył już dostać od życia po tyłu i również skrywa przed światem mroczne tajemnice. Trevor jest przyjacielem Tate. Choć przyjaciel to tak naprawdę trudne słowo do określenia ich relacji. Chłopak stara się opiekować dziewczyną, choć ona na każdym kroku odpycha go. Mimo to tworzy się między nimi niezwykła więź. Więź, która pewnej nocy może być poważnie nadszarpnięta, ponieważ tych dwoje ląduje w łóżku. Ta noc zmienia wszystko i nie da o sobie zapomnieć. Przyjaźń tych dwoje zostanie wystawiona na próbę nie tylko przez wspólnie spędzoną noc, ale również przez śledztwo Tate, które ma na celu odkrycie przyczyny śmierci jej brata. Niebezpieczne sekrety wyjdą na jaw niespodziewanie i dodatkowo namieszają w życiu tych dwoje. Czy uda im się przetrwać w burzy, którą rozpętają? Czy poznają się na uczuciu, które się między nimi rodzi?
„First Last Night” to przemyślana, bolesna, piękna i seksowna powieść. Wywołała we mnie skrajne emocje i sprawiła, że nie mogłam oderwać się od lektury. Bohaterowie tak boleśnie doświadczeni przez życie wzbudzili we mnie sympatię, choć czasem miałam im za złe niektóre decyzje. Ale to dobrze, bowiem nie byli przesłodzeni i mieli swoje wady i zalety. Historia przedstawiona w książce była ciekawa i świetnie rozpisana. Autorka pisała z lekkością i wdziękiem. Podsumowując „First Last Night” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i skłoniła do sięgnięcia po wcześniejsze książki z serii. Jeśli jeszcze nie czytaliście to serdecznie polecam.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2019,
Falling fast
Bianca Iosivoni; 0
Okładka ksiązki - Falling fast

Hailee DeLuca postanawia zmienić swoje życie. Koniec z przesiadywaniem w domu i ukrywaniem się przed całym światem. Teraz Hailee chce znów robić...

Wizna
Jacek Komuda