First Last Night

Tom 3 cyklu First Last

Dla wielbicieli książek Mony Kasten i Laury Kneidl
Romantyczna i pikantna!
Trzeci tom z cyklu First Last

Tate to młoda, arogancka kujonka która udaje, że interesuje ją tylko nauka Trevor, wysoki, czarnowłosy i czarnooki chłopak, traktuje ją jak młodszą siostrę i cały czas próbuje się nią opiekować Odkąd pewnego chłodnego listopadowego wieczoru Tate i Trevor lądują w łóżku w akademiku, okazuje się, że jest im ze sobą bardzo dobrze i nie potrafią zaznać spokoju Oboje wiedzą, że intymny moment pod wpływem chwili był błędem, a jednak wciąż bardzo ich do siebie ciągnie Żeby nie kusić licha, za wszelką cenę unikają ze sobą spotkań.

Kiedy Tate próbuje dowiedzieć się więcej na temat tajemniczej śmierci swojego brata i zbiera na ten temat wszystkie możliwe informacje z różnych źródeł, okazuje się, że sprawa ma drugie dno Sytuacja robi się niebezpieczna Do tego Trevor również ma mroczny sekret z przeszłości, który skrywa, by nikt nie dowiedział się, że wcale nie jest takim miłym, spokojnym chłopakiem, za jakiego wszyscy go uważają Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą Tate do pewnej obskurnej siłowni, w której piwnicy odbywają się nielegalne walki Co wspólnego miał z nimi jej brat, Jamie? I co wspólnego ma z nimi Trevor, który za wszelką cenę próbuje powstrzymać ją od chodzenia w to miejsce? I dlaczego kiedyś walczył na tym ringu?

Czy znał jej brata i czy jakimś cudem mógł przyczynić się do jego śmierci? Czy mroczna tajemnica zaważy na relacjach Tate i Trevora?

Tagi: dla młodzieży

Kup książkę First Last Night

Opinie o książce - First Last Night

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Chociaż „First Last Night” to trzeci tom serii „First” od Biancki Iosivoni to jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki. Nie przeszkadzało mi, że jest to kontynuacja serii i bardzo łatwo odnalazłam się w historii Tate i Trevora. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się lekkiej powieści w stylu Young Adult a otrzymałam coś o wiele mroczniejszego, pociągającego i błyskotliwego.
Tate to mądra, ale arogancka młoda kobieta. Jest też pełna sprzeczności. Kiedy pod maską bezczelności i pewności siebie, skrywa tak naprawdę ból. Ból po stracie swojego brata. Jego śmierć wciąż nie daje dziewczynie spokoju, dlatego Tate stara się odkryć przyczyny jego śmierci.
Trevor też zdążył już dostać od życia po tyłu i również skrywa przed światem mroczne tajemnice. Trevor jest przyjacielem Tate. Choć przyjaciel to tak naprawdę trudne słowo do określenia ich relacji. Chłopak stara się opiekować dziewczyną, choć ona na każdym kroku odpycha go. Mimo to tworzy się między nimi niezwykła więź. Więź, która pewnej nocy może być poważnie nadszarpnięta, ponieważ tych dwoje ląduje w łóżku. Ta noc zmienia wszystko i nie da o sobie zapomnieć. Przyjaźń tych dwoje zostanie wystawiona na próbę nie tylko przez wspólnie spędzoną noc, ale również przez śledztwo Tate, które ma na celu odkrycie przyczyny śmierci jej brata. Niebezpieczne sekrety wyjdą na jaw niespodziewanie i dodatkowo namieszają w życiu tych dwoje. Czy uda im się przetrwać w burzy, którą rozpętają? Czy poznają się na uczuciu, które się między nimi rodzi?
„First Last Night” to przemyślana, bolesna, piękna i seksowna powieść. Wywołała we mnie skrajne emocje i sprawiła, że nie mogłam oderwać się od lektury. Bohaterowie tak boleśnie doświadczeni przez życie wzbudzili we mnie sympatię, choć czasem miałam im za złe niektóre decyzje. Ale to dobrze, bowiem nie byli przesłodzeni i mieli swoje wady i zalety. Historia przedstawiona w książce była ciekawa i świetnie rozpisana. Autorka pisała z lekkością i wdziękiem. Podsumowując „First Last Night” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i skłoniła do sięgnięcia po wcześniejsze książki z serii. Jeśli jeszcze nie czytaliście to serdecznie polecam.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar użytkownika - Danka_Kot
Danka_Kot