Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016

To książka, którą zabierzesz ze sobą w drogę. Tę krótką, tramwajem do pracy, dłuższą,

weekendową - ale i taką na kraniec świata. Będziesz pożerać ją zachłannie, niczym babciny

przysmak z dzieciństwa - od czasu do czasu wyjmując z gardła ość. Bo to opowieść niezwykła i niełatwa.

Przez kilkanaście minionych lat Kazimierz Kutz, wybitny reżyser, pisarz, działacz społeczny i

polityk, na łamach katowickiego dodatku ,,Gazety Wyborczej" publikował felietony,

w których co tydzień bez miłosierdzia tarmosił nasze paranoje, odzierał nas z codziennych

małostek, kpił z zadufanych i uziemiał ideologicznie lewitujących. Od czasu do czasu żegnał

też największych - ludzi pięknych, swoich braci i siostry z polskiego Parnasu. I upominał się

o Śląsk, najbardziej sponiewierany zakątek Polski. A wszystko to czynił z literacką klasą

godną ,,Kronik tygodniowych" Słonimskiego, pasją lekarza zatrutej polskiej duszy i gorzką

intuicją śląskiego Wernyhory. Jak cały ten Kutz.

Kazimierz  Kutz - polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy oraz polityk, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich . Wyreżyserował ponad dwadzieścia filmów fabularnych, z czego sześć o Górnym Śląsku. Zrealizował m.in. filmową trylogię śląską Sól ziemi czarnej (1969), Perła w koronie (1971), Paciorki jednego różańca (1979), za który otrzymał Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1980 na 7. FPFF.

Informacje dodatkowe o Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016:

Przeczytane:2017-02-05, Przeczytałam,
Piąta strona świata
Kazimierz Kutz0
Okładka ksiązki - Piąta strona świata

Debiutancka powieść Kazimierza Kutza\r\nŚląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie...

Klapsy i ścinki. Mój alfabet filmowy i nie tylko
Kazimierz Kutz0
Okładka ksiązki - Klapsy i ścinki. Mój alfabet filmowy i nie tylko

Książka Kazimierza Kutza jest szalenie zabawna, ale też głęboko mądra. Znajdziemy w niej przede wszystkim portrety przyjaciół i bliskich ze świata filmowego...