F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-01-15
ISBN: 978-83-8169-004-1

Nie możesz spać, bo dręczą cię myśli o 51 bilionach fragmentów plastiku pływających w oceanach? Nie panikuj! Wojna z plastikiem już się rozpoczęła. Kolejne rządy, firmy i korporacje na całym świecie przyglądają się pandemii plastiku, zanim jednak ich działania przyniosą wymierne rezultaty i na rynku pojawią się dobre zamienniki dla tego tworzywa, sami możemy aktywnie przystąpić do działania. W tej książce znajdziesz 101 wskazówek, co możesz zrobić - jako pojedynczy człowiek - aby nie korzystać z jednorazowych wyrobów plastikowych i pomóc uratować planetę.

Żywność i napoje - możesz kupować świeże warzywa zamiast mrożonych, a zamiast folii spożywczej używać owijki z woskiem pszczelim.
W domu - możesz kupować mydło w kostce zamiast w płynie, możesz też zrezygnować z gąbek do mycia naczyń na rzecz naturalnych ścierek.
Styl życia - możesz zorganizować przyjęcie bez użycia plastiku, możesz też znaleźć dobre kosmetyki do makijażu dostępne w ekologicznych opakowaniach.

Razem możemy uratować oceany. Razem uratujemy oceany!

Kup książkę F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Opinie o książce - F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Avatar użytkownika - seven7books
seven7books
Przeczytane:2019-01-23, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Zabawy i łamigłówki. Sposób na nudę
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Zabawy i łamigłówki. Sposób na nudę

Czy jest coś lepszego na nudę od mnóstwa ciekawych zabaw i lamigłówek? Przekonaj się o tym ze zbiorem zadań, które zapewnią Ci fantastyczną...

Jedno z moich imion brzmi życie. Rozmowy z tymi, którzy przetrwali piekło wojny
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Jedno z moich imion brzmi życie. Rozmowy z tymi, którzy przetrwali piekło wojny

"Jedno z moich imion brzmi życie - rozmowy z tymi, którzy przetrwali piekło wojny" to seria wywiadów z polskimi weteranami II wojny światowej...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska