Quantcast

Flota światów

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2011-04-04
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7590-053-8
Liczba stron: 400

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Pierwszy tom prequelu do Pierścienia Nivena (Hugo i Nebula), rozgrywajacy się na 200 lat przed odkryciem Pierścienia. W roku 2197 ziemski statek kolonizacyjny z zamrożonymi embrionami ludzkimi na pokładzie napotyka w Znanej Przestrzeni planetę podróżującą przez kosmos i załoga próbuje nawiązać kontakt z jej mieszkańcami... W pięćset lat później na planecie lalkarzy pracuje dla tej rasy załoga złożona z ludzi. W trakcie prowadzonych badań nad istotami wodnych istot Gw'oth dochodzą do wniosku, że lalkarze ich okłamują w kwestii ich pochodzenia.

Kup książkę Flota światów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Flota światów

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2022-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Miło wrócić do Floty. Teraz przynajmniej wyjaśniły się wątki z Pierścienia, gdzie po omacku błądziłam odnośnie poczynań Nessusa, loterii i ucieczki Floty.

 

Na pochwałę zasługują postacie Erica i Kirsten. Eric początkowo mnie denerwował, taki generyczny lowelas, ale jak już mu się jego światopogląd załamał, stał się osobą ciekawą, poukładaną i, po prostu, dorosłą. Oklaski natomiast za Kirsten, która nie została sprowadzona do roli chętnego, głupiego ciała, jest natomiast mózgiem całej operacji, ewidentnie wie, co robić i jak zrobić by zabolało, i nawet fakt, że pod koniec sobie znajduje faceta - nie przeszkadza mi.

 

Ale najbardziej było mi miło czytać o moim ulubionym obcym, Nessusie. Tutaj jest tak beznadziejnie zakochany. A jednak przekłada swoje uczucie ponad los ludzi. Niemniej popełnia sporo grzechów, za które w Pierścieniu Teela go osądzi. Lalkarz jest tu uroczy - jakby dopiero co uwolniony spod władzy rodziców young adult, zapatrzony, zauroczony, z niewielkim dorobkiem życiowym i z nadzieją na przyszłość.

 

Chciałam jako zarzut powiedzieć, że fabuła jest powolna, ale. Ta powolność jest zarówno plusem, jak i minusem, także... na  dwoje. Z chęcią przeczytam dalszy bieg tej historii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy