Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury

Fotografowanie przedmiotów od prostych aranżacji do obrazów bogatych w zaskakujące detale!

Tematem zdjęć zawartych w tej książce są przedmioty codziennego użytku, na widok których bardzo często zadajemy sobie pytanie: „Jak je sfotografować, aby uzyskać atrakcyjny efekt?”. Eberhard Schuy omawia właśnie tę kwestię – szczegółowo i zrozumiale przedstawia sposób aranżacji ponad 50 zdjęć oraz schematy ich oświetlenia. Dzięki zdjęciom i łatwym ćwiczeniom autor wprowadza czytelnika w podstawy fotografii przedmiotów. Szczegółowo zgłębia najważniejsze zagadnienia, pokazuje proste aranżacje i prezentuje wiele sztuczek. W przystępny sposób wyjaśnia, nad czym należy się zastanowić przed przystąpieniem do fotografowania przedmiotów i w jaki sposób połączyć ze sobą obiekt, pomysł na zdjęcie i oświetlenie, tak aby stworzyć dobrą fotografię. Fascynującą częścią tej pracy okaże się fakt, że o powodzeniu obrazu będzie decydowało umiejętne podkreślanie detali. Opublikowane w książce fotografie nie tylko są przykładami mającymi służyć lepszemu zrozumieniu prezentowanej treści, lecz także mogłyby z powodzeniem ukazać się w osobnym albumie – zatem podziwiaj je; niech staną się inspiracją dla twoich własnych prac.

- Różnice w fotografowaniu przedmiotów, wykonywaniu zdjęć produktowych i martwych natur
- Elementy procesu powstawania fotografii
- Aranżacja i oświetlanie przedmiotów
- Prowadzenie wzroku widza a kompozycja obrazu
- Szczegóły decydujące o charakterze obrazu
- Informacje o tworzeniu odbić, kropli, pary oraz o posługiwaniu się filtrem wazelinowym
- Przedmiotowa fotografia aktu i zabawa ze światłem

O autorze:
Eberhard Schuy zajmuje się fotografowaniem przedmiotów i wykonywaniem zdjęć na potrzeby przemysłu. Zdobywał doświadczenia w agencji reklamowej i przedsiębiorstwie produkcyjnym, a obecnie już od wielu lat pracuje jako fotograf niezależny. Prowadzi także warsztaty i internetowe kursy fotograficzne. Jego sposób pracy polega na maksymalnym wykorzystaniu środków czysto fotograficznych i jedynie minimalnej edycji obrazu w programie graficznym.

Książka z płytą:
Na dołączonej do książki płycie znajdują się cztery filmy instruktażowe poświęcone fotografowaniu przedmiotów, o łącznej długości około 60 minut.

Informacje dodatkowe o Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: b.d
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury

Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury - opinie o książce

Avatar użytkownika - BartekDziedzic
BartekDziedzic
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem,
Świetna książka jeżeli ktoś chciałby zacząć robić zdjęcia produktowe. Polecam. Bartek Dziedzic