Francuz

Ocena: 6 (2 głosów)

Najtrudniej wytłumaczyć… niewinność.

Francja, dziesięć lat po upadku powstania styczniowego. Anna Dworzak, córka polskich patriotów, podejmuje ważną decyzję – wyjdzie za mąż z miłości albo wstąpi do zakonu. Serce podpowiada jej drugą opcję, tym bardziej że mężczyzna, z którym chcą ją zeswatać, jest nieczuły i wyrachowany. Na jej wybór wpływa jeden wieczór.

Na wystawnym balu Anna poznaje Sebastiana Antoine'a, przystojnego Francuza pechowo zaręczonego ze znaną miejscową kokietką, i tym samym zostaje wciągnięta w niebezpieczną intrygę. Anonimowe listy miłosne, kradzieże oraz pogróżki to teraz codzienność panny Dworzak. Kobieta już wkrótce przekona się, jak naprawdę smakuje miłość, a także… do czego zdolni są ludzie żądni zemsty.

Informacje dodatkowe o Francuz:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-11-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788383137575
Liczba stron: 358
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Francuz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Francuz - opinie o książce

Lubicie romanse historyczne? Ja uwielbiam zanurzyć się w tym zupełnie innym świecie, kiedy kobieta niewiele mogła, bo nawet wybrać męża samodzielnie nie miała prawa. Dlatego kiedy Ania K. Bandurska zaproponowała mi patronat swojej debiutanckiej powieści, zgodziłam się niemal od razu. To fakt, że nie potrafię odmawiać, ale ten romans historyczny tak mnie do siebie ciągnął, że musiałam ulec. Potem jak zobaczyłam okładkę, przeczytałam opis i fragmenty książki, wiedziałam, że to będzie świetne. Powiem Wam, że miałam nosa, bo książka jest po prostu rewelacyjna! A o czym ona jest?

To historia o miłości w czasach kiedy ludzie zakochiwali się w gestach, blasku oczu czy kształcie ust. To historia o miłości, kiedy trzeba było kraść pocałunki, bo jakikolwiek kontakt fizyczny był zakazany przed ślubem.

Anna Dworzak wraz z rodziną mieszka we Francji. Najbliżsi dają jej do zrozumienia, że czas założyć rodzinę. Ania jednak chce wyjść za mąż z miłości, a nie dlatego, że tak trzeba. W przeciwnym razie grozi wstąpieniem do zakonu.

Anna wraz z ojcem przyjeżdża do swojej siostry Marii, która wyprawia bal. Podczas zabawy poznaje przystojnego francuza, który sprawia, że jej młodziutkie serce mocniej zabiło. Wkrótce panna Dworzak zaręcza się, ale niestety kandydatem na męża nie jest obiekt jej westchnień.

W tym samym czasie dziewczyna zaczyna otrzymywać listy miłosne, w których tajemniczy wielbiciel wielokrotnie wyznaje jej miłość. Kobieta postanawia dowiedzieć się kim jest ów amant jeszcze zanim wyjdzie za mąż. Spotykają się w tajemnicy przed wszystkimi. Mężczyzna, który zjawia się na spotkanie, sprawia, że pod Anną miekną kolana. Od tej pory w życiu tego młodego dziewczęcia zaczyna się dużo dziać. Zostaje wciągnięta w niebezpieczna intrygę, zamieszana w kradzież a także próbę morderstwa.

Czy Ania wyjdzie cało z tych niespodziewanych kłopotów? Czy odnajdzie miłość i szczęście?

Wow! Jakie to było cudowne! Książka mnie pochłonęła od pierwszych stron. Fascynują mnie opisy tamtych czasów. Z każdą stroną było coraz ciekawiej. Wtedy w fabule pojawia się intryga, kradzież, oczywiście wybuch miłości, zranione serce i bezsilność Ani. To wszystko sprawiło, że nie sposób było odejść od książki. Zakończenie było cudowne, ale nic więcej Wam o nim nie wspomnę. Musicie mieć niespodziankę.

Ania pisze jak rasowa pisarka. Czytając ,,Francuza" nie czułam tego, że książkę napisała debiutantka. Absolutnie! Wszystkie opisy przyrody, dworków, mieszkań czy teatru były przedstawione z najmniejszymi szczegółami. A bohaterowie byli tak świetnie wykreowani, że miałam wrażenie jakbym widziała ich zdjęcia a nie opisy. Czytając wszystko mogłam sobie bez problemu wyobrazić.

Cóż Wam mogę jeszcze napisać ponad to, że książka jest cudowna. Zakochałam się w jej bohaterach i stylu autorki. Polecam Wam tą powieść na te długie, jesienne wieczory. Po prostu usiądźcie i zatopcie się w tej pięknej historii. Polecam!!!

Aniu, dziękuję Ci że oddałaś mi swoją pierwszą książkę. Praca nad jej promocją była dla mnie czystą przyjemnością, a czas jaki spędziłam czytając ją uważam za piękny. Mam nadzieję, że wkrótce poznam bohaterów Twojej kolejnej powieści. Strasznie jestem ciekawa czym mnie zaskoczysz. Krótko mówiąc biorę Cię w ciemno.


Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2023-11-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Dziś zabiorę Was w piękną podróż do dziewiętnastowiecznej Francji!

Udajmy się do malowniczego miasta o nazwie Lesantes, gdzie wraz z ojcem życie wiedzie pewna młoda dama. Anna... ale też Andżelika, bo tak nazywają ją najbliżsi, jest w wieku, w którym to wypada, aby kobieta znalazła już sobie odpowiedniego męża. I tu pojawią się pierwsze poważne rozterki, z którymi przyjdzie się mierzyć młodej pannie Dworzak. Szczególnie, że na horyzoncie pojawia się idealny kandydat. Polak, wielki patriota, dobrze ułożony.

Wyjść za mąż bez miłości? Ale jak to...

Zamążpójście, jednak tylko z kimś, kogo prawdziwie pokocha lub zakon - takie rozwiązania bierze pod uwagę Andżelika. Co wybierze?

Jedno przyjęcie, jeden wieczór, jeden mężczyzna, jeden taniec i to jedno spojrzenie... I nic już nie będzie takie samo. Los przygotował dla Andżeliki coś zupełnie niespodziewanego. Czy dziewczyna się temu podda?

Sebastian Antoine to Francuz, zaręczony z kobietą, która w towarzystwie uchodzi za uwodzicielkę. To właśnie on niepostrzeżenie wkrada się w myśli panny Dworzak.

Wielkie uczucie to nie wszystko, co spotka Andżelikę. Tuż za rogiem czyha intryga, w którą dziewczyna zostanie wplątana.

Pojawią się też listy od tajemniczego adoratora!

Jak wielka jest siła prawdziwej miłości? Ile człowiek jest w stanie dla niej wycierpieć?

Poznajcie losy panny Dworzak i sami znajdźcie odpowiedź na to pytanie!

Przed Wami rewelacyjny debiut autorstwa Anny K. Bandurskiej!

"Francuz" to powieść z gatunku romans historyczny. Akcja rozgrywa się dziesięć lat po upadku powstania styczniowego. Ojcem naszej bohaterki jest jeden z jego uczestników. Po klęsce, rodzina opuściła ojczyznę. Tak właśnie panna Dworzak trafiła do Francji.

Choć mieszkają, pracują, żyją i niczego im nie brakuje na francuskiej ziemii, to jak powtarza pan Dworzak - wciąż nie są u siebie. Dlatego też bardzo zależy mu na tym, aby Andżelika wzięła sobie za męża Polaka. Jak zareaguje, gdy dowie się, że córka wychowana w duchu patriotyzmu, wzdycha do Francuza?

Miłość, intryga, zazdrość, zemsta... To wszystko czeka na Was w książce!

Autorka naświetla nam bardzo ciekawy okres we Francji. Przyjrzymy się, jak wyglądały bale i wystawne przyjęcia. Oczyma wyobraźni zobaczymy gustowne kreacje i odkryjemy ówczesną modę. Przeczytamy też o podziałach klasowych, jakie panowały i oczywiście... o konwenansach!

Anna K. Bandurska serwuje nam przepiękną opowieść o wielkim uczuci. O uczuciu, które narodziło się zupełnie niespodziewanie. Które kiełkowało, podlewane ukradkowymi spojrzeniami, płynącymi prosto z serca pięknymi słowami, aż w końcu skradzionymi gdzieś naprędce pocaunkami, których smaku zakochani już nigdy nie zapomną. Jednak "Francuz" to nie tylko historia o miłości. Nasi bohaterowie wpadną w sieć intryg. Pojawią się kłamstwa, oszczerstwa, pogróżki... kradzieże! Autorka przygotowała dla nich naprawdę oryginalny scenariusz. Jesteście ciekawi, jak sobie poradzą? Rozwiążcie zagadki wraz z nimi! Zasiądźcie do lektury!

Bohaterowie w powieści są bardzo dobrze wykreowani. Ciekawi, tak różni pod względem osobowości. Nie sposób się z nimi nudzić. Do niektórych poczujecie sympatię niemal od razu, jak ja. Pojawią się też czarne charaktery i tacy, którzy poprzez swoje działania będą wręcz działać na nerwy i doprowadzą czytelnika do czerwoności. Oj, mam ja tam taką pewną zawistną kokietkę! Moje serce podbiła panna Dworzak. Andżelika to pełna ciepła i troski dziewczyna. Ma wielkie serce, pragnie pomagać innym, jest gotowa wiele poświęcić. Jednak nie ma szczęścia w miłości. Czy tym razem je odnajdzie? Bardzo na to liczyłam.

Podsumowując, "Francuz" to świetny debiut literacki Anny K. Bandurskiej. To wspaniała opowieść i rewelacyjna podróż, w którą Autorka zabiera swoich czytelników. Dajcie się jej porwać

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy