Fury (New Species #1)

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011-07-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9781419935954
Liczba stron: 376
Język oryginału: angielski
Dodał/a książkę: Flusz

Ocena: 5 (2 głosów)

Ellie is horrified to discover the pharmaceutical company she works for is doing illegal experiments. Company scientists have spliced human and animal DNA, creating exotic new species. One such “experiment” captures her heart and she’ll do anything to save him—even if he hates her for it.

Fury has never known compassion or love. He’s spent his life in a cell, chained and abused by humans. The one woman he allowed himself to trust betrayed him. Now he’s free and set on vengeance. He vows to end her life but when she’s finally in his grasp, harming her is the last thing he wants to do to the sexy little human.

Fury can’t resist Ellie—the touch of her hands, her mouth on his skin, her body wrapped around his. He’s obsessed with the scent of his woman. And Ellie wants Fury—always has. She craves his big, powerful body and wants to heal his desolate heart.

But loving Fury is one thing…taming him is another.

Kup książkę Fury (New Species #1)

Opinie o książce - Fury (New Species #1)

Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2017-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Zaskakująco dobra! Nastawiałam się na typowo babskiego odmóżdżacza, a dostałam prawie 400 stron książki z naprawdę wciągającą fabułą. 

Akcja skupia się na nowo powstałej rasie ludzi, której DNA zostało zmieszane ze zwierzęcym, żeby stworzyć nowy, silny i ekstremalnie wytrzymały gatunek. Książka rozpoczyna się od ośrodka, w którym są przetrzymywani i poddawani licznym testom. Jak się okazuje, główna bohaterka Ellie, pracująca tam jako pielęgniarka, zbiera dowody przeciwko firmie, żeby pozwać ich i uwolnić wszystkie 'obiekty' i w dniu kiedy ma już wszystko co potrzebuje jest świadkiem niezwykłego okrucieństwa względem jednego z pacjentów. Decyduje się mu pomóc, ale w efekcie komplikuje tylko niektóre rzeczy.

Na szczęście dowody, które zebrała są wystarczające i dalsza akcja książki dzieje się rok później, w ośrodku Homeland, mającym być azylem dla uratowanych pacjentów. Ellie pracuje tam jako opiekunka domu kobiet. I pewnego dnia spotyka obiekt '216' - pacjenta, którego ustrzegła przed śmiercią (ale niestety wrabiając w inną śmierć...), więc facet ma do niej urazę. Urazę tak wielką, że Ellie niemalże kończy martwa. Na jej szczęście Fury (bo takie sobie teraz wybrał imię), walczy nie tylko z morderczym instynktem... ;) 

Jak łatwo się domyślić późniejsza akcja skłania się ku rozwojowi związku tej dwójki. Ale nie jest kolorowo, bo z nigdy żaden człowiek nie związał się ze 'zwierzęciem' z nowego gatunku... Ludzie protestują, bo są przekonani, że Ellie jest zmuszana i przetrzymywana wbrew woli, więc ona i Fury muszą zaciekle walczyć o swój związek - z lekarzami, którzy chcą ich badać, z ludźmi, którzy nie chcą happyendu pomiędzy dwiema rasami, a nawet z niektórymi przedstawicielami nowej rasy, którzy nie znają ludzkich zachowań i w pewnych momentach są przekonani, że Ellie jest krzywdzona... ;)


Avatar użytkownika - csrusade
csrusade
Przeczytane:2017-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Inne książki autora
Mate Set
Laurann Dohner0
Okładka ksiązki - Mate Set

To sezon godowy wilkołaków. Wszyscy mężczyźni są gorący i pobudzeni, pragnienia ich bestii są niemal niekontrolowane. Mika jest człowiekiem, otoczonym...

Fury (New Species #1)
Laurann Dohner0
Okładka ksiązki - Fury (New Species #1)

Ellie is horrified to discover the pharmaceutical company she works for is doing illegal experiments. Company scientists have spliced human and animal...

Reklamy