GaduGadu, Tlen, ICQ i inne komunikatory internetowe. Ćwiczenia praktyczne

Komunikatory internetowe przebojem weszły do powszechnego użytku. Dziś trudno sobie wyobrazić Internet bez ICQ, Gadu-Gadu czy Tlenu. Te proste programy nie tylko pozwalają na prowadzenie rozmów z innymi użytkownikami sieci w czasie rzeczywistym -- ich możliwości są coraz bogatsze i obejmują także wysyłanie wiadomości SMS, wspólne surfowanie po stronach WWW a nawet komunikację głosową, mogącą w wielu przypadkach zastąpić rozmowy telefoniczne. Komunikatory służą nie tylko rozrywce, stanowią także doskonałe wsparcie pracy grupowej wykorzystywane w wielu firmach.

Książka nauczy Cię korzystania z najpopularniejszych komunikatorów: Gadu-Gadu, Tlenu i ICQ. Niezależnie, który z tych programów wybierzesz, dowiesz się jak wykorzystać maksimum oferowanych możliwości. Nie zabrakło także informacji poświęconych IRC-owi i czatom.

Dowiesz się, jak: Instalować komunikatory i programy do IRC Prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym za pomocą Gadu-Gadu, Tlenu, ICQ i IRC-a Konfigurować połączenia głosowe i optymalnie dobierać ich parametry Używać emotikonów, by urozmaicić swoje wypowiedzi Przestrzegać zasad etykiety sieciowej i chronić swoją prywatność Używać dodatkowego oprogramowania zwiększającego funkcjonalność komunikatorów.

Informacje dodatkowe o GaduGadu, Tlen, ICQ i inne komunikatory internetowe. Ćwiczenia praktyczne:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2003-01-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371979347

Kup książkę GaduGadu, Tlen, ICQ i inne komunikatory internetowe. Ćwiczenia praktyczne

GaduGadu, Tlen, ICQ i inne komunikatory internetowe. Ćwiczenia praktyczne - opinie o książce

Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne
Bartosz Danowski0
Okładka ksiązki - Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne

Książka ta jest kierowana do wszystkich osób zajmujących się projektowaniem stron WWW zarówno za pomocą edytorów tekstowych (np. EzHTML, o którym pisałem...

Windows Vista PL. Instalacja i naprawa. Ćwiczenia praktyczne
Bartosz Danowski0
Okładka ksiązki - Windows Vista PL. Instalacja i naprawa. Ćwiczenia praktyczne

Zainstaluj najnowsze okna na swoim komputerze! Instalowanie systemu Windows Vista Konfigurowanie komputera Zabezpieczanie i odzyskiwanie danych...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz