Gangsterzy. Nowa rozgrywka

Wyczekiwana kontynuacja historii Ryana i Evy.

Eva Nolan zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za uknutą przeciwko niej intrygę, która naraziła ją na ogromne niebezpieczeństwo. W tym wypadku "wszystko" oznacza zwrócenie się o pomoc do gangstera, który jest prawą ręką szefa mafii, a do tego brał czynny udział w porwaniu dziewczyny.

Ryan Taylor przyjmuje zlecenie, ale kosztownie wycenia swoje usługi. Ma gdzieś to, co podpowiada mu zdrowy rozsądek. Wie, że sporo ryzykuje mieszając się w tę sprawę, jednak prowadzona przez dziewczynę gra jest zbyt wciągająca. Mężczyzna szybko uświadamia sobie, że jego kontrola nad akcją to fikcja, i że przestały interesować go wyłącznie pieniądze...

Informacje dodatkowe o Gangsterzy. Nowa rozgrywka:

Patka96x
Przeczytane:2024-02-18,

Gangsterzy 2
Nowa Rozrywka

Wyczekiwana kontynuacja historii Ryana i Evy. Mafijne porachunki, groźni mężczyźni, niebezpieczny romans, walka na śmierć i życie! Eva Nolan zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za uknutą przeciwko niej intrygę. W tym wypadku kobieta musi zwrócić się o pomoc do gangstera, który jest prawą ręką szefa mafii.
Ryan Taylor przyjmuje zlecenie od kobiety, ale kosztownie wycenia swoje usługi. On ma świadomość, że sporo ryzykuje, mieszając się w tę sprawę. Jednak prowadzona przez dziewczynę gra jest zbyt wciągająca. Mężczyzna szybko uświadamia sobie, że jego kontrola nad akcją to fikcja i że przestały interesować go wyłącznie pieniądze.

Długo autorka kazała nam czekać, za tą kontynuacją. Mam nadzieję, że za ostatnim tomem nie będzie trzeba tyle czekać. Historia mi się podobała. Pióro autorki jest lekki, przez co książkę czyta się szybko. Ja osobiście lubię książki tej autorki 😊.

Bardzo podoba mi się okładka, ten wytatuowany mężczyzna pasuje do tej historii 😍🙂

Polecam Wam tę pozycję 😁🙂

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Eva Nolan zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę, kto jest odpowiedzialny za intrygę uknutą przeciw niej, która naraziła ją na ogromne niebezpieczeństwo. W tym celu decyduje się na poproszenie o pomoc gangstera, który jest prawą ręką szefa mafii, a do tego brał udział w jej porwaniu.
Ryan Taylor przyjmuje zlecenie za odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Wie, że sporo ryzykuje mieszając się w tę sprawę, jednak kobieta tak mocno go fascynuje, że mężczyzna nie słucha zdrowego rozsądku. Ryan szybko uświadamia sobie, że nie ma pełnej kontroli nad akcją, a pieniądze, które ma zarobić na zleceniu, przestały go interesować.
Czy Eva osiągnie swój cel? Czy Ryan jej w tym pomoże? Czy tę dwójkę połączy jedynie umowa?
Uwielbiam takie książki, które nie słodzą, a zaskakują. Jest mafia, są porachunki, są niebezpieczni mężczyźni i sytuacje, a także niebezpieczny romans i walka na śmierć i życie. Jest brutalnie i tajemniczo. Znajdziemy tu również trochę humoru, a to głównie za sprawą słownych przepychanek bohaterów.
Silni i charakterni bohaterowie, którzy nie boją się byle czego. Walczą o swoje i doskonale wiedzą czego chcą od życia.
Długo czekałam na tę książkę i niezmiernie cieszę się, że na półce czaka już 3 część, bo zakończenie "Nowej rozgrywki" rozwala głowę. Ta książka naprawdę trzyma w napięciu i pochłania bez reszty.
Co do stylu, to nie będzie żadnych zaskoczeń. Autorka przyzwyczaiła nas do książek na wysokim poziomie i tak jest też i tym razem. Osobiście miałam spory problem, żeby się od niej oderwać. Naprawdę polecam sięgnąć po tę serię. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Muza i Grzeszne Książki za egzemplarz. ❤️

Zaczynając standardowo od okładki, widzimy wytatuowanego mężczyznę, który ma na sobie tylko spodnie. Jest to kolejna goła klata, ale te tatuaże są na plus - podobają mi się. :D
Co ważne, okładka w dotyku jest matowa i chropowata - świetne odczucie w dłoniach. Śliskie napisy tworzą naprawdę fajna teksturę. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkowa ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich zobaczycie okładki serii "Nieczyste zagrania" recenzje książek znajdziecie w zakładce Recenzje A-Z na górze strony. Na drugim skrzydełku przeczytacie kilka zdań o autorce.
Stronice są kremowe, a czcionka duża, wystarczająca dla naszego oka. Literówek nie było. Odstępy między wersami zostały zachowane, marginesy również. Podzielona została na części i rozdziały. Nie były one ani za krótkie, ani za długie, takie w sam raz. Narracja jest prowadzona z punktu widzenia Ryana i Evy.

Kolejne spotkanie z autorką i po raz kolejny jestem zadowolona. Czytało się lekko, szybko i przyjemnie. Hiddenstorm ma na tyle już wyczute pióro, że wciąga nas w fabułę od pierwszej strony. Jest tak ciężko się oderwać, że ja to w sumie jak najszybciej chciałam ją skończyć i w wolnych chwilach siadałam i czytałam. Mafia tym razem nie była taka zła, a to chyba za sprawą relacji, jaka była między naszymi głównymi bohaterami. Ogólnie Karina tworzy takie historie, że ręce opadają. Buduje napięcie, a gdy bohater staje z drugim twarzą w twarz, to można by nożem ciąć powietrze obok nich, takie jest gęste od emocji. Poza tym, to, co ma miejsce w jej książkach powoduje wiele odczuć, niebezpiecznie wciąga, o czym już pisałam i sprawia, że powieści spod jej pióra są jak uzależnienie.

"- Uratowałeś mi życie tylko po to, żeby teraz złamać mi serce."

Bohaterów głównych już znamy, są nimi Eva i Ryan. W pierwszym tomie niezbyt zaskarbili sobie moją sympatię. Nie można im odmówić specyficznego charakteru i zachowania. Tym razem jednak, muszę przyznać, że sylwetka Ryana zdecydowanie bardziej przypadła mim do gustu. Nie jest to postać grzeczna, a raczej grzeszna, niedostępna, ale przez wzgląd na to, jestem ciekawa, dlaczego właśnie jest taki, a nie inny. Co nim kieruje? Co siedzi w nim głęboko? Mam nadzieję, że trzeci tom dostarczy mi tych informacji.
Z kolei Eva tak mnie tutaj irytowała swoim zachowaniem, że chciałam ją chwilami zamknąć w takim pomieszczeniu, gdzie nie byłoby jej słychać. Lepiej byłoby, gdyby się w ogóle nie odzywała. Wątpię, że kolejna część zmieni moje zdanie na jej temat, musiałaby przejść przemianę i to kompletną. A to raczej z jej stylem życia i charakterem nie jest możliwe. Gdzieś tam co prawda miała przebłyski normalności, zwykłego zachowania, ale to było jak dla mnie za mało.
Może to taka specyfikacja bohaterów mafijnych? Być może. Nie czuję się w tym gatunku jak ryba w wodzie, to może również przez to.
Mimo wszystko są to postacie wykreowane bardzo dobrze, niczego im nie brakuje jeśli chodzi o charakterystykę. Różnią się od siebie i nie są zrobieni na jedno kopyto.

Emocje to punkt, którego nie brakuje. Bym powiedziała, że jest ich tutaj tak wiele, że wnet to wypadałyby ze stronic. I wszystkie je odczuwamy. A to niewątpliwy plus, nie każdy autor potrafi przebić się przeze mnie i trafić daleko, głęboko aż do serca na tyle, bym czuła to, co bohaterowie. A tutaj wszystko odczuwałam, nawet za bardzo.
Napięcie, jakie początkowo buduje pisarka jest rewelacyjne, bo gdy dochodzi do kulminacji, ja wręcz odczuwałam, że wszystko aż "kipi" nie tylko w bohaterach, ale i we mnie. Czekałam na te punkty zwrotne, wiedziałam, że zrobią na mnie wrażenie.
Plusem jest również fakt, że na samym początku pozycji mamy streszczenie pierwszej części, gdyby nam pewne informacje umknęły. ;)

Dzieje się tutaj sporo, więc na nudę narzekać nie możemy. Nie tylko za sprawą uczuć, ale i dzięki wydarzeniom, których jest sporo, wiele dzieje się też nagle, niespodziewanie - co znacznie przyspiesza tempo akcji. Karina to jedna z niewielu polskich pisarek, co przy jej powieściach momentami bym wybuchła. Takie odnoszę wrażenie, spoglądając wstecz w pamięci, gdzie podczas czytania jej lektur, wypieki na twarzy niemal cały czas mi towarzyszyło i sam efekt wow - przez niemal wszystkie stronice. Nic się nie zmieniło pod tym kątem. Niezwykle dynamiczna, przez co chwilami ciężko nadążyć za tym, co się dzieje.
A samo zakończenie? Jak zwykle ucięte w miejscu, w którym nie powinno. Tak nie zostawia się czytelnika, absolutnie! Ale cieszę się, bo trzeci tom dostępny jest już na rynku wydawniczym, więc nic tylko muszę zakupić i skończyć przygodę z ta serią i wydaje mi się, że nudy nie będzie również w ostatniej części.
Mamy tutaj sceny plus osiemnaście, pełno przekleństw - więc miejcie to na uwadze, wybierając te książkę do czytania. Jeśli nie lubicie takich scen i przesadnego wulgaryzmu - lepiej nie sięgajcie, możecie się zawieść i być niezadowolonymi! A uwierzcie mi, autorka nie przebiera w słowach, a sceny seksu są dosyć... mocne. Dlatego ta książka moim zdaniem dla czytelników +18, no chyba, że od szesnastego roku życia czytacie już takie mocne historie, brutalne, z gatunku erotyków i dla Was to chleb powszedni, to okej, nie mam zastrzeżeń.

Reasumując uważam, że książka ta jest bardzo dobrą kontynuacją. Nie znalazłam w niej minusów, są same plusy i może nie jest ta rewelacyjna jak Odwet, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, ale jest dynamiczna, pełna akcji. Relacja między bohaterami jest magnetyzująca, kipi wręcz wzajemnym pożądaniem, ekscytacją. Jest niebezpieczna, ale to jeszcze bardziej podsyca bohaterów, a nas zachęca do dalszego śledzenia losów. Zdecydowanie jestem zadowolona i polecam zainteresowanym, fanom twórczości Hiddenstrom - może nie jest to najlepsza powieść pisarki, ale jest na wysokim poziomie. Teraz zostaje mi tylko kupić ostatni tom trylogii i się z nim zapoznać. Coś czuję, że to może być najlepszy tom z całości. :)

Znacie twórczość Kariny? A może jeszcze przed Wami jej poplątane opowieści? Rodem z piekła? 👿

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-11-27, 2022,

" Pokaż człowiekowi swój słaby punkt a prędzej czy później w niego uderzy. "

Ryan za dwa miliony postanawia pomóc Eve w zemście. Dzięki swoim znajomością dowiaduje się, że to były chłopak Evy jest tym, przez którego zostały porwane. Arthur narobił długów w pokerze i jakoś musiał je spłacić. Po takich informacjach Eva wpada we wściekłość, jednak do zemsty będzie potrzebowała więcej sojuszników, Ryan postanawia zapoznać Eve ze swoimi znajomymi. Jednak aby zdobyć przychylność Chucka i Siergieja Eva musi wykonać dla nich pewne zlecenie, prze które zdobędzie ich zaufanie. Jednak czy Eva będzie chciała wstąpić do świata przestępczego tylko dla chęci zemsty? Jak rozwinie się relacja z Ryanem byłym oprawcą i osobą która nie dopuszcza ludzi do siebie? Jak będzie wyglądała zemsta i jakie poniesie ze sobą konsekwencje ?

"Ryanowi niemal zrobiło się jej żal. Doszukiwała się czegoś, czego nie było. Ona, sama jedna przeciw światu, który postanowił się na nią wypiąć, starała się uczynić przyjaciela z człowieka, którego poznała jako wroga. Znów grali w jakąś dziwaczną grę, tańczyli, zataczając wokół siebie coraz ciaśniejsze pierścienie. Kto podejdzie zbyt blisko, spłonie. "

Ryan i Eva bardzo smaczna, dobrze zbudowana relacja, która nie jest tak oczywista. Z jednej strony Ryan człowiek spokojny, nie pokazujący emocji, tajemniczy z drugiej strony Eva dziewczyna pełna energii, z niewyparzoną buzią i mówiącą to co myśli. Dwóch różnych bohaterów którzy na jakiś czas, stworzą duet. Jednak czy przy tak różnych osobowościach można mieć rozejm, czy jednak będą lecieć iskry?
Druga ciekawa rzecz w książce, to pokazanie Evy w akcji. Chęć zemsty zmusza ja do sprzymierzenia sobie więcej ludzi, przez co musi się wykazać. Zostaje kurierem przesyłki, jednak ta jedna akcja zmusza ją do wstąpienia w świat, który nie jest bezpieczny.

(...) najciekawsza historia to taka, która urywa się w odpowiednim momencie. "

Gangsterzy nowa rozgrywka, jest na tyle ciekawa i smaczna, i zakończyła się w tak mocnym momencie, że zaraz chwytam za część 3. Książka, która ma mocną, ciekawą historię, wielobarwne emocje oraz oryginalnych bohaterów. Polecam

Osoby zranione przez drugą osobę często dopuszczają się aktu zemsty na winowajcy ich cierpienia. Niestety nie zdają sobie z tego sprawy, że takie działanie bardzo łatwo może pogorszyć ich stan, gdy coś nie wyjdzie zwłaszcza w nielegalnych przypadkach. Najczęściej jest to ostateczność, gdy wszelkie inne możliwości zawiodły, a sami pokrzywdzeni twierdzą, iż nie mają nic do stracenia.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Evę Nolan, która dołoży wszelkich starań, by dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za porwanie dokonane na niej i jej przyjaciółce. Kolejnym krokiem będzie zebranie dowód dla niedowierzającego jej ojca w niewinność córki, a także zemsta na sprawcy. Zlecenie Evy dotyczące tego zadania przyjmuje Ryan Taylor. Mężczyzna żąda dużej zapłaty za swe usługi, na co bohaterka zgadza się, ale musi z nim zamieszkać z powodu braku dachu nad głową. Będzie to dość emocjonujący czas dla obojga, gdyż są niezwykle uparci i zawsze stawiają na swoim. Kto pomoże Evie i Ryanowi? Kto okaże się zleceniodawcą porwania? W jaki sposób Eva dokona zemsty? Jak zakończy się ten tom? O tym w książce „Gangsterzy 2. Nowa rozgrywka” autorstwa K.C. Hiddenstorm.

Spostrzeżenia

Autorka w tej książce ukazuję czym jest zemsta i do czego może doprowadzić, co niektórych uświadomi, że nawet najlepszy plan może nie wypalić. Innym ważnym przesłaniem jest to, że nie powinniśmy tłumić swych uczuć, gdyż w ten sposób nie zaprzepaścimy ewentualnej szansy na szczęście. W przypadku tej książki otrzymujemy streszczenie poprzedniego tomu na początku pozycji, dzięki czemu osoby nie pamiętające pierwszego tomu lub ci którzy nigdy go nie czytali, będą bardzo łatwo mogli odnaleźć się w wydarzeniach ukazanych w tym tomie.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie za sprawą powoli rozwijającej się akcji, która momentami potrafiła przyśpieszyć dzięki niebezpiecznym akcjom dotyczącym głównych bohaterów, by na koniec na dobre rozpędzić się zupełnie mnie wciągając. Pojawiają się w pozycji również pikantne sceny erotyczne, co zapewne przyciągnie fanki gatunku. Natomiast zakończenie zostawia nas w niepewności wywołującej u czytelnika chęć sięgnięcia po kolejny tom. Okładka pasuje do serii i zapewne wpadnie w oko niejednej czytelniczce. Gorąco polecam książkę wszystkim fankom romansów mafijnych, gdyż dzięki tej historii mają okazję przeżyć coś emocjonującego i nieprzewidywalnego.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akurat.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-09-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

“ Gangsterzy 2.  Nowa rozgrywka“

No tu się działo. Powiem Wam, że w porównaniu z pierwszym tomem było o wiele lepiej. Ale ! Tak się książek nie kończy... Chyba, że chce się narazić autor czytelnikowi tak jak Arthur Evie ...

Drugi tom autorka zaczyna od konkretnego streszczenia pierwszej części tej historii, więc na upartego można zacząć czytać od tej.

Eva była przekonana, że wie kto stoi za jej porwaniem, kto jest winien śmierci jej przyjaciółki i kto wszystko tak przekręcił, że to ona wyszła na winną. Ale czy dobrze podejrzewa niezadowolonego klienta ? Gdy dowiaduje się jaka jest prawda i komu "zawdzięcza" wszelkie swoje problemy, jest w szoku. Jednak szybko obmyśla plan zemsty. Tylko nie zrealizuje go sama.

Ryan nie spodziewał się, że ta szalona dziewczyna nie dość , że go znajdzie to zażąda pomocy w swoim planie. A on nie dość, że ma zamiar jej pomóc, to jeszcze załatwił kolejnych członków ekipy. Co z tego wyniknie?

Przyznam, że bardzo polubiłam Chucka i Siergieja. Zabawne chłopaki 🤭 i dostrzegają więcej niż taki cwany i wszystko wiedzący Ryan, bo akurat na uczucia jest ślepy. A czy między Evą i Ryanem ma szanse zrodzić się coś konkretnego ? Coś prócz namiętności ? Warto się przekonać

Ta książka to taka huśtawka - chwila spokoju , po niej akcja pełna wrażeń i znów względny spokój na plany lub gorące momenty. Tu nie ma takiego porno, jest erotyka i to w mniejszej, wręcz idealnej ilości.

Plan na zemstę jest dopracowany ale dla czytelnika zupełnie tajemniczy. Pod koniec dowiadujemy się większości ale mam wrażenie, że nie wszystkiego i też nie wszystko poszło zgodnie z planem... A co dokładnie ? Musicie przekonać się sami.

Nie lubię takich zakończeń. Wiem, że 3 tom ma pojawić się lada moment ale teraz go nie mam, więc jestem zirytowana.

Czy Ryan widzi w tym wszystkim tylko interes ? Czy tylko dla pieniędzy pomaga Evie ? A może sam przed sobą udaje, że ona dla niego nic więcej nie znaczy ?

A ona - czy uczucia jakie żywi do niego to rzeczywiście tylko reakcja na to co przeszła ? Czy są prawdziwe ?

Podoba mi się Eva jako bohaterka. Taka niby szalona, nieprzewidywalna, skomplikowana. Ma jazdy, nie jest do końca normalna i Ryan jej kiedy tylko może zwraca na to uwagę 🤭 ale też to jak potraktował ją ojciec obecnie, to co przeszła w dzieciństwie i to co przeżyła niedawno , ewidentnie odbiło się na niej.

Ryan też ma swoje demony . Widać w nim zmianę ale ciekawi mnie kiedy nadejdzie taki moment kulminacyjny, by był gotów stawić czoła swoim przekonaniom i zmienić podejście do jego relacji z Eva. Chętnie się przekonam jak się skończy ta historia.

Tak więc czekam na kolejny tom. Dziękuję za ten egzemplarz Wydawnictwu Akurat . Ktoś z Was już czytał ? Albo dopiero jak ja 😅 lepiej późno niż wcale. Wciąż wierzę uparcie , że w końcu dam radę nadrobić zaległości i być na bieżąco ❤️

Na drugi tom Gangsterów od K.C. Hiddenstorm czekałam bardzo długo! Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów, więc gdy tylko dowiedziałam się o tym, że Autorka jest w trakcie pisania jej, chodziłam jak na szpilkach. Co prawda, nie pamiętałam wszystkiego z poprzedniego tomu, jednak miałam jakieś takie migawki, coś mi świtało. Gdy już wzięłam książkę do rąk, z zamiarem przeczytania jej, miło się zaskoczyłam. Autorka jako wstęp postanowiła przypomnieć czytelnikom o tym, co działo się wcześniej. I tutaj daję jej za to ogromny plus, gdyż było to bardzo przydatne! Ogromne brawa za pomysłowość!

Szczerze byłam zaciekawiona, co tym razem mnie tu czeka. Jednocześnie obawiałam się, że historia, tak długo wyczekiwana, nie porwie mnie. Nic mylnego! Wraz z chwilą, w której otworzyłam książkę, przepadłam. Autorka ponownie oczarowała mnie swoim piórem, zabierając w podróż pełną wrażeń. Napięcie z każdym kolejnym rozdziałem rosło, powodując uśmiech na mojej twarzy.

Słowne (i nie tylko) przepychanki bohaterów, rozbawiały mnie do łez, a ich gierki wprawiały serce w szybsze bicie. Oj robiło się gorąco. Mogłoby się wydawać, że za chwilę się pozabijają, ale ta chemia pomiędzy nimi, te emocje, aż wrzały. Ja wraz z nimi dawałam się ponosić tej ekstazie, tym uczuciom, których nigdy nie wypowiedzieli wprost. A może powiedzieli? Kto by to wiedział? Tak czy inaczej, bo i tak Wam tego nie zdradzę, czułam się znakomicie. Jak zahipnotyzowana przekładałam stronę za stroną, nie mogąc się oderwać od książki. Przy tej powieści, cierpliwość nie była moją mocną stroną. Najgorsze były w tym wszystkim momenty, gdy chcąc nie chcąc musiałam odłożyć czytanie na bok, bo jednak rzeczywistość mnie wzywała...

Powrót do historii bohaterów był moją chwilą relaksu, choć im bliżej byłam końca, tym bardziej się denerwowałam. I w sumie słusznie. Autorka zakończyła książkę w takim momencie, że teraz będę rozmyślać nad tym, co było dalej. Niby trzeci tom tuż, tuż, ale wolałabym mieć go w tym momencie przy sobie. Mam tylko nadzieję, że w ostatniej (prawdopodobnie) części, nie zabraknie jednego z moich ulubionych bohaterów. Nie wspominałam o tym wcześniej, bo takie smaczki zazwyczaj zostawia się na sam koniec. By nie zdradzać za wiele, powiem tylko tyle, że niejaki Chuck zawojuje tutaj i to mocno. Mam nadzieję, że Wam również przypadnie do gustu jego poczucie humoru, bo ja jestem nim oczarowana! Jak już wspominałam Autorce, z wielką chęcią przeczytałabym krótkie opowiadanie z nim w roli głównej. A niech chłopak ma swoje 5 minut! Zgadzacie się ze mną?

Serdecznie dziękuję wydawnictwu oraz Autorce za możliwość przeczytania tej cudownej książki! Spędziłam z nią mile czas i teraz z niecierpliwością czekam na kolejny tom! Polecam całym sercem!

„Przecież nie musisz tego robić. Owszem, nie musiał. Uznał jednak, że tak będzie lepiej. Ponieważ najciekawsza historia to taka, która urywa się w odpowiednim momencie”

Jedno o czym marzy Eva Nolan, to zemsta i jedno co jest dla niej ewidentnie jasne, to, to, że bez Ryana Taylora, będzie to niewykonalne. Ryan, spodziewa się, że ta współpraca łatwa nie będzie, ale od samego początku, coś przyciąga go do tej szurniętej dziewczyny, a przygarnięcie jej pod swój dach, staje się jedynym rozsądnym wyjściem. Trzymanie jej w ryzach i niańczenie, nie jest dla Ryana wymarzonym zajęciem, a wzajemnie pożądanie zmieszane z chęcią mordu, kompiluje i tak już skomplikowaną sytuację obojga, ale gdy tych dwoje okazuje się wręcz idealnie dopasowanych do tego pokręconego i niebezpiecznego świata, jedno z nich zmuszone jest zrobić unik, co wydaje się być najlepszą decyzję, ale czy na pewno?
W świecie Taylora nie ma miejsca na TE rzeczy, a nieustająca pogoń za adrenaliną, jest zagłuszaniem wspomnień przeszłości, którą Eva tak bardzo pragnie poznać.
Niby idealnie dopasowani, jednak tak różni w swoich pragnieniach. Chyba, że chodzi o pragnienie fizyczne, to wychodzi im wprost idealnie.
Dla Evy to jednak zbyt mało, więc jedyne co jej pozostaje to skupienie się na celu, który obrała od samego paczątku, docierając do którego, czeka ją wiele niebezpiecznych, ale też niesamowitych sytuacji, które świadczą o tym, że jest mega babką ze stali z jajami większymi niż niejeden facet, tylko jej serce pozostaje wrażliwe i skłonne do zadrapań.

Wow, brawo @karina_hiddenstorm za początek książki i streszczenie pierwszego tomu dla przypomnienia, ale za końcówkę mam ochotę wymierzyć w Ciebie te ciężkie działa;-) Cóż jednak, skłonna jestem przemyśleć to działanie i z niecierpliwością czekam na trzeci tom Gangsterów.

Tym razem bardziej skupiłam się na niesamowitej relacji tych dwoje, bo czytać o ich „ocieraniu” się, przyciąganiu i wszelakich słownych i fizycznych potyczkach, było wprost prawdziwą przyjemnością.
Natomiast, oczekiwanie, na to, aż w końcu TO zrobią było prawdziwą torturą.
No, ale jak już zrobili.
Ups.

Cóż, autorka świetnie potrafi wprowadzić, można powiedzieć, niemal wizualnie, czytelnika w te najpikantniejsze sceny.
Zatem pozostaje mi tylko polecić Wam gorąco książkę „Gangsterzy. Nowa rozgrywka”, w której znajdziecie również, wiele niebezpiecznych wątków sensacyjnych, ale także niemało humoru, jak również troszkę tych delikatniejszych chwil, w których bohaterowie obnażają swoje prawdziwe uczucia, nawet jeśli próbują ukryć je za wszelką cenę.

Za książkę do recenzji pięknie dziękuję @grzeszne_ksiazki ❤ i oczywiście z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy tej historii.

Długo czekaliśmy na tom drugi i kontynuacje historii Evy i Ryana. Muszę przyznać, że miałam opory, by ja przeczytać, bo w pamięci zatarły się już wrażenia po przeczytaniu tomu pierwszego. I tu autorka ma dla nas niespodziankę. Na samym początku tomu drugiego mam dość obszerne streszczenie poprzedniego tomu. Co to nam daje? Ano pełne obraz historii, co dla mnie jest dużym plusem. Oczywiści jeśli ktoś czytam książki zaraz po sobie nie musi już streszczenie jeśli nie chce czytać.

Eva Nie potrafi pogodzić się ze śmiercią Felicji. Ma do siebie żal, że to przez nią zginęła przyjaciółka. Pragnie dowiedzieć się kto stoi za porwaniem i jest odpowiedzialny za śmierć przyjaciółki. Pragnie zemsty ale nie wie, od czego zacząć. Dlatego zdecydowała się prosić o pomoc Ryana. Wie, że on może jej pomóc mimo to, że był zaangażowany w sprawy jej porwania. Czy Ryan pomoże Evie? Czy Eva dowie się kto a tym stoi?

Ryana poznaliśmy tomie pierwszym. Tajemniczy i gburowaty. Kiedy Eva prosi go o pomoc Ryan wie, że jej pomoże od samego początku. Ta kobieta wzbudza w nim sprzeczne uczucia. Jednocześnie irytuje i pociąga. Swoje usługi wycenia dość wysoko choć nie ma pewności czy Eva będzie w stanie zapłacić. Czy uda im się odkryć kto stoi za tym wszystkim?

Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Początkowo akcja spokojna a między głównymi bohaterami aż iskrzy. Nie tylko od chemii, jaka jest między nimi wyczuwalna ale i od przepychanek słownych.  Potem nabiera rumieńców, autorka odkrywa przed nami stopniowo karty i dawkuje nam informacje. Nie zabraknie scenek zabawnych, które przeplatają się z tymi mrożącymi krew w żyłam oraz gorącymi scenkami erotycznymi. Poznajemy nowych bohaterów, którzy zapewniają nam atrakcje i tworzą cały klimat historii.

Fabuła dobrze napisana, świetnie przemyślana, nie ma niedociągnięć i nieścisłości. Główni bohaterowie świetnie wykreowani, choć momentami Eva mnie irytowała. Historia pełna emocji, niebezpieczeństwa, namiętności oraz zmieniających się wątków, które idealnie ze sobą współgrały. Do tego intrygi, tajemnice, nowe zaskakujące wątki oraz pędząca akcja z mafią w tle.

Na koniec tradycyjnie autorka zaskakuje nas zakończeniem. Co tam się wydarzyło? Muszę przyznać, że autorka potrafi nam zagrać na nosie i napisać zakończenie , które wbija nas w fotel W dodatku to jest jej styl zostawić czytelnika w takim momencie z niedokończonym wątkiem. Ech pozostaje nam czekać na tom trzeci. Oby wszedł szybciej niż tom drugi.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-08-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

Eva pragnie za wszelką cenę dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za jej porwanie i naraził ją na ogromne niebezpieczeństwo. Postanawia zwrócić się o pomoc do gangstera będącego prawą ręką szefa mafii. Ryan przyjmuje zlecenie, jednak bardzo wysoko wycenia swoje usługi. Czy uda się znaleźć odpowiedzialnego za porwanie? Jak potoczy się relacja pomiędzy Evą a Ryanem?

Książka "Gangsterzy. Nowa rozgrywka" jest kontynuacją "Gangsterów", skupiającej się na historii Ryana i Evy, książki najlepiej czytać w odpowiedniej kolejności, jednak tutaj autorka uraczyła nas "skrótem" tego co działo się w pierwszym tomie cyklu, dlatego nawet bez jego znajomości bardzo łatwo się tutaj odnaleźć. Dla mnie było to już czwarte spotkanie z twórczością autorki, a styl jakim się posługuje przypadł mi do gustu i chętnie sięgam po jej kolejne powieści. Historia przedstawiona jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Ci bohaterowie to istna mieszkanka wybuchowa, a ich potyczki słowne często wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Książkę czyta się naprawdę szybko, już od początku zostałam wciągnęta do pełnego niebezpieczeństw świata, w którym cały czas coś się dzieje - porachunki gangsterskie, chęć zemsty oraz sporo zwrotów akcji, których się tutaj nie spodziewałam, a które wywołują w czytelniku wiele skrajnych emocji, potęgując tym samym chęć dalszego czytania i z pewnością sięgnięcia po kolejny tom. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką. Moja ocena 7/10.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Eva, pojawiając się ponownie w życiu Ryana – ma jeden cel. Udowodnić, że Ellison jest odpowiedzialny za jej porwanie i śmierć Felicii. Kobieta pragnie zemsty, oczyszczenia swojego dobrego imienia, aby móc wrócić do poprzedniego życia. Jednak uczucia jakie wzbudza w niej były porywacz odbiegają od uczuć jakimi powinna darzyć go uprowadzona kobieta. Mężczyzna ustala kto stoi za wydarzeniami, w których tak bardzo ucierpiała Eva. Jednak prawda jest zupełnie inna niż wszyscy oczekiwali.

Drugi tom czytałam zaraz po nadrobieniu pierwszego, aby mieć pełne rozeznanie w temacie. Nie było to koniecznością, ponieważ na początkowych stronach autorka umieściła zgrabne streszczenie, które wprowadza nas w wydarzenia z pierwszego tomu. Książkę czyta się niezwykle szybko, autorka ma bardzo przyjemne pióro. Gorące sceny między bohaterami, z rozmysłem przeplecione z rewelacyjnie rozwiniętym wątkiem sensacyjnym sprawiają, że napięcie i adrenalina nie opuszcza czytelnika do ostatniej strony.

Relacja głównych bohaterów z pewnością nie należy do typowych, a nawet normalnych. Ale ma w sobie to coś, tą zwierzęcość, magnetyzm. Pełna erotyzmu, dzikiego pożądania przyprawia o zawrót głowy. Ryan jednak wciąż protestuje przeciwko uczuciom jakie wzbudza w nim kobieta. Sprowadza ją to czystej fizyczności i chemii, której oboje, pragną, z pozoru z zupełnie innych powodów. Choć Eva stara się zdobyć uwagę mężczyzny i utrzymać ją na dłużej, podbić jego serce, ten usilnie się przed tym broni. Świat w jakim przyszło się im spotkać nie jest spełnieniem American Dream. To pełen brutalności, przestępstw zamiatanych pod dywan, aby nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jak potoczą się ich losy, kiedy plan zemsty zostanie zrealizowany? Czy mogą liczyć na happy end? Zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę a ja czekam na kolejny tom.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„ Poczuł uderzenie krwi w skroniach. Jeżeli ktoś w jednej sekundzie potrafił doprowadzić go do wrzenia, była to właśnie Eva. Miał ochotę chwycić ją za kark. Nie był tylko pewien, czy po to, żeby wpić się w jej usta, czy raczej po to, żeby rozbić jej nos o deskę rozdzielczą.”

Rayn nie spodziewał się, iż drobna przysługa dla swojego szefa przyniesie mu tyle problemów. Pojawienie się Evy na progu jego domu nie wróży nic dobrego. Nie dość że go nachodzi to jeszcze żąda od niego pomocy. Dziewczyna działa na niego jak płachta na byka. Lecz wizja naprawdę dużych pieniędzy jest w stanie przysłonić nawet nienawiść. Rayn ostatecznie zgadza się na propozycję współpracy. Pytanie jak na tym wyjdzie? Opłaci mu się użeranie się z Evą?

Eve napędza nienawiść i chęć zemsty. Sposobem odnalazła dom i miejsce pracy Rayna. Teraz ma plan i nie cofnie się przed niczym aby go wykonać. Po pierwsze dowiedzieć się kto stoi za jej porwaniem a po drugie słodka i krwawa zemsta. Jednak potrzebuje pomocy i wspólnika i tego znajduje w mężczyźnie. Czy Eva będzie konsekwentna i osiągnie swój cel? Czy udowodni ojcu, że jest niewinna?

Autorko po pierwsze dziękuję za małe streszczenie pierwszego tomu na samym początku. To był wyśmienity pomysł. Po takiej przerwie przydało się odświeżenie pamięci.

Historia jest świetna poprowadzona i sami do końca nie wiemy jak to się skończy. Rozegranie tej rozgrywki wymagało dobrego planowania i takie tu otrzymamy. Wspaniale wykreowani bohaterowie, których jednocześnie nienawidzisz i kochasz. Rayn jest tajemniczym i niedostępnym przystojniakiem, który zawróci niejednej w głowie. Eva jest z kolei kobietą wielu talentów. Umie pokazać pazurki i postawić na swoim. Razem tworzą wybuchową mieszankę. Ich konwersację i wymiana zdań momentami zakrawały na bójkę. Ale jak to mówią kto się czubi ten się lubi.

Pisarka stworzyła niemożliwe wręcz namacalne pożądanie między bohaterami. Wiele razy dałam się nabrać. Myślałam że wreszcie nastąpi wybuch namiętności a tu nic z tego. Upragnione sceny erotyczne wynagrodziły jednak długie oczekiwanie. Swoją drogą było bardzo gorąco.

Kolejna seria mafijna autorko wyszła Ci genialnie. Użyłaś bardzo dobrych argumentów w słowie od autora żeby Cię nie zabijać. Lecz i tak zapytam: Jak w takim momencie można skończyć? A co dalej? I kiedy? Czekam z niecierpliwością na dalsze losy.

Avatar użytkownika - Stara_Czyta
Stara_Czyta
Przeczytane:2022-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czy Karina potrafi mnie jeszcze zaskoczyć ? A i owszem :D

Mimo że na kontynuacje Gangsterów czekałam, od lutego 2021 to opłaciło się czekać.

Fajnie było przeczytać szybką przypominajkę od autorki, o czym był I tom, odświeżyć pamięć przed dalszą przygodą. Dla kogoś, kto nie czytał, jest to szybkie wprowadzenie do wydarzeń.

Eva pragnie zemsty, za wszelką cenę chce, się dowiedzieć kto zlecił porwanie jej i nieżyjącej przyjaciółki Felicii. Chce zniszczyć życie osoby, która zniszczyła jej życie. Jednak zdaje sobie sprawę, że sama sobie nie poradzi i wtedy do akcji wkracza Ryan, człowiek, który zabrał ją z magazynu, przechowywał na polecenie szefa w swoim domu, a potem wypuścił.

Eva po namyśle postanowiła odnaleźć Ryana i prosić go o pomoc w wymierzeniu sprawiedliwości. Zaskoczony Ryan godzi się jej pomoc za niezłą sumkę i ot tej pory zaczyna się rollercoaster :D.

Czy te dwa charaktery złączą siły, aby odkryć prawdę?

Czy wspólne zamieszkanie nie doprowadzi do katastrofy? Czy Eva dowie się kto stał za plecami porwania? Czy Ryan wyjdzie z tego bez szwanku ? Przeczytacie na kartkach tej powieści.

Natomiast ostrzegam, że zakończenie jak to przystało na Karinę-królową kończenia książki w idealnym miejscu wprawi Was w osłupienie i jak już wiemy, od autorki jak to się skończyło, przeczytamy w 3 tomie, który już niebawem.

Powieść na jeden wieczór, styl pisania autorki, to jak buduje napięcie, jak je dawkuje, nie pozwala, odłożyć książki. Akcja jest tak poprowadzona, że nie da się nudzić, z wielką niecierpliwością czekam na .... Gangsterów 3

Eva została wrobiona we własne porwanie, została sama. Jednak nie zamierza siedzieć i się załamywać. Ma zamiar dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi, kto tak bardzo zniszczył jej życie. Potrzebuje pomocy i nie widząc innego wyjścia, udaje się do Ryana, człowieka, który nie tylko jest prawą ręką szefa mafii, ale również brał udział w jej porwaniu.
Chociaż wie, że nie powinien, Ryan zgadza się jej pomóc. Oczywiście nie zrobi tego za darmo, w końcu sam niemało ryzykuje. Ponieważ Eva straciła wszystko, muszą chwilowo zamieszkać razem. Nie będzie to zbyt łatwe, a brak zaufania nie pomoże. Jednak po pewnym czasie zaczyna ich łączyć coś więcej niż wspólny interes. Przed Evą niełatwe zadanie, które sprowadzi na nią jeszcze większe niebezpieczeństwo. Jakie? Czy Eva odnajdzie winowajcę swoich problemów? Czy odzyska swoje życie? Co połączy ją i Ryana?

Nie będę ukrywać, że nie czytałam tomu pierwszego, a to sprawia, że nie poznałam początku znajomości Eve i Ryana. Jednak nie odczułam tego ani trochę podczas czytania (co nie zmienia faktu, że zamierzam przeczytać książkę pt.: „Gangsterzy”). Książka zdecydowanie mnie się podobała. Historia była ciekawa i wciągająca, a przy tym pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, sekretów, namiętności. Akcja dość sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie według mnie ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Eva ma jeden cel - odkryć kto stoi za jej problemami. To młoda kobieta, która jest silna, uparta, odważna. Osobiście ją polubiłam.
Ryan jest prawą ręką szefa mafii, mężczyzną niebezpiecznym, z którym lepiej nie zaczynać.

„Gangsterzy 2. Nowa rozgrywka” to książka, która mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-09-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, Gangsterzy 2" to kontynuacja losów charakternej Evy i niebezpiecznego Rayana.

Eva napędzana rządzą zemsty, wie że bez Rayana sobie nie poradzi. Musi znaleźć tego który uknuł plan przeciwko niej i zabił jej przyjaciółkę.

Chodź mężczyzna wie że ta współpraca nie będzie łatwa,zgadza się za pieniądze pomoc dziewczynie. Ale czy tylko o pieniądze chodzi? A może to dziwne przyciąganie, popycha go w stronę Evy.

,, Poczuł uderzenie krwi w skroniach. Jeżeli ktoś w jednej sekundzie potrafił doprowadzić go do wrzenia, była to właśnie Eva. Miał ochotę chwycić ją za kark. Nie był tylko pewien, czy po to, żeby wpić się w jej usta, czy raczej po to, żeby rozbić jej nos o deskę rozdzielczą."

Czy Rayan pomoże Evie?

Czy dziewczyna dowie się prawdy i zemści się na mordercy jej przyjaciółki?

Na tę i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź tylko po przeczytaniu książki.

Powiem Wam kochani ogień ? to co się tu działo przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Chociaż zakończenia nie wybaczę autorce bo chyba muszę czekać na kolejną część ?

Autorka ponownie zabrała nas w niebezpieczny świat z wybuchowymi bohaterami. Oczywiście nie zabraknie i tu pikantnych scen które pobudzają niejedna wyobraźnię.

Nie będę Wam za wiele tu pisała bo tego nie da opisać. Trzeba przeczytać samemu i dać się ponieść wyobraźni.

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-08-26, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja?

"Ura­to­wa­łeś mi życie tylko po to, żeby teraz zła­mać mi serce."

"Gangsterzy 2. Nowa rozgrywka" to kontynuacja historii Ryana i Evy.

Na początku książki znajdziemy mały skrót tego, co działo się w pierwszym tomie tej serii. I muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, bo, mimo że nie miałam przyjemności przeczytania 1 tomu tej serii, to wszystko było dla mnie jasne.

Eve pochłonęła chęć zemsty. Ma wiele pytań. Kto stoi za porwaniem jej przyjaciółki. Kto zniszczył jej życie? Jednak w pojedynkę nic nie zdziała. Wtedy do akcji wkracza Ryan. Kobieta zwraca się do niego o pomoc. Kusi go oferta, jaką złożyła. Czy oboje będą w stanie, dowieść, jaka była prawda? Czy życie któregoś z nich będzie zagrożone?

Co dostaniemy w tym tomie? Na pewno nie zabraknie zemsty, porachunków za krzywdy, zwrotów akcji i momentów, które doprowadzą do przyspieszonego bicia serca. Po raz kolejny autorka dała nam historię, od której nie sposób się oderwać.
Pióro autorki jest tak przyjemne, że książka znika szybciej, niżby się mogło wydawać. Będziecie czuli złość, radość i wiele skrajnych emocji. Tylko zakończenie sprawi, że będziecie mieli ochotę zasnąć i obudzić się w momencie, kiedy w wasze ręce wpadnie kolejny tom tej historii.
To jak, kto jest gotowy, aby wkroczyć do świata gangsterów?

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Gdyby nawet znalazła się w piekle, pewnie byłaby w stanie tak zaskoczyć diabla, że puściłby ją wolno."

@karina_hiddenstorm

Zdesperowana Eva zrobi co w jej mocy, żeby odkryć winowajcę swoich krzywd. Wpadła w sieć intryg i spisków, gdzie cała wina spadła na nią. Stało się wiele złego, dużo się zepsuło, straciła najlepszą przyjaciółkę, pokłóciła się z ojcem. Nie spocznie dopóki nie odnajdzie sprawcy całej tragedii. Zwraca się o pomoc do Ryana, który był jej porywaczem. Jest jedyną osobą, która może jej pomóc. Już nie ma niczego do stracenia, za to odzyskać może swoje życie. Wielkie pieniądze, które są nagroda, kuszą i sprawiają, że Ryan odkłada zdrowy rozsądek, nakazujący odrzucić ofertę desparatki. Niebezpieczna gra ruszyła, strach zagląda w oczy, a adrenalina napędza do największej walki.

Dziewczyna sprowadzona do parteru nie poddaje się. Wstaje z kolan, otrzepuje bród i podwija rękawy do walki. Zwraca się z prośbą do samego diabła, którego normalnie wolała by już nigdy nie spotkać. Sama nie jest w stanie odkryć prawdy, i właśnie Ryan jest idealną osobą do zrealizowania jej planu. Podejmują skomplikowaną, nieobliczalną i bardzo ryzykowną grę. Cel jest jasny, ale droga do niego wymaga bardzo skomplikowanego planu, którego realizacja jest długa i czasochłonna. Nie mogą popełnić błędu. W między czasie dochodzi między nimi do sytuacji, które rozgrzewają temperaturę i mogą zniszczyć wszystko. Ryan nie potrafi uzewnętrzniać uczuć, a póki co, Eva jest jego kluczem do wielkiego skarbu, i emocje musi odrzucić w kąt. Nie mogą rozwinąć relacji i buzującego napięcia. Autorka zrobiła wspaniały wstęp, streszczając poprzedni tom, co ułatwiało czytanie. Sama historia ciekawa, zagmatwana, skomplikowana. Akcja powoli nabierała tempa, a w między czasie dużo się działo, więc nie było nudno. Nie zakończyło się tak jak zakładałam, i przyjdzie nam dalej wyczekiwać kontynuacji, lecz mam nadzieję nie będzie to zbyt odległy czas. Polecam.

Grzeszne intencje
K.C. Hiddenstorm0
Okładka ksiązki - Grzeszne intencje

Blackmore wraca do motelu i odkrywa, że Judith została porwana. Domyśla się, że stoją za tym ludzie Romano i wie, że jeśli zdecyduje się odbić dziewczynę...

Gangsterzy
K.C. Hiddenstorm0
Okładka ksiązki - Gangsterzy

Prawdziwy mafijny romans dopiero się zaczyna. Ryan Taylor jest pracownikiem i jednocześnie prawą ręką szefa mafii, właściciela nocnego klubu, Nieskończoności...