Gdy byłem kimś innym

Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. Nie przypuszcza nawet, co go tam spotka. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo. Czy znajdzie wreszcie odpowiedź na egzystencjalne pytania, które się w nim kotłują od zawsze?

Informacje dodatkowe o Gdy byłem kimś innym:

Wydawnictwo: Co-libris
Data wydania: 2020-06-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-950611-3-4
Tłumaczenie: Joanna Wójcik-Géhin

Kup książkę Gdy byłem kimś innym

Gdy byłem kimś innym - opinie o książce

Avatar użytkownika - barbarapade
barbarapade
Przeczytane:2020-08-23,

"Za długo już cofałem się przed tą konfrontacją, postanowiłem więc zrobić ten krok, bez względu na koszty. Wyjechałem, aby stanąć oko w oko ze sobą, w samotności i w medytacji, bez klapek, jakie na oczy nakłada codzienne życie (...)" - fascynująca historia o poszukiwaniu siebie.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021,

To książka zupełnie inna ,które dotychczas czytałam ,bo książki autobiograficzne raczej omijam szerokim łukiem.Tym razem tytuł,okładka i blurb tak do mnie przemówił,że musiałam ją mieć.
"Gdy byłem kimś innym" jest mocną,trudną i wręcz niemożliwą historią jaką przedstawił nam autor.Przeraża i zarazem zmusza do refleksji na swoim życiem i światem ,który biegnie jak szalony.
Autor udaje się do amazońskiej dżungli gdzie w odosobnieniu i oderwaniu od rzeczywistości pragnie poznać siebie i odnaleźć spokój.Podczas swej medytacji doznaje wizji ,niczym sen na jawie ,cofa się ku przeszłości i poznaje jednocześnie tajemniczą postać,która zaprowadzi autora do przeszłości -do czasów II wojny światowej.Stephane Allix rozpoczyna więc prywatne śledztwo mające na celu odkrycie, czy człowiek ten żył naprawdę, czemu służyła ta wizja i dlaczego czuje się tak związany z tym człowiekiem.W książce tej autor zagląda w głąb siebie ,tym samym prowadząc czytelnika po świecie- pomiędzy umarłymi a światem żywym.Jak ta podróż się zakończy,czy autor otrzyma odpowiedzi na nurtujące go pytania i czy możemy doszukiwać się życia po życiu.W końcu najważniejsze pytanie- czy jest prawdopodobne, że kiedyś kroczyliśmy już po tej ziemi, ale w zupełnie innym ciele?Na te pytania odpowiemy sobie po przeczytaniu 'Gdy byłem kimś innym.Polecam

Avatar użytkownika - joannawrzeszcz
joannawrzeszcz
Przeczytane:2020-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jestem po przeczytaniu książki "Gdy byłem kimś innym" i zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Wątek reinkarnacji powiązany z ciekawie i poruszająco opowiedzianym wątkiem historycznym, motyw podróży zarówno fizycznej, jak i duchowej oraz postać głównego bohatera to wszystko bardzo dobrze napisane i przedstawione.