Gdy byłem kimś innym

Data wydania: 2020-06-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-950611-3-4
Tłumaczenie: Joanna Wójcik-Géhin

Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. Nie przypuszcza nawet, co go tam spotka. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo. Czy znajdzie wreszcie odpowiedź na egzystencjalne pytania, które się w nim kotłują od zawsze?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gdy byłem kimś innym

Opinie o książce - Gdy byłem kimś innym

Avatar użytkownika - barbarapade
barbarapade

"Za długo już cofałem się przed tą konfrontacją, postanowiłem więc zrobić ten krok, bez względu na koszty. Wyjechałem, aby stanąć oko w oko ze sobą, w samotności i w medytacji, bez klapek, jakie na oczy nakłada codzienne życie (...)" - fascynująca historia o poszukiwaniu siebie.

Avatar użytkownika - joannawrzeszcz
joannawrzeszcz
Przeczytane:2020-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jestem po przeczytaniu książki "Gdy byłem kimś innym" i zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Wątek reinkarnacji powiązany z ciekawie i poruszająco opowiedzianym wątkiem historycznym, motyw podróży zarówno fizycznej, jak i duchowej oraz postać głównego bohatera to wszystko bardzo dobrze napisane i przedstawione.

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler