Gdy ogień gaśnie

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich. Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe. Ojciec John wie, co nadchodzi... Jednak Moonbeam zaczyna wątpić. Zaczyna widzieć kłamstwa, które kryją się w słowach Proroka. A co, jeśli jedynym sposobem, by uwolnić się od ciemności, jest rozniecić ogień?

,,Gdy ogień gaśnie" to przejmująca i ekscytująca historia o dążeniu do prawdy i poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. To opowieść, od której nie sposób się oderwać, emocjonalny rollercoaster, który wiezie czytelnika przez różne stany - od bezradności, poprzez złość i smutek, aż po pełen nadziei spokój.

"Przerażająca, infekująca i piękna powieść. Szkoda, że mogłaby być prawdziwa. Na szczęście dowodzi, że każdy może zostać bohaterem. Nie bój się walczyć o siebie" - Katarzyna Bonda

Informacje dodatkowe o Gdy ogień gaśnie:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-05-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8073-759-4

Kup książkę Gdy ogień gaśnie

Gdy ogień gaśnie - opinie o książce

Trudna opowieść o nieziemsko trudnych sprawach. Wciska w fotel i zmusza do przemyśleń, jak wiele może wymusić na człowieku wieloletnia manipulacja. Nawet nie chce mi się myśleć, jakie piekło przeżyli bohaterowie historii, na której powieść została oparta. Nie znam się zbyt dobrze na temacie, ale wydaje mi się, że autor z wyczuciem podjął temat życia w sekcie i późniejszego powrotu do normalnego życia. Postaci nakreślone są wiarygodnie, a ich indywidualne historie poruszają do głębi. Książka jest trudna, ale zdecydowanie warto się z nią zapoznać.

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-07-07, Przeczytałem, 82 książek 2019,

Całkiem pozytywne zaskoczenie wśród obecnie panujących trendach książkowych dla młodzieży. Nie ma standardowych dramatów miłosnych, wydumanych problemów i akcji w ilościach śladowych. Jest to historia 17-letniej Moonbeam, która większość swojego życia spędziła w religijnej sekcie. Książka zaczyna sie właściwie od końca - śmierci większości członków ugrupowania. Dopiero potem, w formie wywiadów przeprowadzanych przez psychiatrę oraz agenta federalnego dowiadujemy się, jak wyglądało życie w tej sekcie, co doprowadziło do jej upadku i co się tak naprawdę wydarzyło. Napisana lekkim językiem, czyta się szybko, w miarę wciągająca. Jeśli kogoś interesują mechanizmy manipulowania ludźmi, pewnie też się czegoś ciekawego doszuka. Ogólnie pozycja całkiem w porządku.

Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2019-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,

Po pierwsze, to nie jest książka dla młodzieży. To książka dla wszystkich, a taka klasyfikacja może sprawić, że ktoś niestety po tę lekturę nie sięgnie. Ja dobiegam trzydziestki, a "Gdy ogień gaśnie" zachwyciła mnie, wciągnęła bez reszty, a przedstawiona historia wstrząsnęła mną, zmroziła mnie, wywołała gęsią skórkę na przedramionach i sprawiła, że kilkukrotnie oczy mi wilgotniały bardziej niż zwykle, zwłaszcza, kiedy na koniec dowiedziałam się, że była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Po drugie, to jedna z tych książek, przy których ocenie dochodzi się do wniosku, że skala ocen 1-6 jest zdecydowanie za wąska. Will Hill udowodnił tą książką, że jest świetnym pisarzem, ale i sama historia, niezależnie od narracji i budowy powieści jest niebanalna i zasługuje na więcej niż 6.

Po trzecie, to jedna z tych książek, po których przez kilka dni nie można sięgnąć po następną, bo trzeba ją przetrawić.

Zakończenie wydaje się dla Moonbeam nieco zbyt szczęśliwe, ale o dziwo nie razi mnie to, bo uważam, że główna bohaterka przeszła tak wiele, że byłoby bardzo nie wporządku odmawiać jej tego dobrego końca. Nie chcę spoilerować, ale doceniam bardzo wyjaśnienie tego, dlaczego postać, która zniknęła na długi czas nie mogła pojawić się wcześniej- jej losy zostały wykreowane bardzo realistycznie i prawdopodobnie.

Avatar użytkownika - Bartez
Bartez
Przeczytane:2018-06-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Niesamowita historia dziewczyny, która przeżyła piekło wychowując się w sekcie. Bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu fabuła. Autor inspirował sie prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w USA co sprawia, że w trakcie czytania aż włos się jeży kiedy dojdzie do nas, że opisywane zdarzenia to nie jest całkowita fikcja. Świetna książka, która zbiera teraz załużenie nagrody. Polecam dla miłośników sensacji i mocniejszych klimatów.

Departament 19. W ogniu walki
Will Hill0
Okładka ksiązki - Departament 19. W ogniu walki

Zegar nieubłaganie odmierza czas do Godziny Zero i powrotu Drakuli. Niedobitki Departamentu 19, tajnej rządowej organizacji zajmującej się walką z wampirami...

Departament 19 Powrót
Will Hill0
Okładka ksiązki - Departament 19 Powrót

Departament 19 to tajna rządowa organizacja. Świetnie wyszkoleni agenci bronią świat przed wampirami, wilkołakami i innymi potworami przy użyciu najnowocześniejszej...

Forget Me Not
Julie Soto