Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy

Pięknie zilustrowana opowieść odkrywająca tajemnice miejskiej nocy.

Dziewczynka szykuje się do snu, podczas gdy jej mama wychodzi do pracy. Gdzie idzie? Co robi nocą, gdy córeczka śpi? Okazuje się, że mama jest kierowcą autobusu i rozwozi mieszkańców miasta do pracy.

Autorka zabiera czytelnika w podróż ulicami miasta, aby pokazać, jak pracują ludzie nocą. Poznajemy zawody, które są mniej popularne, ale bez których miasto nie działałoby tak jak powinno. Jest to pouczająca historia, która uświadamia najmłodszym, że praca tych wszystkich ludzi jest potrzebna i ważna. Dzięki ich wysiłkowi od rana miasto funkcjonuje tak jak każdego dnia.

Informacje dodatkowe o Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-09

Kup książkę Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy

Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy - opinie o książce

Mała dziewczynka zjadła kolację i zaraz będzie szła spać, jednak dla jej mamy noc nie jest porą na sen. ona właśnie wtedy zaczyna swoją pracę. Kim jest?

Każdy zawód jest tak samo ważny, jedni ludzie pracują w dzień, inni w nocy. Dzięki książce dziecko dowie się kto i dlaczego pracuje właśnie nocą.

Na stronach znajdziemy mało tekstu, za to duże, kolorowe ilustracje. Książka jest ładna, przyciąga wzrok i zachęca do poznania treści.

Okładka w książce jest twarda i solidna. Dzięki nie nie zniszczy się zbyt szybko.

„Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy” to moim zdaniem wartościowa książka dla dzieci, dzięki której dowie się, jakie kiedy pracę wykonuje się nocą i dlaczego. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Książka przy której się wzruszylam.

Opowiedziana przez dziecko.

Zastanawialiście się kiedyś, kto pracuje kiedy my smacznie śpimy? Szczerze mówiąc ja nigdy. Jednak wiem, że od teraz to się zmieni a nawet już się zmieniło.

Przepiękna okładka. Piękne, kolorowe ilustracje na których tyle się dzieje. Krótki, łatwy przekaz, który zmusza do refleksji nie tylko małego słuchacza bądź czytelnika, ale i nas. Bynajmniej tych z nas, którzy noce spędzają w swoich łóżkach. A naprawdę nocami tyle się dzieje... I kiedy dla nas dzień się zaczyna to dla nich się kończy...

Bardzo się cieszę, że ta cudowna książka zasila biblioteczkę mojej małej Zośki

Budujemy dom
Polly Faber0
Okładka ksiązki - Budujemy dom

Jak pracuje elektryk? Czym zajmuje się architekt? I co powinien mieć ze sobą każdy budowniczy? Poznaj wszystkich członków ekipy budowlanej - od operatora...

Przesyłka specjalna. Jak trafiłam w Twoje ręce
Polly Faber0
Okładka ksiązki - Przesyłka specjalna. Jak trafiłam w Twoje ręce

Ile kilometrów przemierzyła ta książka, zanim trafiła do twoich rąk? Jakimi środkami transportu podróżowała? Przyjrzyj się bacznie ilustracjom, a poznasz...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;