Gdzie rosną pieniądze

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-05-23
ISBN: 978-83-240-4763-5

Rata kredytu, rachunki, jedzenie – i pensja z głowy? I kolejny raz nici z wypadu w góry. Znowu nic nie odłożysz… Ech, gdyby tak wygrać w totka…
Stop! A co, jeśli tak naprawdę ty już masz pieniądze?

Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu: w szafach nieużywane ubrania, które mogliby nosić inni, na półkach wazony z PRL-u, na które polują kolekcjonerzy, i mnóstwo gotówki zamrożonej w szufladach, pawlaczu i piwnicy!

Oto pierwszy poradnik, który:
• odblokuje Twoje myślenie o pieniądzach
• pokaże Ci, jak skutecznie zrobić porządek w mieszkaniu i dostrzec wartość rzeczy, które posiadasz
• nauczy Cię, jak prawidłowo konstruować ogłoszenia, pakować przesyłki oraz zamieniać stare graty w przydatne i użyteczne przedmioty.

Marie Kondo pomogła nam posprzątać mieszkanie.

Joanna Dymmel powie nie tylko, jak pozbyć się nadmiaru rzeczy, ale i jak jeszcze nieźle na tym zarobić!

Pamiętaj:
Pieniądze nie leżą na ulicy. Nie rosną na drzewach.
One rosną w Twoim domu!

Joanna Dymmel – urodzona w wielodzietnej rodzinie, od najmłodszych lat znajdowała pieniądze tam, gdzie tylko się dało. Teraz jako uznana projektantka wnętrz zna wartość każdego przedmiotu i sposoby na to, jak spieniężać rzeczy, które posiada. Ze sprzedaży uczyniła pasję i sposób na życie, którym zaraża i inspiruje innych.

Kup książkę Gdzie rosną pieniądze

Avatar użytkownika - ktrya
ktrya
Narzekanie na brak pieniędzy to obok braku czasu najpopularniejszy temat użalań Polaków. Praca jest zwykle kiepsko płatna, bez względu na to, jak wysoka jest pensja, wciąż za mała, by wyjechać za granicę na wakacje, zrealizować własne marzenia. Na pomoc przybywa Joanna Dymmel, która postanowiła czytelnikom książki Gdzie rosną pieniądze? pokazać, że potrzebna kasa na wyjazd, wyjście do kina czy lody jest w zasięgu ręki. Wystarczy z odpowiednim podejściem spojrzeć na to, co gromadzimy w domu – a tego na pewno jest sporo. W końcu kto z nas nie ma pokoju zwanego „graciarnią", piwnicy/garażu/pawlacza/strychu zawalonego pudłami, o których zawartości nawet nie pamiętamy, tylko przekładamy ją z miejsca na miejsce? To właśnie tam ukryte są nasze przyszłe pieniądze. A także w kuchennych szafkach, gdzie trzymamy niepotrzebne i zepsute sprzęty, nieużywaną porcelanę czy w garderobie, gdzie wiszą ubrania, których od lat nie nosimy, bo za małe/niemodne/zniszczone itd. Jeśli znane są nam książki o minimalizmie, to prawdopodobnie mamy już stos rzeczy, których chcemy się pozbyć – zazwyczaj najprostszą metodą: poprzez wyrzucenie na śmietnik. Joanna Dymmel mówi: „stop" i przekonuje, że pozornie nieprzydatne przedmioty mogą zainteresować kogoś innego. Pokazuje nam, jak możemy spieniężyć nasze śmieci. I dzięki nim może nawet uda się wyjechać na wymarzone wakacje. Albo przynajmniej kupić ...

Opinie o książce - Gdzie rosną pieniądze

W tym roku większość książek zdecydowanie schodzi z mojego stosu hańby. „Gdzie rosną pieniądze” to książka ze wskazówkami od autorki - jak zarobić dzięki temu co masz. Zero waste i minimalizm idealnie wpasowuje się w tok myślenia pani Joanny. Znajdziesz tu wskazówki o tym jak sprzedawać, gdzie i zobaczysz czy warto. Dla osób, którym brakuje „do pierwszego” może być książką bardzo pomocną. Jednak pamiętaj! Chcieć to móc!

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp

Autorka w niniejszej książce przeprowadza nas przez tajniki sprytnego zaoszczędzania i zarabiania pieniędzy. Na wstępie wyjaśnia czym jest pieniądz i jaka jest jego wartość. Następnie konkretnie, krok po kroku pokazuje nam w jaki sposób prowadzić dobrą i korzystną ekonomię. Namacalnie uczy jak efektownie i poprawnie konstruować ogłoszenia sprzedaży, czego w nich unikać, a co jest niezbędne i chwytliwe.
Ostrzega jednocześnie przed marazmem i zniechęceniem w poruszanej kwestii. Ludzie bowiem mają tendencję do rozmaitych wymówek względem sprzedaży przedmiotów z własnego mieszkania, domu. Tymczasem okazuje się, że u każdego jesteśmy w stanie znaleźć rzeczy, które nie są używane, czy są już za małe - w przypadku np. ubrań, itp. Właśnie takie przedmioty należy wyłuskać z salonu, kuchni, garderoby, strychu - tu jest dopiero kopalnia cudowności:) ...skonstruować ogłoszenie i wklepać do odpowiedniego portalu internetowego. Tym sposobem możemy wysprzątać nasz dom, dosłownie odgracić go i przy tym zarobić trochę grosza na realizację np. naszych celów i marzeń.
                 Poradnik zawiera mnóstwo przykładów i kart do uzupełniania, pomocnych w tworzeniu własnych planów "biznesowych

Czarne Miasto
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów