Geniusz Kuba

Kuba jest geniuszem, asem sportu i najfajniejszym chłopakiem w szkole - tak przynajmniej to wygląda w jego marzeniach... W prawdziwym życiu od sławy dzielą go jeszcze całe lata świetlne. Chodzi do szóstej klasy, najchętniej spędza czas z roztrzepanym kumplem Nikiem i zadręcza się największym problemem: jak z dnia na dzień zmienić się z przeciętniaka w superbohatera? Genialny plan Kuby obejmuje sposoby: jak zostać supersportowcem, zaimponować dziewczynom i przekonać rodziców oraz nauczycieli, że jest niedocenionym supertalentem! W piłce nożnej, ręcznej, dżudo, pływaniu - i nawet w balecie - Kuba chce udowodnić, że jest genialny. A zupełnie przy okazji pragnie zwrócić na siebie uwagę Violi! Każda dyscyplina sportu kryje jednak pułapki. Sabine Zett, ur. 1967, dorastała w Westfalii. Po maturze i wolontariacie w gazecie wiele lat pracowała jako dziennikarka w różnych redakcjach, by potem zacząć pisać sztuki teatralne, słuchowiska i książki dla dzieci. Dziś mieszka na dwóch planetach. Pierwsza z nich nazywa się Mama, znajduje się w regionie Niederrhein i codziennie obfituje w nowe przygody pełne śmiechu i różnych batalii. Drugiej na imię Pisanie - stanowi ona najlepszą odskocznię, gdy wydarzenia na pierwszej planecie przeprawiają o zawrót głowy. www. sabine-zett. de Ute Krause, ur. 1960 w Berlinie, mieszkała w Azji, Afryce i Ameryce, studiowała w Wyższej Szkole Filmowej w Monachium. Od dwudziestu lat pisze i ilustruje książki dla dzieci. Jej twórczość była tłumaczona na całym świecie, filmowana dla telewizji i wielokrotnie nagradzana, m. in. przez holenderskie Dziecięce Jury i Fundację Buchkunst. Została również nominowana do Niemieckiej Nagrody dla Twórców Literatury Młodzieżowej.

Informacje dodatkowe o Geniusz Kuba:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013-01-16

Kup książkę Geniusz Kuba

Geniusz Kuba - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
przygody pewnego chłopca który wymyśla różne głupie pomysły.Ma wielu kolegów ,a oni dobrze wiedzą że potkochuje się w Violi z 7c.a książka podobała mi się srednio.
Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum