Genogramy Rozpoznanie i interwencja

Genogram, narzędzie używane przez terapeutów i lekarzy rodzinnych, jest metodą zapisu graficznego pozwalającą na ujęcie ogromu informacji zebranych podczas rozpoznania rodziny, a także służącą do poszukiwania wzorców występujących w systemie rodzinnym. Niniejsza publikacja ukazuje standardowy sposób konstruowania genogramu, przeprowadzania wywiadu służącego do jego stworzenia oraz interpretacji wyników. Autorzy, niestrudzeni propagatorzy genogramów, przybliżają tę tematykę za pomocą genogramów słynnych rodzin, m.in. Zygmunta Freuda, Woody'ego Allena i Mii Farrow, Kennedych, Jane Fondy i Teda Turnera, Billa Clintona, księżnej Diany, Rooseveltów oraz Thomasa Jeffersona, by wymienić tylko kilka z nich. Po objaśnieniu i zilustrowaniu genogramami zasad teorii systemów rodzinnych oraz wywiadu systemowego i prezentują kliniczne zastosowania genogramów, zarówno w terapii, jak i w medycynie rodzinnej. Następnie zapoznają czytelnika z najnowszymi badaniami, szczególnie z użyciem genogramów generowanych komputerowo. Jako pozycja zarówno pouczająca, jak i ciekawa, książka Genogramy jest wyśmienitą lekturą, zarówno dla profesjonalistów, jak i osób pragnących spojrzeć w nowy, inspirujący sposób na historię własnej rodziny.

Informacje dodatkowe o Genogramy Rozpoznanie i interwencja:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka