Gianeja

Książka o tematyce s-f dla młodzieży i dorosłych. "Przy dziwnych i zagadkowych okolicznościach pojawiła się na Ziemi Gianeja, mieszkanka innej, niewiadomej planety. Ludzie Ziemi przyjęli ją jak druha, lecz zachowanie Gianei długi czas zostawało niezrozumiałym i nawet wrogim. Gościa otaczała tajemnica. O tym, jak odkryła się ta tajemnica, jak Gianeja zmieniła swój stosunek do ludzi Ziemi, o sile humanizmu i potędze rozsądku opowiada fantastyczna powieść Gieorgija Martynowa "Gianeja"."

Informacje dodatkowe o Gianeja:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1972 (data przybliżona)
ISBN: b.d.

Kup książkę Gianeja

Gianeja - opinie o książce

Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Fantastyka, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Bardzo fajny pomysł. Niestety na koniec mnie zawiódł. Chociaż jak na komunistyczną twórczość dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Fantastyka,
Akcja zaczyna się, gdy na Ziemi pojawia się tajemnicza Gianeija, której odcień skóry jest zielonkawy. No i oczywiście wszystko dzieje się w Rosji, dla nas w dosyć nieodległej przyszłości, bo w drugiej połowie XXI wieku. W momencie, gdy powstawała dzieliło ją od akcji conajmniej 100 lat. Trudno mi było ocenić tą książkę, dlatego dostała wypośrodkowane 4. Początek trochę mnie zniechęcił, ale jakoś przez niego przebrnęłam. Potem było zdecydowanie lepiej i ciekawiej, gdy Gianeija powoli uchylała rąbki swej tajemnicy.