Gis teoria i praktyka

Książka jest jednym z najlepszych opracowań dotyczących Systemów Informacji Przestrzennej dostępnym obecnie na rynku. Napisana przez zespół ekspertów w dziedzinie GIS jest pracą syntetyczną i w pełni oddającą aktualne trendy oraz możliwości płynące z wdrażania tej technologii. Jej angielskie wydanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem na całym świecie, a recenzje określają ją jako kamień milowy w ewolucji GIS. Podręcznik został podzielony na 5 części, w których omówiono zagadnienia dotyczące zasad, technik, analiz i zarządzania w Systemach Informacji Geograficznej. Wiele miejsca w książce poświęcono m.in.: układom odwzorowań, oprogramowaniu GIS, modelowaniu danych geograficznych, wizualizacji, przestrzennemu modelowaniu za pomocą GIS, tworzeniu i zarządzaniu geograficznymi bazami danych oraz wielu innym zagadnieniom związanym ze środowiskiem GIS. Poprzez to, że opisano standardy oraz metodykę poznawania GIS, odbiorcami tej książki mogą być zarówno doświadczeni użytkownicy Systemów Informacji Geograficznej, a także osoby, które dopiero poznają tę dziedzinę wiedzy.

Informacje dodatkowe o Gis teoria i praktyka:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-01-14904-3

Kup książkę Gis teoria i praktyka

Gis teoria i praktyka - opinie o książce