Głodomór

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
ISBN: 8374141972
Tytuł oryginału: Ein Hungerkunstler
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Jakuba Ekiera

Pokarm w dziełach Kafki spełnia rolę symbolu egzystencjalnego, bowiem bez pożywienia nie można żyć, a jego poszukiwanie to poszukiwanie sensu życia. Niewykluczone, że opowiadanie "Głodomór" to retrospektywne spojrzenie Kafki na swoje życie jako artysty, bowiem dla Głodomora z opowiadania głodówka to przede wszystkim sposób uprawiania sztuki. Najważniejszej roli w "Głodomorze" nie odgrywa jednak sama głodówka, lecz stosunek publiczności do Głodomora i Głodomora do publiczności.

Ilustracje do książki wydania z 1983 roku stworzone są przez Andrzeja Płoskiego.

Opinie o książce - Głodomór

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2020, Literatura piękna,

Kup książkę Głodomór

Franz Kafka0
Okładka ksiązki - Franz Kafka. Przemiana i inne opowiadania/Die Verwandlung und andere Erzählungen. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

CZYTASZ WCIĄGAJĄCE OPOWIADANIA W ORYGINALE I UCZYSZ SIĘ NIEMIECKIEGO Franz Kafka to jeden z najwybitniejszych i najbardziej zagadkowych pisarzy XX wieku...

Aforyzmy z zurau
Franz Kafka0
Okładka ksiązki - Aforyzmy z zurau

109 aforyzmów jednego z najwybitniejszych pisarzy w historii literatury. Po raz pierwszy w całości po polsku, w układzie autora i w opracowaniu Roberto...

Kudłata
Hwang Sun-mi