G這s serca

Data wydania: 2012-05-15
ISBN: 978-83-7839-150-0
Doda/a ksi捫k: czytam

Ocena: 4.33 (12 g這s闚)

Jodi Picoult to autorka doskonale znana czytelniczkom na ca造m 鈍iecie. ㄠczny nak豉d jej ksi捫ek przekroczy 30 milion闚 sprzedanych egzemplarzy, a jej powie軼i, t逝maczone na ponad 30 j瞛yk闚, stale zajmuj pierwsze miejsca na listach bestseller闚 „New York Timesa” i „Los Angeles Times”. W Polsce dotychczas ukaza這 si 18 powie軼i tej autorki, m.in. „Bez mojej zgody”, Czarownice z Salem Falls”, „Linia 篡cia” czy „Tam gdzie ty”. Teraz polskie czytelniczki maj okazj zapozna si z powie軼i „G這s serca” (oryg. Song of the Humpback Whale), kt鏎 Jodi Picoult debiutowa豉 w wieku 23 lat.

Jane zawsze 篡豉 w cudzym cieniu. Od nieszcz窷liwego dzieci雟twa ucieka w ma鹵e雟two z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znie嗆. Dopiero gdy u鈍iadamia sobie, 瞠 r闚nie ich c鏎ka, Rebeka, jest dla Olivera ma這 istotna, rodzi si w niej bunt. Pewnego dnia zostawia m篹a z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pie郾i i razem z c鏎k wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya, kt鏎y mieszka w Massachusetts. Jedzie przez ca陰 Ameryk, prowadzona jego listami, czekaj帷ymi w oznaczonych urz璠ach pocztowych. Ka盥y list otwiera szans refleksji nad zapomnian przesz這軼i i 鈍ie瞠go spojrzenia w przysz這嗆, a podr騜 przez kontynent niesie ze sob wiele niespodzianek. Oliver, nawyk造 do tropienia humbak闚 w g喚binach ocean闚, chce odzyska 穎n i c鏎k. Je郵i ma tego dokona, b璠zie musia nauczy si patrze na 鈍iat, a tak瞠 na siebie, innymi oczami.

Pi瘯na, poetycka opowie嗆 o mi這軼i, jej r騜nych rodzajach i etapach. Pi璚ioro bohater闚 ksi捫ki relacjonuje t sam histori, ka盥y z nich kocha jednak inaczej oraz zmaga si z innymi traumami i l瘯ami.
Marta Mizuro, „Zwierciad這”

G這s serca to opowie嗆 o poznawaniu samego siebie – przez podr騜owanie, odkrywanie charakter闚 najbli窺zych, dojrzewanie. Wzrusza, przywi您uje do bohater闚, dzia豉 jak najlepsza bajka, w kt鏎ej 豉two odnale潭 w豉sn histori.
Marta Strzelecka, „Wprost”

Kup ksi捫k G這s serca

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - G這s serca

Avatar u篡tkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2016,
Jest to debiutancka powie嗆 autorki. Niestety, niezbyt udana. Ksi捫ka jest d逝ga i nudna. Nie dzieje si nic ciekawego.
Avatar u篡tkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki w 2015 roku, Biblioteka,
"G這s serca" to debiut tej pisarki. Jest to bardzo udany debiut. Z tw鏎czo軼i tej autorki spotka豉m si ju jaki czas temu i ci庵le ci庵nie mnie do nast瘼nych jej ksi捫ek. Losy bohater闚 poznajemy z perspektywy pi徠ki narrator闚. Opowiadaj oni o tych samych wydarzeniach tylko ka盥e z nich widzi to nieco inaczej (momentami odnosi豉m wra瞠nie 瞠 czytam dany fragment kolejny raz) a wydarzenia nie s opisane chronologicznie. Czytaj帷 (od samego pocz徠ku) towarzyszy這 mi zaciekawienie i chocia zako鎍zenie nie zaskoczy這 mnie tak bardzo to z ogromn przyjemno軼i polecam t ksi捫k.
Avatar u篡tkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-11-05, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014,
Chocia bardzo lubi ksi捫ki tej aktorki ta w og鏊e mnie nie wci庵n窸a.Mo積a by to samo napisa na 100 stronach, bo historia opisywana jest z perspektywy pi璚iu os鏏 a wi璚 s nawet fragmenty niemal瞠 skopiowane kilka razy :(
Avatar u篡tkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-08-26, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52ksi捫ki/2014,
Ksi捫ka o dojrzewaniu fizycznym, psychicznym, do mi這軼i, odpowiedzialno軼i, rodzicielstwa, ma鹵e雟twa, o walce z schematami, traumami, kt鏎e powsta造 w dzieci雟twie i trwaj. Historia na 6 g這s闚, ta sama, ale zaczynaj帷a si w r騜nym momencie dla r騜nych os鏏,przynosz帷a b鏊, a niekt鏎ym te wyzwolenie. Warto przeczyta, przemy郵e.
Avatar u篡tkownika - Anula310191
Anula310191
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Jak zwykle bardzo dobrze sie czyta這 :)
Cho uwielbiam Jodi Picoult i ta powie嗆 r闚nie jest wyj徠kowa, to jednak czego jej brakuje. Historia jest do嗆 sp鎩na, ma w sobie mn鏀two emocji i nie spos鏏 si od niej oderwa, ale posiada r闚nie niema貫 luki. Lekko chaotyczna historia, ci庵貫 przeskakiwanie w czasie podczas relacji bohater闚 mog nieco przysporzy problem闚 przy czytaniu... Mimo wszystko jednak, jak ka盥a powie嗆 tej autorki, porusza i po sko鎍zeniu lektury potrzebujemy czasu, aby si璕n望 po inn...
Avatar u篡tkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 2, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2013,
"G這s serca" to wed逝g mnie najs豉bsza ksi捫ka tej autorki spo鈔鏚 tych, kt鏎e ju czyta豉m, a by這 ich sporo. Zawiod豉m si, ale po kolei. Jane i Oliver s ma鹵e雟twem od 15 lat. Maj czternastoletni c鏎k Rachel. Z pozoru normalna rodzina; ona jest logoped, on biologiem pasjonuj帷ym si wielorybami i sp璠zaj帷ym mn鏀two czasu na swojej pracy. Jane zauwa瘸, 瞠 dla jej m篹a od niej i c鏎ki wa積iejsza jest praca. Postanawia wi璚 uciec z domu wraz z Rachel. Celem ich ucieczki b璠zie Massachusetts, gdzie mieszka brat Jane. Ksi捫ka zapowiada豉 si fantastycznie, ale ju od pierwszych stron by豉m coraz bardziej zawiedziona. W豉軼iwie nie wiedzia豉m, o czym czytam.Wydarzenia nie s przedstawione chronologicznie, tylko s porozrzucane w czasie. Bardzo utrudnia這 mi to czytanie. Co jeszcze mi si nie podoba這? W wi瘯szo軼i ksi捫ek pani Picoult wydarzenia poznajemy z perspektywy kilku bohater闚. Tak te by這 i tym razem. Ja bardzo lubi ten spos鏏, ale w przypadku "G這su serca" nie wysz這 to za dobrze. Te same sytuacje by造 ukazane z perspektywy r騜nych bohater闚, a przez to ci庵le powtarza造 si te same dialogi. Autorka chyba chcia豉, by ksi捫ka by豉 jak najgrubsza, a nie mia豉 lepszego pomys逝. Autorka porusza w tej ksi捫ce r騜ne problemy i to si chwali, ale w innych jej powie軼iach robi to zdecydowanie lepiej. Tutaj czyta豉m i si nudzi豉m. Wiedzia豉m jak si sko鎍zy historia w豉郾ie przez brak chronologii. Bohaterowie nie zrobili na mnie jakiego wi瘯szego wra瞠nia, nie byli zbyt dobrze dopracowani. "G這s serca" to by debiut pani Picoult ( w Polsce zosta豉 wydana niedawno, bo w 2012 roku) i w sumie mo積a jej wybaczy wszelkie b喚dy i niedoci庵ni璚ia. Opinia zosta豉 opublikowana tak瞠 na moim blogu: kingaczyta.blogspot.com
Avatar u篡tkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2012-08-01, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
安ietna. Gor帷o polecam. Dla wszystkich.
Avatar u篡tkownika - KKS
Inne ksi捫ki autora
Przemiana
Jodi Picoult0
Ok豉dka ksi您ki - Przemiana

Kolejna pozycja w twórczo軼i Jodi Picoult, która porusza wa積y , kontrowersyjny temat jakim jest kara 鄉ierci, która przykuwa uwag...

Bez mojej zgody
Jodi Picoult0
Ok豉dka ksi您ki - Bez mojej zgody

Annie nic nie dolega, a mimo to 篡je tak, jakby by豉 ob這積ie chora. W wieku trzynastu lat ma ju za sob niejedn operacj. Wielokrotnie oddawa豉 te...

Recenzje miesi帷a
Escape book