W serii Akademickie Warsztaty Dziennikarskie ukazują się podręczniki akademickie, książki o charakterze monograficznym i warsztatowym, a także tłumaczenia ważnych zagranicznych publikacji z dziedziny mediów.

Książka ta jest podręcznikiem akademickim dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej I i II stopnia, a konkretnie do wykładanego w ramach tych studiów przedmiotu Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku.

Książka zawiera kolorowe ilustracje.

O AUTORZE

Andrzej Kaliszewski - dr hab. w dziedzinie nauk humanistycznych, literaturoznawca, medioznawca, krytyk literacki, poeta. Zatrudniony na stanowisku adiunkta habilitowanego w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do najważniejszych jego publikacji książkowych należą: Gry Pana Cogito (monografia twórczości Zbigniewa Herberta, 1982,1990), Książę z Kraju Łagodności (monografia twórczości Jerzego Harasymowicza, 1988), Nostalgia stylu. Neoklasycyzm liryki polskiej XX wieku w krytyce, badaniach i poetykach immanentnych (2007), Wieczna gra. Artykuły i szkice (2009),Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język (współaut. K. Wolny-Zmorzyński, W. Furman, Warszawa 2006, 2009), Źródła informacji dla dziennikarza (współaut. K. Wolny-Zmorzyński, W. Furman, K. Pokorna-Ignatowicz, Warszawa 2008), Wiersze wybrane (1995).

OPINIE

Autor uporządkował i w sposób bardzo sensowny przedstawił panoramiczny obraz zagadnień kultury XX i XXI wieku. Omówił kulturę wysoką i wskazał na znaczenie kultury masowej, tak typowej dla drugiej połowy XX wieku. W sposób imponujący zapanował nad ogromem materiału: wskazał na nurty kultury w filozofii, literaturze, sztukach plastycznych, architekturze, muzyce, teatrze, kinie. Nie zapomniał o kulturze internetu, jak i popkultury (. muzyce popularnej, komiksach, sporcie i turystyce). Omówił zjawisko kontrkultury, wyszczególnił jej nurty, wreszcie w bardzo przystępny sposób zaprezentował kulturę postmodernizmu. Mimo że jest to podręcznik akademicki, książka jest napisana piękną polszczyzną. prof. UJ dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, kierownik Zakładu Genologii Dziennikarskiej i Komunikacji Wizualnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ

Informacje dodatkowe o Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku. Podręcznik dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku. Podręcznik dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Główne nurty w kulturze XX i XXI wieku. Podręcznik dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej - opinie o książce