Główny Szlak Beskidzki

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2021-11-23
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788328381919
Liczba stron: 304

Ocena: 6 (1 głosów)

500 kilometrów, sześć pasm górskich i trzy tygodnie marszu - przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, czyli najdłuższego górskiego szlaku w Polsce, to zarówno niezapomniana przygoda, jak i wspaniały sposób na poznanie polskich Karpat - ich walorów krajobrazowych, przyrodniczych oraz dziedzictwa kulturowego. Możliwość zmierzenia się ze sobą, podjęcia rywalizacji czy spełnienia marzenia. Po drodze na wędrowców czekają źródła Wisły, rozległe, widokowe polany Gorców, szczyt Babiej Góry zwanej Królową Beskidów, urokliwe zdroje, słynne bieszczadzkie połoniny oraz pustkowia Beskidu Niskiego. Przewodnik będzie doskonałym towarzyszem podróży, stanowi również niezbędne źródło wiedzy podczas jej planowania. Główny Szlak Beskidzki podzielono w nim na dwadzieścia trzy etapy, a dla tych, którzy nie planują pokonania całej trasy za jednym zamachem, przygotowano propozycje jednodniowych wycieczek.

Tagi: Główny Szlak Beskidzki przewodnik turystyczny

Kup książkę Główny Szlak Beskidzki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Główny Szlak Beskidzki

Do podróży zawsze warto się dobrze przygotować, w dobie Internetu nie jest to takie trudne, ale moim zdaniem nic nie zastąpi przewodników, najważniejsze, tylko żeby naprawdę były one pomocne.
Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy górski szlak w Polsce, potrzeba aż trzy tygodni marszu, aby go przejść w całości, jest to na pewno wspaniała przygoda, ale też duże wyzwanie. Oczywiście nie trzeba od razu pokonywać całej tej trasy, można zrobić to etapami albo odwiedzić tylko dane miejsca, wszystko zależy od naszych możliwości i zainteresowań.
Przewodnik ma sprawić, że nasza podróż stanie się przyjemnością, ponieważ będziemy czuć, że wszystko dobrze zaplanowaliśmy i niczego ważnego nie przegapimy. W środku znajdziemy opisy wszystkich szlaków, a przy tym też informacje o tym, jak tam dojechać i gdzie można nocować oraz zagrożenia, długość trasy i średni czas wejścia i zejścia, oczywiście jest tutaj dużo więcej informacji, ale trudno byłoby je wymienić wszystkie, bo jest ich naprawdę sporo.
Nie raz już podkreślałam, że niestety u mnie podróże to cały czas plan na przyszłość, ponieważ z dwójką małych dzieci ciężko w góry się wybrać i zwiedzać, bo ich tak naprawdę interesują rozrywki typowo dotyczące zabawy. Pomimo to kocham takie przewodniki, bo po części oglądając je, czuje jakbym była w tych miejscach, wszystko jest tak dobrze opisane, a do tego są tam zapierające dech w piersiach zdjęcia, to wszystko wzmaga apetyt na zwiedzenie tych miejsc, ale jednocześnie daje ukojenie, że wszystko się już widziało tylko nie na żywo.
Na razie książka poleży sobie w biblioteczce, ale kiedyś na pewno ją stamtąd wezmę i skrupulatnie przeczytam w całości i zapanuje swoją podróż, oczywiście wezmę też go ze sobą, bo wszystko tak świetnie jest tam oznaczone, że jak tylko czegoś zapomnę, szybko będę mogła do tej informacji wrócić.

Link do opinii
Inne książki autora
Maroko. W labiryncie orientalnych medyn. Wydanie 1
Krzysztof Bzowski0
Okładka ksiązki - Maroko. W labiryncie orientalnych medyn. Wydanie 1

Maroko od Starego Kontynentu dzieli jedynie Cieśnina Gibraltarska, nic więc dziwnego, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów...

Słowenia. Travelbook. Wydanie 1
Krzysztof Bzowski0
Okładka ksiązki - Słowenia. Travelbook. Wydanie 1

Słowenia - to kraj wielkości naszego województwa podlaskiego, ale na tym niewielkim obszarze można podziwiać niezwykle różnorodne krajobrazy:...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy