Gniew matki

Tom 1 cyklu Faith McMann

Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach i niepokój o los dzieci sprawiają, że życie staje się nie do zniesienia. Do momentu, gdy postanawia zamienić udrękę na złość... A zamiast pozostać ofiarą, szykuje zemstę.

Sfrustrowana bezsilnością policji, podejmuje działania, by uratować swoje dzieci. Odkrywa brutalne podziemie handlu ludźmi. Mroczny świat, z którymi przyszło jej się zmierzyć jest bezlitosny, a cel jest prosty: zmienić krucjatę Faith w misję samobójczą.

Nie wiedzą jednak, że nie ma nikogo bardziej niebezpiecznego niż matka walcząca o swoje dzieci. Zwłaszcza taka, która zasłużyła na przydomek FURIA.

Informacje dodatkowe o Gniew matki:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-01-20
ISBN: 9788381953795
Tytuł oryginału: Furious
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Gniew matki

Gniew matki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2021-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller ,

Mówi się, że na świecie jest pięć żywiołów. Woda, ogień, powietrze, ziemia i wkurzona kobieta. Ten ostatni jest szczególnie niebezpieczny, kiedy jest nie tylko wkurzoną kobietą, ale dodatkowo wkurzoną matką. Nie ma siły, która pokonałaby matkę walczącą o swoje dzieci. I właśnie o takiej wkurzonej matce jest moja kolejna lektura. Poznajcie historię Faith McMann.

Faith poznajemy w dniu urodzin jej synka. Kobieta wraca do domu, kiedy wchodzi do domu coś jej się nie podoba. Mimo to wchodzi, od razu zauważa bałagan, potem obcych mężczyzn, związanego i zakneblowanego męża Craiga i dzieci (10- cioletnią Larę i 9-cioletniego Hudsona). Chwilę później zostaje uderzona i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość, leży związana obok męża. Nie długo potem jest świadkiem jak napastnik zabija Craiga, potem jej samej podcina gardło. Ostatnią chwilą przytomności widzi jak dzieci są wyciągane siłą z pokoju.

Faith budzi się w szpitalu. Okazuje się, że cudem przeżyła. Nie może pozwolić sobie na żałobę, bo musi odnaleźć dzieci. Ta myśl, że gdzie ktoś może robić im krzywdę powoduje, że budzi się w niej gniew, potężny, nad którym trudno jej zapanować. Kiedy Faith zauważa, że praca policji nie przynosi efektów, rozpoczyna swoje śledztwo, w którym bierze udział jej cała rodzina i kilkoro zupełnie obcych ludzi. Ludzi, którzy w wyniku pewnych zdarzeń pojawili się w jej życiu i od razu zajęli w nim ważne miejsce.

Dokąd doprowadzi Faith jej gniew i upór? Czy matka odnajdzie swoje dzieci? Kto jest odpowiedzialny za tragedię w rodzinie Faith?

Śledztwo jakie prowadzi Faith z rodziną i przyjaciółmi, sprawi że wdepnęli w niezłe bagno. Odnaleźli bowiem siatkę handlarzy żywym towarem, którzy są bezwzględni i bardzo niebezpieczni. A w obronie swojego interesu gotowi są zabijać. Niestety Lara i Hudson są w samym środku tego całego zamieszania. Ogromny przełom w ich poszukiwaniach, nastąpił kiedy do Faith odezwała się Miranda. Młodziutka dziewczyna, która uciekła tym właśnie handlarzom, stając się automatycznie na ich celowniku. To Miranda naprowadziła ekipę McMann na farmę, gdzie przetrzymywano porwane dzieci.

Książka napisana jest super łatwym językiem. Czytała się to po prostu świetnie. Już od pierwszych stron autorka dostarcza czytelnikowi dawkę ogromnych emocji, które utrzymują się aż do ostatniej strony. Akcja toczy się bardzo szybko. Ogromnym zaskoczeniem jest zakończenie tej historii, którego tak naprawdę nie ma. Niestety trzeba cierpliwie czekać na kolejny tom, e którym mam nadzieję autorka odpowie na te wszystkie pytania mnie nurtujące.

"Gniew matki" to książka przedstawiająca okrutną prawdę i niestety współczesną rzeczywistość. Ponieważ takie rzeczy się zdarzają, dzieją się coraz częściej i to na całym świecie. Ciągle słychać, że ktoś znika. A najgorsze, że to w większości młodzi ludzie i dzieci. Tak po prostu znikają bez śladu. Po przeczytaniu tej lektury możemy sobie tylko wyobrazić co może się z nimi dziać.

Polecam, to naprawdę dobry thriller.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-06-05, 2022,

Gniew matki to książka z mocną historią, oraz emocjami które wbijają w fotel.

Faith szczęśliwa żona, matka, nauczycielka, jednak jej szczęście nie trwa długo. Po napadzie przez trzech mężczyzna na jej dom w którym na jej oczach zamordowany został jej mąż a dzieci zostały porwana, jej bańka szczęścia pęka. Ona sama ledwo przeżyła, dzięki pomocy sąsiadki. Porwaniem jej dzieci żyje cały świat, ale śledztwo policji nic się nie rusza do przodu, odnosić można wrażenie że porwanie jej dzieci to kolejna sprawa w rękach policji nie mniejsza ani większa. Przez atak na policjanta, Faith musi uczęszczać na terapię w panowaniu nad gniewem, tam poznaje Złość i Bestię, sama nazwała się Furią. Złość, Bestia i Furia wyruszają na poszukiwanie dzieci, ale z jakim skutkiem? Czy w miejscu gdzie handel żywym towarem kwitnie coś znajdą? Jakie konsekwencje przyjdzie im ponieść ruszając w pogoń? Kim tak naprawdę jest Złość i Bestia jakie  własne historie skrywają?

Gniew matki książka, która mnie zaskoczyła mocną historią, zszokowała tak brutalnymi watkami, oraz wbiła w fotel tak wieloma emocjami matki. Faith która straciła rodzinę, musi przewartościować swoje życie aby odnaleźć dzieci. Na opłakiwanie męża wyznaczyła czas aż będzie razem z dziećmi. Z kochającej szczęśliwej matki przemienia się w pełną gniewu, furii kobietę żądną każdej głowy aby odnaleźć swoje dzieci. Doskonale wykreowana mocna postać.

Ta książka, zaskoczyła mnie tym że to nie tylko historia Faith. To historia Mirandy która została oszukana przez kobietę, porwana przez co osiemnaście miesięcy spędziła na farmie. Farmie gdzie szkoli się dziewczynki aby umiały sprostać zadaniu które każdej zostanie przydzielone. To szkoła życia, zastraszania, bicia, głodzenia aby były uległe i posłuszne.

Po trzecie sama historia. Nieświadoma matka, która zostaje wrzucona do świata o którym nie miała pojęcia. Handel żywym towarem, który w Sacrameto kwitnie. Gdzie dzieci zostają porywane z domów, szkół ulicy, sklepów. Do świata gdzie dzieci są towarem wysoko wartościowym. Dzieci traktowane jako towar, a za murami farmy żyją ludzie nieświadomi.

Książka mocna, ciekawa, brutalna, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Książka, która porusza trudny temat ale warto się z nim zmierzyć. Polecam

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Do czego może prowadzić utrata sensu życia? Do załamania nerwowego? Totalnego odrętwienia? Samobójstwa? Tym razem, wyzwalając desperację i gniew, prowadzi do narodzin Furii.

Życie Faith, szczęśliwej żony, matki i nauczycielki kończy się, gdy jej mąż zostaje zamordowany, dzieci porwane, a ona sama ledwo uchodzi z życiem. Gdy żal i rozpacz dominuje gniew, a działania policji nie przynoszą żadnych efektów, kobieta zmienia się w Furię - nieprzewidywalną, silną kobietę, która zrobi wszystko, by odnaleźć swe dzieci.

W jej działaniach wspiera ją rodzina i poznani podczas terapii, Złość i Bestia. Czy uda im się poznać motywy porywaczy? Znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego jej dzieci zostały uprowadzone? Czy mają jakiekolwiek szanse w starciu ze zorganizowaną grupą przestępczą?

Idąc śladem zdesperowanej matki, poznajemy brutalny świat handlu żywym towarem. Cały okrutny proceder, począwszy od rekruterek, po biznesmenów w garniturach wykorzystujących seksualnie nieletnie dziewczynki. Przyglądamy się ułomności systemu i hydrze, której po odcięciu jednej głowy wyrastają trzy kolejne. Hydrze, która nie zostanie pokonana, dopóki będzie istniał popyt na ludzi.

Opowieść wstrząsnęła mną do głębi i wraz z Faith współodczuwałam targające nią emocje. Czy umiałabym, tak jak ona, walczyć o odzyskanie dzieci? Nie wiem. Bo nigdy nie wiemy do czego bylibyśmy zdolni w takiej sytuacji. Jedno jest pewne, z matką lepiej nie zadzierać.

Zachęcam Was do sięgnięcia po ten mocny thriller, gwarantuje ogrom emocji. Szkoda tylko, że na kolejny tom przyjdzie nam trochę poczekać.

Fabuła oparta na niezwykle ważnej tematyce - handlu żywym towarem, w tym wypadku dzieci. Ohydne, odrażające i niestety prawdziwe. Bohaterka mnie zaskoczyła, zwykła nauczycielka wskutek buzującego w niej gniewu matki, której odebrano dzieci, przeobraziła się w dążącą do celu, nieugiętą, bezgranicznie odważną, bezkompromisową wojowniczkę. Kibicuję i wspieram ją w dalszej walce, której chyba jeszcze przed nią bardzo dużo. Akcja przyspiesza niemal na każdej kartce a napięcie szybko rośnie co jakiś czas eksplodując. Nie mogłam się od książki oderwać. Rewelacyjny i mocny thriller o zabarwieniu psychologicznym. Martwi mnie tylko fakt, że chociaż to fikcja literacka to w realu nie jest to ani nowy, ani nieznany a nierealny scenariusz. Boję się o swoje wnuki i o wszystkie dzieci, aby nigdy nie doświadczyły takiego zła. Szybko szukam kolejnego tomu z cyklu.

Z pewnością większość z was kojarzy słynny i rewelacyjny film Uprowadzona. I niestety odniosłam wrażenie, że ta książka miała być pewnym odniesieniem do tej historii. Tym razem jednak z perspektywy chcącej odnaleźć dzieci matki.

Nie wzbudziła ona we mnie żadnych emocji, mimo że tematyka jest brutalna i mroczna. Wszystko za sprawą fabuły i pióra, które było aż zbyt prostolinijne. Zabrakło mi w tej książce głębi i akcji. To trochę taka mieszanka thrillera z kryminałem, co jest na plus, ale w moim odczuciu to za mało, by ocenić ją wyżej. Jedyne, co mnie w niej urzekło to pseudonim FURIA. Bohaterowie jednak są bez charakteru, a wydarzenia mocno wykraczają poza realizm. Mimo wszystko zbiera świetne recenzje, więc warto przekonać się samemu.

o przeczytaniu GNIEWu MATKI T.R.Ragan odczuwam mały niedosyt ta? historia?,wie?c mam nadzieje?,z?e autorka szybko powro?ci z jej kontynuacja?.Błagam!
W mediach czy w prasie niejednokrotnie słyszy sie? o porwaniach,a najbardziej przeraz?aja?ce sa? te,kto?re dotycza? uprowadzen? dzieci.Ale kiedy ta tragedia dotyka twoich najbliz?szych,wtedy to TY znajdujesz sie? w centrum tego prawdziwego i okrutnego koszmaru.Taki włas?nie koszmar odczuła na własnej sko?rze Faith McMann.Bowiem,gdy wychodziła z domu nie spodziewała sie?,z?e ten dzien? be?dzie nalez?ec? do tych najgorszych w całym jej z?yciu.
Jej s?wiat w jednej chwili runa?ł nieodwracalnie.Ukochane dzieci zostaja? porwane przez tajemniczych me?z?czyzn a jej ma?z?...ma?z? niestety nie zdołał przez?yc? tej brutalnej napas?ci.Ona sam ro?wniez? ledwo co uszła z tego wszystkiego cało.Faith od teraz musi sama zmierzyc? sie? nie tylko z bo?lem i strata?,ale jako matka czuje wszechogarniaja?cy ja? strach i niepoko?j.To on determinuje ja? do dalszego działania.Musi odnalez?c? dzieci.Wie,z?e one gdzies? tam sa?.I na nia? czekaja?.Ale to,co odkrywa po drodze nie mies?ci jej sie? w głowie.Jednak,ci co przetrzymuja? jej dzieci nie wiedza? jeszcze z kim zadarli.
GNIEW MATKI to poruszaja?ca historia odkrywaja?ca mroczne zakamarki brutalnego podziemia handlu ludz?mi.I choc? jest to fikcja literacka to autorka zarysowała tu ogrom problemu,jaki rozgrywa sie? pod naszym nosem kaz?dego dnia.Akcja wcia?ga nas w ten niebezpieczny s?wiat od samego pocza?tku.Z jednej strony towarzyszymy gło?wnej bohaterce w heroicznej walce w wytropieniu dzieci,z drugiej zas? s?ledzimy losy Mirandy,dziewczyny kto?ra trafiła do tego bestialskiego piekła.Jej historia jest niezwykle smutna i bolesna.Cała powies?c? jest interesuja?ca,jednakz?e niekiedy miejscami miałam wraz?enie,z?e fabuła bywała lekko przekombinowana.Zabrakło mi tu szerszych odniesien? co do samych poczynan? dzieci Faith.Licze? na to,z?e autorka tymi zwierzeniami podzieli sie? w z nami w kolejnej cze?s?ci.
@filiamrocznastrona @wydawnictwofilia

7/10

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-01-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Już jutro w księgarniach pojawi się książka "Gniew matki" pierwszy tom z cyklu o Faith McMann kobiecie, która dostała porządnego kopa
od losu. Jest zdeterminowaną i silną osobą,która zrobi wszystko by ocalić swoje dzieci. I choć była na skraju załamania to wiedziała,że nie może
się poddać. Musi walczyć i szukać dzieci na własną rękę by  jak najszybciej je odnaleźć. Spotkała bardzo dobrych ludzi, którzy mimo tego,że
nie znają jej za dobrze, od razu idą do niej z pomocną dłonią.  Bez nich nie dałaby rady - z nimi wszystko nabiera sensu.

Matka jest w stanie zrobić wszystko aby dzieci były szczęśliwe, nawet oddać własne życie aby życie swoich dzieci uratować.
Lecz w sytuacjach, w których dzieci są w niebezpieczeństwie instynkt matki podpowiada by walczyć i się nie poddawać. Na takiej drodze stanęła
Faith. Na własne oczy widziała śmierć męża i porwanie dzieci i choć ona sama była blisko  śmierci , jej organizm nie pozwolił by umarła.
Z dnia na dzień żyła nadzieją,że jej dzieci żyją. Wiedziała,że czas gra bardzo dużą rolę i musi coś zrobić. Znaleźć punkt zaczepienia,który
wskaże drogę do sprawców. Starała się dowiedzieć dlaczego akurat im się to przytrafiło i krok po kroku dochodziła do celu.
Czy uda jej się odnaleźć dzieci a sprawców ukarać? To będzie dość trudny orzech do zgryzienia ale dla matki walczącej o dzieci nie będzie to rzeczą
niemożliwą.

Dość trudna do czytania książka dla rodziców. Uważam,że rodzice inaczej odbierają tego typu książki, biorą bardziej do siebie niektóre sytuacje ale mogę się mylić.
Oczywiście jest to świetnie skonstruowany thriller, który rozkręca się z rozdziału na rozdział.
Nie ukrywam już na samym początku uroniłam łzę, ale takie sytuacje zawsze tak na mnie działają.
Autorka porusza temat handlu żywym towarem, który istniał i istnieje. Pokazuje nam jak bohaterka zamienia się w bardzo silną i zdecydowana kobietę.
Czytając widzimy tą przemianę i kibicujemy bohaterce w tej nierównej walce. Tak jak ona chcemy odnaleźć jej dzieci i czytamy z zapartym
tchem strona po stronie by dowiedzieć się jaki będzie finał.
Śmiało zapisujcie sobie ten tytuł i wejdzie do świata Faith McMann

Obsesja matki
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Obsesja matki

CI, KTÓRZY POLUJĄ NA POTWORY, MUSZĄ UWAŻAĆ, BY SAMI SIĘ NIMI NIE STALI. Faith McMann w poprzednim życiu - zanim handlarze żywym towarem zamordowali...

Śmiertelna rozpacz (audiobook)
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Śmiertelna rozpacz (audiobook)

Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali...