Obsesja matki

CI, KTÓRZY POLUJĄ NA POTWORY, MUSZĄ UWAŻAĆ, BY SAMI SIĘ NIMI NIE STALI.

Faith McMann w poprzednim życiu - zanim handlarze żywym towarem zamordowali jej męża i uprowadzili dzieci - była żoną, matką, nauczycielką. Teraz bezlitośnie się mści. Czy uda jej się ocalić dzieci, a może nikt już nie zdoła im pomóc? Czy w świecie potworów polujących na niewinnych ludzi jest miejsce na lojalność? Czy po zrozumieniu najmroczniejszych aspektów ludzkiej natury Faith odnajdzie jeszcze samą siebie?

,,Ragan zapewnia emocje, które pozostaną z tobą na długo po przeczytaniu książki!"

- GOODREADS.COM

,,Poprzednie dwie książki z serii zostawiały mnie w takim zawieszeniu, że odliczałam dni do premiery . Zdecydowanie warto było czekać!"

- GOODREADS.COM

Co za zakończenie serii! Absolutna petarda i nie miałabym nic przeciwko, gdyby wszystkie trzy części były wydane w jednym tomie.

Informacje dodatkowe o Obsesja matki:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-25
ISBN: 9788381956055
Tytuł oryginału: Wrath

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Obsesja matki

Obsesja matki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller ,

Dziś przedstawiam Wam ciąg dalszy tragicznej historii Faith McMann.

W ostatniej część udało się odnaleźć Hudsona. Chłopiec wrócił do rodziny. Wychudzony, przestraszony, ale wrócił. Jednak problem polegał na tym, że nie okazywał emocji, nie mówił o tym co go spotkało. Może na sercu leżało to że nie mogli znaleźć Lary? Właściwie ta część historii poświęcona jest Larze.

Dziewczynka przetrzymywana jest w piwnicy jednego z domów. Przetrzmujacy ją mężczyzna chce ją w tajemnicy przed szefem sprzedać. Lara, robi wszystko, żeby uciec, jednak to nie jest takie proste.

W tym samym czasie Faith wraz z zaprzyjaźnionymi ludźmi przetrząsa internet i miasto w poszukiwaniu córki. Wendeta matki porządnie potrząsnęła przestępczym półświatkiem. Mnóstwo osób zamieszanych w handel ludźmi trafia za kratki. A co z córką Faith? Czy matka znajdzie w końcu córkę?

Chyba więcej co już napisałam o tych książkach nie da się napisać. Ta część też napisana jest świetnie, szybko się czyta. Akcja utrzymuje się przez cały czas aż do zakończenia, które było wzruszające.

Podsumowując całą serię mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu. To świetnie napisane thrillery. To książki przedstawiające trudną i bolesna historię kobiety, która mimo bólu po stracie ukochanego męża, musi odłożyć żałobę na bok, by odnaleźć dzieci. To historia o kobiecie, która z impetem weszła w przestępczy świat w poszukiwaniu dzieci.

Polecam

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-06-19, 2022,

Obsesja matki ostatnia część cyklu Faith McMann.

"Nie żyję już w bańce mydlanej. Musiałam otworzyć oczy, by dostrzec otaczającą nas rzeczywistość. (...) Jestem Furia."

Faith po odnalezieniu syna jest rozdarta, z jednej strony nie chce odstępować Hudsona, aby cieszyć się z każdej wspólnej chwili jednak z drugiej strony nadal chce odnaleźć swoje drugie dziecko, Lary.
Jej epika po spotkaniu z terapeutką się powiększa, już nie tylko Bestia i Złość stoją przy niej ale ludzie, którzy chcą walczyć z handlem żywym towarem. Dzięki tak dużej ilości osób, segregator z listą nazwisko zostaje skrupulatnie sprawdzany, przez co handlarze, alfonsi biznesmeni ludzie którzy siedzą w tym "brudnym" handlu zaczynają być zagrożeni. Taka sytuacja odbija się na bezpieczeństwie Faith jak i jej rodzinie, oraz ludzi związanych z nią. Co grozi Faith? Czy znajdzie swoją ukochana córkę?

Trzecia część i nadal wysoki poziom, historią pędzi tak szybko że ciekawość mnie zżerała do tego stopnia iż miałam ochotę przeczytać ostatnie strony aby się wreszcie dowiedzieć jak się zakończyła cała ta historia.
Matka która została zmuszona wyjść z bezpiecznego, komfortowego życia i wniknąć w brudny, mroczny świat. Doskonale wykreowana postać matki, jej gniew, furia, desperacja, dążenie do celu po trupach, aby tylko odnaleźć dzieci.
To też historia Bestii i Złości. Bestia który w wypadku samochodowym stracił ukochaną żonę i córkę. Złości której dzieciństwo to piekło, przez swoje błędy musiała oddać swojego syna do adopcji, przez co miała wyrzuty sumienia.

To historia zderzeniu się policji i zwykłych ludzi w walce z przestępcami. Policji, która jest ograniczona zasadami i biurokracją, policji która jest skorumpowana przez co mogłoby się wydawać że jest nieudolna. Ludzi, którzy są gotowi poświęcić swój czas, swoje bezpieczeństwo aby ratować dzieci przed handlarzami. Ciekawy kontrast i brutalna rzeczywistość.

Cykl Faith McMann uważam za genialny. W jednym dniu zmienia się życie i bezpieczna bańka pęka, przez co zauważamy brudną rzeczywistość. Uświadamiamy sobie że świat do kolorowych nie należy, oraz uczy aby reagować i obserwować. Doskonale ujawniony temat handlu żywym towarem, rewelacyjne pokazane emocje dzieci jak i matki, oraz genialnie przedstawiony obrazek ludzi bez sumienia, skorumpowanych, chciwych, niemoralnych. Polecma.

Trzeci tom serii "Faith McMann" Theresy Ragan to bardzo dobra lektura. Co prawda zaczęłam ją czytać już jakiś czas temu, ale odłożyłam, gdyż przed  świętami wzięłam na tapetę lżejszą lekturę, a mam zwyczaj czytać kilka książek jednocześnie.

Uczucia matki do dziecka są bardzo silne, a nic bardziej dramatycznego dla matki jak zaginięcie dziecka. I to jeszcze gdy dziecko trafia do handlarzy żywym towarem... A tak właśnie zaczęła się ta seria. Nie dość, że włamywacze splądrowali dom Faith, to jeszcze zamordowali jej męża i porwali dwoje jej dzieci. W poprzedniej części udało się uwolnić syna, chociaż to sam Hudson częściowo trochę w tym pomógł, uciekając porywaczom. Lecz matka cały czas szukała dzieci, zaangażowała się w to niemal cała rodzina oraz znajomi. Na terapii Faith poznała kilkoro znajomych, którzy również stali się jej sprzymierzeńcami. Aby zachować podczas terapii anonimowość, posługiwali się pseudonimami i tak Faith to Furia, a jej znajomi to Złość i Bestia.
Światem przestępczym nie zawsze kierują tylko ludzie wyjęci spod prawa. Handlarze żywym towarem i korzystający z ich usług ludzie, to często wpływowi ludzie będący na świeczniku władzy. Lekarze, biznesmeni i inni, niby szanowani ludzie, ale czerpiący zyski z handlu ludźmi (a często dziećmi). W świecie naszym zapanowała chęć zysku, chciwości nad przyzwoitością, uderza to zawsze w ludzi słabszych i bezbronnych a często w dzieci. Handel ludźmi to temat, który zawsze jest trudny dla czytelnika a jeśli jeszcze do tego chodzi o dzieci, to mocno osiada w pamięci, mimo tego, że to fikcja literacka, lecz nie można zapomnieć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę.
 Matka zawsze jest gotowa poświęcić wszystko, nawet swoje życie aby wyrwać swoje dziecko z lepkich łap dewiantów seksualnych. No może nie każda matka, ale każda normalna, bo nawet w tej książce jest przykład, że własna matka sprzedała handlarzom swoje dzieci dla kasy...

W tej książce znajdziemy wszystko, dobrą fabułę, która trzyma nas w napięciu, morderstwa, strzelaninę, złych gangsterów a w tym wszystkim główna bohaterka, matka, która wręcz wyręcza nieudolnych policjantów aby mogli przyjechać na gotowe i aresztować złoczyńców, których już Faith wytropi i unieszkodliwi. No cóż, takie sytuacje to i u nas mogłyby się pewnie zdarzyć.

Myślę, że cała seria jest warta polecenia.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jak bardzo może zmienić się kobieta, matka i spokojna nauczycielka, gdy ktoś uderzy w jej najczulszy punkt? Gdy zabije jej męża i porwie dzieci? „Obsesja matki” ukazuje nie tylko siłę matczynej miłości, ale przede wszystkim przemianę, do której nie każdy byłby zdolny. Nie każdy wziąłby sprawy we własne ręce z równą determinacją i skutecznością jak Faith. Nie każdy pociągnąłby za sobą innych obnażając problem współczesnego niewolnictwa i zaszczepiając w nich odwagę do działania i podjęcia ryzyka w imię walki z bestialstwem.

Faith przestaje być samotną bohaterką walczącą niczym Dawid z dużo potężniejszym, brutalnym i wpływowym przeciwnikiem. Krąg wspierających ją osób rozrasta się w szybkim tempie szerząc postrach wśród bezkarnego dotychczas gangu.

Całą serię czyta się jak najlepszą powieść akcji, a finałowy tom jest wyjątkowo dynamiczny i wzbudza silne emocje. Znajdujemy odpowiedzi na wiele pytań przewijających się w poprzednich częściach, wiele wątków zostaje wyjaśnionych. Niektóre w sposób tak łapiący za serce, że nie sposób czytać bez olbrzymiego żalu i wzruszenia. Czy Faith uda się odnaleźć córeczkę? Czy będzie mogła pozwolić sobie na żałobę po stracie męża? Czy po takich przejściach jej życie ma szansę wrócić do normalności?

Autorka zwraca uwagę na bestialski proceder, którym jest współczesne niewolnictwo. Skutecznie uświadamia czytelnikowi, że handel ludźmi nie jest pojęciem abstrakcyjnym, a rozgrywa się wokół nas i może dotknąć każdego. Pokazuje też jak wiele może zdziałać współdziałanie, uważność i reagowanie na podejrzane sygnały. Książka jest oczywiście fikcją literacką, więc i historia Faith została nieco przerysowana, wzbogacona wybuchami i strzelaninami, czyniąc z niej fascynującą rozrywkę z ważnym przekazem.

Zachęcam Wad do poznania książek z Faith MacMann, matką, którą życie zmieniło w Furię. Naprawdę warto!

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Faith McMann miała cudowne życie, kochającego męża i dzieci. Wszystko to straciła w jednej chwili. Handlarze żywym towarem brutalnie zamordowali jej męża i uprowadzili dzieci. Teraz przyszedł czas na zemstę.
Czy Faith uda się ocalić dzieci?

"Obsesja matki" to trzecia a zarazem finałowa część znakomitej serii autorstwa T. R. Ragan. Cały cykl ukazuje ile jest w stanie znieść matka aby odzyskać swoje dzieci. Faith nie zważając na konsekwencje robi wszystko aby dojść do prawdy i odzyskać to, co w jej życiu jest najważniejsze. Nie pozostawiona sama sobie, może liczyć na rodzinę i przyjaciół, którzy wspierają ją od początku. Faith jest silną kobietą, która nie spocznie, dopóki nie osiągnie swojego celu, jej historia przepełniona jest bólem i cierpieniem, są wzloty i upadki, ale ona się nie poddaje, walczy dla swoich dzieci.
"Obsesja matki" jak i poprzednie części, to mocne thrillery psychologiczne, bez wątpienia na długo pozostaną w pamięci.
Jeżeli lubicie thrillery z dużą dawką emocji, w których akcja pędzi niczym rollercoaster i trzyma w napięciu do ostatniej strony to ta seria jest zdecydowanie dla Was. Nie zawiedziecie się. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ja w stu procentach złączyłam się z książką, gdyż doskonale rozumiałam obsesję matki. Moje dzieci również wiedzą, że zrobiłabym dla nich wszystko. Tutaj ten upór był doskonale pokazany. Nie ważne, że szanse na odnalezienie jej porwanej córki były znikome. Nie ważne, że ciężko się było przebić przez społeczność, by pomogła jej w poszukiwaniach. Nie ważne, że wiele osób wątpiło w znalezienie jej córki żywej. Ona w to wszystko wierzyła i robiła co w swojej mocy, by tylko ją odnaleźć. Trzeba tutaj dodać, że odnalazła już jedno swoje dziecko. Miłość i determinacja przy poszukiwaniach sprawiły, że był teraz z nią. Jednak matka nigdy nie spocznie, póki nie odnajdzie również jej...
Powiem wam, że książkę czyta się bardzo szybko, gdyż jest w nieco większym druczku, są większe odstępy między wierszami i cała masa dialogów. Ogólnie fabuła ukazuje z jednej strony poszukiwania tej córki, a z drugiej widzimy gdzie ona jest przetrzymywana i przez kogo. Z pewnością upór odziedziczyła po matce. Nie boi się swojego porywacza, gdyż czuje, że jest dla niego ważna. On sam zresztą bardzo chciałby wyrządzić jej krzywdę, ale wie, że wtedy dostałby za nią mniejszą sumę pieniędzy. Chwilowo trwają w zawieszeniu, podczas gdy matka jest coraz bliżej, by ich odnaleźć.
Książka ma swoje wzloty i upadki, jednak w większości przewyższa tutaj niepokój o losy naszych bohaterów. Wiele razy pakują się w tarapaty będąc zbyt mocno pewni swojego. Tak naprawdę historia pokazuje, że nie wolno być niczego pewnym, a instynkt zabójcy może mieć nie tylko matka. Przy książce niby nie trzeba myśleć, jednak kiedy widzimy ich złe wybory, czy decyzje, to sami mamy ochotę nimi potrząsnąć i podpowiedzieć, co robią źle. Wciąga to nas na tyle, że bardzo przeżywamy to jakby coś osobistego.
Jest tom tom trzeci. Ja nie czytałam poprzednich, aczkolwiek nie odniosłam wrażenia, że coś mnie tutaj ominęło. Książka zaczyna się w momencie, kiedy jej syn wraca do domu. Jest jednak możliwość, że w tomie poprzednim mógł to on być porwany.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2021-12-03, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Śmiertelna rozpacz (audiobook)
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Śmiertelna rozpacz (audiobook)

Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali...

Gniew matki
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Gniew matki

Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;