Obsesja matki

Jak bardzo może zmienić się kobieta, matka i spokojna nauczycielka, gdy ktoś uderzy w jej najczulszy punkt? Gdy zabije jej męża i porwie dzieci? „Obsesja matki” ukazuje nie tylko siłę matczynej miłości, ale przede wszystkim przemianę, do której nie każdy byłby zdolny. Nie każdy wziąłby sprawy we własne ręce z równą determinacją i skutecznością jak Faith. Nie każdy pociągnąłby za sobą innych obnażając problem współczesnego niewolnictwa i zaszczepiając w nich odwagę do działania i podjęcia ryzyka w imię walki z bestialstwem.

Faith przestaje być samotną bohaterką walczącą niczym Dawid z dużo potężniejszym, brutalnym i wpływowym przeciwnikiem. Krąg wspierających ją osób rozrasta się w szybkim tempie szerząc postrach wśród bezkarnego dotychczas gangu.

Całą serię czyta się jak najlepszą powieść akcji, a finałowy tom jest wyjątkowo dynamiczny i wzbudza silne emocje. Znajdujemy odpowiedzi na wiele pytań przewijających się w poprzednich częściach, wiele wątków zostaje wyjaśnionych. Niektóre w sposób tak łapiący za serce, że nie sposób czytać bez olbrzymiego żalu i wzruszenia. Czy Faith uda się odnaleźć córeczkę? Czy będzie mogła pozwolić sobie na żałobę po stracie męża? Czy po takich przejściach jej życie ma szansę wrócić do normalności?

Autorka zwraca uwagę na bestialski proceder, którym jest współczesne niewolnictwo. Skutecznie uświadamia czytelnikowi, że handel ludźmi nie jest pojęciem abstrakcyjnym, a rozgrywa się wokół nas i może dotknąć każdego. Pokazuje też jak wiele może zdziałać współdziałanie, uważność i reagowanie na podejrzane sygnały. Książka jest oczywiście fikcją literacką, więc i historia Faith została nieco przerysowana, wzbogacona wybuchami i strzelaninami, czyniąc z niej fascynującą rozrywkę z ważnym przekazem.

Zachęcam Wad do poznania książek z Faith MacMann, matką, którą życie zmieniło w Furię. Naprawdę warto!

Informacje dodatkowe o Obsesja matki:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-25
ISBN: 9788381956055
Tytuł oryginału: Wrath
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Obsesja matki

Kup książkę Obsesja matki

Śmiertelna rozpacz (audiobook)
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Śmiertelna rozpacz (audiobook)

Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali...

Gniew matki
T.R. Ragan0
Okładka ksiązki - Gniew matki

Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach...