Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788326827778
Liczba stron: 384

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Milioner, celebryta, partner wicemiss świata, self-made-businessman Marek Zmysłowski zbudował ,,Amazon Afryki" i stał się jedną z najbardziej znanych postaci afrykańskiej branży IT. Pewnego dnia okazało się jednak, że jest też poszukiwanym przez Interpol międzynarodowym zbiegiem.

Jak do tego doszło?

Zanim Zmysłowski wylądował w Nigerii zrobił błyskawiczną karierę i łatwą kasę w jednej z pierwszych w Polsce firm pośrednictwa finansowego, zbankrutował, stał za barem w ekskluzywnym nocnym klubie, a budując pierwszą ogólnopolską sieć usług pogrzebowych, zadarł z mafią stojącą za Aferą Łowców Skór. Do Afryki wysłał go największy internetowy fundusz inwestycyjny na świecie, właściciel Zalando i Groupona.

Polak nie tylko budował, doradzał, inwestował w wiele kluczowych dla rozwoju kontynentu przedsięwzięć, ale też narobił sobie wpływowych wrogów, którzy wraz ze skorumpowaną lokalną policją i rządem postanowili pozbyć się niewygodnego przedsiębiorcy.

W swojej autobiografii Zmysłowski z dystansem i humorem pokazuje, jak wygląda robienie biznesów, czasem niebezpiecznych, ,,od kuchni" oraz z reporterskim biglem kreśli barwny obraz ukochanego kontynentu, jakim stała się dla niego Afryka.

Tagi: biografie

Kup książkę Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Co to była za książka! Po pierwsze odwaga tego faceta wcisnęła mnie w fotel! Po drugie jego historia miłości jest niesamowita, choć nie o tym jest ta książka, ale wiadomo jak to kobieta 🤭 takie historie lubi. Po trzecie z takim człowiekiem chciałoby się przebywać, bo ciągnął by w górę, a nie w dół! I tacy ludzie motywują do „jawampokażym” 😁 po czwarte zgadzam się z nim w 100% odnośnie American Dream i postrzegania San Francisco! Trzeba tam być by to zobaczyć. Nie powiem jaką mamy wspólną opinię 🤭📖 Aż nie chce się wierzyć, że to wydarzyło się naprawdę! Ja bym już dawno najadła się strachu usiadła i chyba płakała! Niesamowite fakty, pogląd na Afrykę i nie tylko. Dzięki tej książce lepiej poznałam Nigerię i stałam się fanką @marekchinedu ❗❗❗ zdecydowanie polecam! Bo w mojej pamięci ta książka zostanie na zawsze! Absolutnie! A poza tym wszystkim - biznes. Znam takich co robią coś z niczego! Zmysłowski dopisuje się do tego grona!

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje