Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Milioner, celebryta, partner wicemiss świata, self-made-businessman Marek Zmysłowski zbudował ,,Amazon Afryki" i stał się jedną z najbardziej znanych postaci afrykańskiej branży IT. Pewnego dnia okazało się jednak, że jest też poszukiwanym przez Interpol międzynarodowym zbiegiem.

Jak do tego doszło?

Zanim Zmysłowski wylądował w Nigerii zrobił błyskawiczną karierę i łatwą kasę w jednej z pierwszych w Polsce firm pośrednictwa finansowego, zbankrutował, stał za barem w ekskluzywnym nocnym klubie, a budując pierwszą ogólnopolską sieć usług pogrzebowych, zadarł z mafią stojącą za Aferą Łowców Skór. Do Afryki wysłał go największy internetowy fundusz inwestycyjny na świecie, właściciel Zalando i Groupona.

Polak nie tylko budował, doradzał, inwestował w wiele kluczowych dla rozwoju kontynentu przedsięwzięć, ale też narobił sobie wpływowych wrogów, którzy wraz ze skorumpowaną lokalną policją i rządem postanowili pozbyć się niewygodnego przedsiębiorcy.

W swojej autobiografii Zmysłowski z dystansem i humorem pokazuje, jak wygląda robienie biznesów, czasem niebezpiecznych, ,,od kuchni" oraz z reporterskim biglem kreśli barwny obraz ukochanego kontynentu, jakim stała się dla niego Afryka.

Tagi: biografie

Kup książkę Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Opinie o książce - Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą.

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Co to była za książka! Po pierwsze odwaga tego faceta wcisnęła mnie w fotel! Po drugie jego historia miłości jest niesamowita, choć nie o tym jest ta książka, ale wiadomo jak to kobieta 🤭 takie historie lubi. Po trzecie z takim człowiekiem chciałoby się przebywać, bo ciągnął by w górę, a nie w dół! I tacy ludzie motywują do „jawampokażym” 😁 po czwarte zgadzam się z nim w 100% odnośnie American Dream i postrzegania San Francisco! Trzeba tam być by to zobaczyć. Nie powiem jaką mamy wspólną opinię 🤭📖 Aż nie chce się wierzyć, że to wydarzyło się naprawdę! Ja bym już dawno najadła się strachu usiadła i chyba płakała! Niesamowite fakty, pogląd na Afrykę i nie tylko. Dzięki tej książce lepiej poznałam Nigerię i stałam się fanką @marekchinedu ❗❗❗ zdecydowanie polecam! Bo w mojej pamięci ta książka zostanie na zawsze! Absolutnie! A poza tym wszystkim - biznes. Znam takich co robią coś z niczego! Zmysłowski dopisuje się do tego grona!

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton