Gordian. Grzech

Tom 1 cyklu Grzech

Pikantna. Mroczna. Mocno erotyczna powieść.

Gordian zawsze stawia na swoim. Jest trenerem sztuk walki, studentem inżynierii, mężczyzną, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Z wyjątkiem nowo poznanej, przybranej siostry – Kiry, której zdobycie stanowi dla niego nie lada wyzwanie.

Gordian skrywa mroczne tajemnice. Zbrodnia, której się dopuścił trawi go od środka. Seks wydaje się być najlepszym sposobem na rozładowanie buzujących w nim emocji, lecz czy wystarczającym? Czy każdy grzech można odkupić? Czy rany z przeszłości mogą się zabliźnić na dobre? Czy dwoje poranionych przez życie ludzi powinno być razem?

Informacje dodatkowe o Gordian. Grzech:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-01-16

Kup książkę Gordian. Grzech

Gordian. Grzech - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zdecydowanie „Gordian” to książka tylko i wyłącznie dla dorosłych! Najbardziej brutalna i bez skrupułów jaką czytałam. Gordian-Grzech to tytuł idealnie odzwierciedlający charakter tej książki. Wiele w niej elementów mocnej erotyki, ale też niewyjaśnionych, tajemniczych sytuacji oraz depresji i lęków. Ma w sobie drugie dno, które pokazuje głównego bohatera w innym świetle. Nie spodziewałam się, że tak trudny problem pojawi się w tej książce... Maniakalne lęki spotykają również tych, którzy tego nie okazują, ale odreagowują na swoj sposób. I to zakończenie! Kumulacja, której się spodziewałam tutaj nie nastąpiła... Dopiero będzie w tomie 2? A może ta historia jednak ma swoj koniec?

Ta powieść jest niczym narkotyk, jak już raz wciągniesz, nie będziesz mógł przestać. Ze mną było podobnie. Zaczęłam czytać i nie mogłam przestać. Gordian wprowadził zamęt w mojej głowie na długi czas.

Gordian to mężczyzna, który zawsze bierze to co chce, a zazwyczaj są to dziewczyny do niezobowiązującego seksu. Ma jedną zasadę – nie całuje się. Potrafi być arogancki, szorstki i nieobliczalny. Kobiety go uwielbiają i każda chciałaby się znaleźć w jego łóżku. Przygodny seks jest dla niego niczym terapia na odpędzenie mrocznych tajemnic. Tylko czy na dłuższą metę okaże się to pomocne?

Kira przyjeżdża do ojca. To dziewczyna, która twardo stąpa po ziemi i niczego się nie boi. Potrafi zadbać o siebie, trenuje walki, a jej bezpośrednie zachowanie nie zawsze wszystkim odpowiada (czytaj Gordianowi). Sama skrywa w sobie mroczne tajemnice, przez które nie chce dopuścić do siebie żadnego mężczyzny bliżej.

Oboje stają na swojej drodze. Ta droga nie będzie usłana różami. On pragnie jej od pierwszej chwili, natomiast ona go odpycha od pierwszej chwili. On nie daje za wygraną, ona nie chce odpuścić. Czy tych dwoje ma szansę na stworzenie czegoś więcej niż więź „braterska”? Czy ich przeszłość nie wpłynie na teraźniejszość.

"Ona to bieg długodystansowy, a ja jestem sprinterem. Potrzebuję kogoś na tu i teraz, na już. Po to, żeby porządnie wypieprzyć, odczuć ulgę i zapomnieć. A nie bawić się w kotka i myszkę."

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i od razu z takim przytupem. Muszę przyznać, że początkowo Gordian doprowadzał mnie do białej gorączki, miałam ochotę mocno mu przywalić, najlepiej w krocze, żeby zaczął myśleć rozumem, a nie właśnie nim. Jego stosunek do kobiet mnie przerażał. Ale im dalej poznawałam jego historię, tym bardziej mogłam odrobinę przymknąć oko na jego zachowanie. Kirę polubiłam od pierwszego razu, to jak potraktowała Gordiana na pierwszym spotkaniu doprowadziło mnie do łez, ze śmiechu. I choć ogólnie starała się grać twardą babkę, to w głębi serca była ogromnie krucha. Autorka nie oszczędziła im trudnej przeszłości, skutecznie wpływając na ich obecną psychikę. Każde z nich boryka się ze swoim problemem. Może razem uda im się ich pozbyć?

Jak na powieść erotyczną przystało nie zabrakło pikanterii, gorących scen i przyspieszonego bicia serca. Było czuć tę chemię pomiędzy bohaterami, choć oni tak bardzo starali się jej wypierać. Ciekawy pomysł na fabułę, jest mroczna, tajemnicza i z odrobiną chilli. Emocje bohaterów są odczuwalne na samym czytelniku, nie raz i nie dwa szybciej zabiło mi serce.

Bywa, że traumatyczne przeżycia z przeszłości potrafią odbijać się na nas w przyszłości. Trudno zapomnieć jednak o czymś, co wyrządziło nam ogrom krzywdy i cierpienia. I choć bardzo pragniemy w takich chwilach normalności, nie zawsze jest to takie łatwe jakby mogło się wydawać. Czasem potrzeba wybaczyć sobie samemu, swoich grzechom, bądź tym którzy nas skrzywdzili, aby móc iść znów do przodu, nie cofając się co dwa kroki w tył.

"Dostałem w życiu dwie solidne nauczki. Otworzono mi brutalnie oczy na to, jakim gównem są stałe związki. Dlatego już nigdy nie zamierzam wdawać się w żaden emocjonalny szajs. Nie chcę mieć dziewczyny."

A zakończenie? Zdecydowanie powinni zabraniać takich intrygujących, ale pozostawiających miliony pytań bez odpowiedzi zakończeń powieści. Bo jak czytelnik ma teraz wytrzymać, do przeczytania kolejnego tomu?

"Gordian" to powieść, która otoczy czytelnika nie tylko scenami erotycznymi, ale również ogromem mrocznych tajemnic z przeszłości, które będą rzutować się na teraźniejszość. To historia od której nie sposób się oderwać, do tego wyraziści bohaterowie i ich potyczki, które aż chce się obserwować. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-01-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Zdecydowanie ta recenzja nie miała pojawić się tak szybko, ale musze z nią do Was przybiec „na gorąco” i moje pierwsze pytanie brzmi: Jak można tak skończyć książkę?!?! Za to zdecydowanie powinny być kary i mandaty! Gordiana czyta się błyskawicznie, płynie się strona po stronie i zdecydowanie jest tak, jak zapewniano: mrocznie, brutalnie i gorąco! Ja książkę przeczytałam w jeden dzień i jakby miała i 500 stron, to chyba siedziałabym z nią do samego rana. Jeśli jesteście fanami powieści z nutką erotyzmu (i to dużą!), to Gordian na pewno przypadnie Wam do gustu. Do tego jest tajemniczo. Kira i Gordian mają swoje za uszami i cały czas czekałam na wyjaśnienie niektórych sytuacji, niestety muszę dalej czekać! Nie wszystko zostało wyjaśnione do końca, a to tylko rozbudza nasz apetyt na kolejną część Gordiana! Czy jest coś co mi nie pasowało, co chciałabym zmienić? Mimo wszystko mam takie rzeczy. Po pierwsze, mi osobiście nie przypasował wątek z księdzem i kościołem (kto przeczyta ten będzie wiedział o co chodzi). Chociaż miło mi się go czytało, bo kościół na Placu Zbawiciela jest bliski mojemu sercu i widzę się z nim prawie codziennie! Po drugie, sama wolałbym, żeby Kira miała chociaż 20 lat, ale to takie moje prywatne upodobania. I po trzecie.... chce więcej! Książka ma zaledwie niecałe 260 stron i kończy się okropnie! Kiedy drugi tom?!? Chyba się go nie doczekam i już chce wiedzieć do dalej u Kiry i Gordiana!

O żesz Ty tam i z powrotem! Myślałam, że pani Melissa już mnie nie zaskoczy, a jednak! Co jak co, ale czegoś takiego po „Gordianie” to ja się zupełnie nie spodziewałam!

To może po kolei. Uwielbiam język jakim posługuje się autorka. Jest on lekki i przyjemny do czytania nawet nocą, a ostatnio właśnie wieczorami przypadają mi chwile z książką. Akcja jest konkretna, nie żadne flaki z olejem, a do tego bohaterowie są różnobarwni – nie zależnie od tego czy są oni na pierwszym czy też drugim planie. Faktem jest, że to książka zdecydowanie 18 +, więc kochani, schowajcie ją dokładnie przed dziećmi 🙂

Historia, którą uraczyła nas pani Darwood, opowiada o Gordianie, który tak na dobrą sprawę uważał się za boga wszechświata. Takie odniosłam wrażenie i chwilami naprawdę grał mi na nerwach, ale zawsze powtarzam, że to doskonały warsztat umiejętności autora kiedy główny bohater potrafi nas doprowadzić do szewskiej pasji. Zadufany w sobie, nie jednokrotnie pozwalający na to, by rozum zamienił się miejscami z przyrodzeniem, bezczelny, wulgarny i nie znoszący sprzeciwu młody człowiek walczy ze swoimi demonami po to, by ogarnąć swoją sytuację, która robi się coraz podlejsza. Chwilami (głównie ze względu na jego przeszłość) naprawdę odczuwałam niesamowity żal. Kokieteria, erotyzm, wulgaryzmy – składają się na niebanalną całość. Zabieg jakiego użyła autorka – dzieląc rozdziały na poszczególnych bohaterów.

Nie chcę za dużo spoilerować, ale nawet wątek z sumieniem i wiarą w Boga możemy tutaj znaleźć, więc mieszanka jaką zaserwowała nam autorka, na pewno nie pozwoli odłożyć nam tej książki na bok 🙂 Nie mogę doczekać się kolejnej części 🙂 Myślę, że pani Melissa doskonale poradziła sobie z tym rodzajem literatury 🙂

Mocno erotyczna, sporo w niej jednoznacznych sytuacji. Gordian nie potrafi trzymać drugiej głowy w spodniach. Traktuje kobiety przedmiotowo choć według niego przecież "się nie skarżą", nie interesują go ich uczucia, tylko i wyłącznie seks pozbawiony całowania w usta. Dopóki nie poznaje Kiry, która swoją drogą szkoda, że jest aż tak młoda, 18 lat. Oboje mają trudną przeszłość za sobą, autorka potraktowała ich bez litości. Kira natomiast potrzebuje wsparcia, opieki, wierności i oczywiście miłości, to wszystko przed czym wzbrania się Gordian. Sporo tu problemów, tych na tle psychicznym, spotykamy się też z opętaniem bądź mocno gryzącym sumieniem chłopaka. Mrok tutaj ciągle nas dosięga. Szkoda, że Gordian nie rozumie swojego problemu, tego, że nie radzi sobie z przeszłością i potrzebuje pomocy. Budzi się w nim uczucie do Kiry choć on sam o tym nie wiem, nie wie co się z nim dzieje jak to ma się w przypadku właśnie takich osobników. Nietuzinkowa książka, z problemami, ciężką przeszłością, uwiązana w tajemnice.

Gordian pochodzi z rodziny, gdzie ojciec pije i bije. Matka nic z tym nie robi, a dziecko w pewnym momencie bierze wszystko w swoje ręce. Nie wiadomo, czy sytuacja domowa tak na niego wpłynęła, ale sex jest dobrem na wszystko. Chętnych nie brakuje, ale wszystko do czasu ....

Avatar użytkownika - niemasensuu
niemasensuu
Przeczytane:2020-02-11, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Pierwsza część przeczytana teraz tylko czekam na drugą.Ciekawa książka,która pokazuje wzajemne problemy i wsparcie..lubię czytać takie historie.

Mi się bardzo podobała świetnie napisana książka.  Gordian,  żeby swoją agresję rozładować chodzi na kickboxing.  Uwielbia swoją mamę ale ojca ma tyrana,  który bije ich. Gdy dorasta nie wytrzymuje i zabija ojca. Uwalnia matkę jednak jego dręczą koszmary i głosy w głowie.  Nawet lekinie pomagają.  Matka układa życie z Serafinem rozwodnikiem,  który ma córkę Kire.  Ma na wakacje do nich przyjechać.  Gordian jest megaprzystojny i żadna mu się nie oprze. Jakie jest jego zdziwienie,  kiedy Kira odpycha to i nie ruszają jej jego teksty . Gordian ma za cel złamać jej opór.  Jednak za każdym razem jej to nie rusza.  Wszystko się zmienia kiedy wyjeżdżają na wakacje do Grecji.  Zbliżają się do siebie i bardziej poznawają.  Kiedy wszystko idzie w dobrym kierunku mają wypadek na motorówce.  Co dalej będzie? To już w kolejnej części

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Melissa Darwood to polska pisarka, która pisze powieści romantyczne, ale i z pazurem. Taką właśnie książką jest „Gordian”. Lektura była dla mnie miłym zaskoczeniem. Nie jest to typowy erotyk. Skrywa w sobie wiele tajemnic i uczuć.
Gordian to mężczyzna pełen sprzeczności. Jest trenerem sztuk walki i studentem inżynierii. Jest inteligentny, zadziorny, seksowny i pełen pasji. Jednak kobiety traktuje przedmiotowo a związek to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. Skupia się tylko na własnej przyjemności, nie liczy się z uczuciami innych. Czemu taki jest? Mężczyzna dźwiga na swoich barkach bagaż trudnych doświadczeń. Jednak, kiedy w jego życiu pojawia się Kira, wszystko zaczyna się zmieniać. Dziewczyna jest jego przybraną siostrą (córką męża jego matki). Powinna być dla Gordiana zakazana i nieosiągalna jednak coś w dziewczynie sprawia, że mężczyzna nie może się jej oprzeć. Kira jednak nie jest banalną, łatwą i bezradną kobietą. Nie ulega niegrzecznemu urokowi Gordiana. Jest dla mężczyzny wyzwaniem. I to dolewa oliwy do ognia… Gordian zrobi wszystko, aby zdobyć Kirę.
Melissa Darwood napisała książkę ostrą, brutalną, momentami wręcz wulgarną. Mimo to nie brakuje w niej również pewnego rodzaju delikatności, co sprawia, że podczas lektury mamy mnóstwo sprzecznych uczuć. Książka spodoba się wymagającym czytelnikom. Z niecierpliwością będziecie czekać na kolejny tom! Gorąco polecam!

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Mój szef. Mój AS dwa i pół
Melissa Darwood 0
Okładka ksiązki - Mój szef. Mój AS dwa i pół

Trzeci tom fenomenalnej, bestsellerowej serii Mój szef. Dowcipne dialogi, zabawne sytuacje, namiętne sceny, moc wzruszeń i niepowtarzalni bohaterowie....

Larista
Melissa Darwood0
Okładka ksiązki - Larista

Larysa kończy właśnie 18 lat. Ma jedno marzenie – chce odnaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce...