Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2019-03-13
Czas trwania:0
Czyta:

"Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach" to kolejny zbiór opowiadań dla nastolatków napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla młodzieży. Pierwszy, bestsellerowy zbiór cieszył się ogromną popularnością, a jego egzemplarze można znaleźć w niemal każdej bibliotece w Polsce.

Obie książki powstały z inspiracji i staraniem Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", we współpracy z Prószyński Media.

Każde opowiadanie podejmuje inny temat: skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Znajdziemy tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze i jej konsekwencjach, braku akceptacji dla odmienności i o poczuciu odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia nastolatków i osób z ich otoczenia. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet ich znamy?

Wszystkie opowiadania uzupełniono krótkimi rozmowami z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim. Rozmowy te przeprowadziła Irena Koźmińska, prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Poruszone w nich zagadnienia wynikają wprost z treści opowiadań. Psychologowie analizują źródła emocji, które wpływają na zachowania bohaterów i ich postawy życiowe; udzielają porad młodym czytelnikom - nie wprost - raczej dając preteksty do dalszych przemyśleń.

Opowiadania czytają pro bono Ambasadorzy kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom": Artur Barciś, Anna Czartoryska-Niemczycka, Edyta Jungowska, Maciej Orłoś, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Tołoczko. Wywiady z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim - czytają: Joanna Domańska, Weronika Nockowska, Maciej Kowalik.

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - relacje międzyludzkie (poza rodziną)

Kup książkę Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Opinie o książce - Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Biologia. Kompendium
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Biologia. Kompendium

Przystępna charakterystyka wszystkich działów biologii,definicje, objaśnienia, przykłady, schematy, rysunkinie tylko dla uczniów i studentów.Kompendium...

Franklin mały zapominalski
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Franklin mały zapominalski

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to...

Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka