Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2019-03-13
Czas trwania:0
Czyta:

"Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach" to kolejny zbiór opowiadań dla nastolatków napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla młodzieży. Pierwszy, bestsellerowy zbiór cieszył się ogromną popularnością, a jego egzemplarze można znaleźć w niemal każdej bibliotece w Polsce.

Obie książki powstały z inspiracji i staraniem Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", we współpracy z Prószyński Media.

Każde opowiadanie podejmuje inny temat: skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Znajdziemy tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze i jej konsekwencjach, braku akceptacji dla odmienności i o poczuciu odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia nastolatków i osób z ich otoczenia. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet ich znamy?

Wszystkie opowiadania uzupełniono krótkimi rozmowami z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim. Rozmowy te przeprowadziła Irena Koźmińska, prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Poruszone w nich zagadnienia wynikają wprost z treści opowiadań. Psychologowie analizują źródła emocji, które wpływają na zachowania bohaterów i ich postawy życiowe; udzielają porad młodym czytelnikom - nie wprost - raczej dając preteksty do dalszych przemyśleń.

Opowiadania czytają pro bono Ambasadorzy kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom": Artur Barciś, Anna Czartoryska-Niemczycka, Edyta Jungowska, Maciej Orłoś, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Tołoczko. Wywiady z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim - czytają: Joanna Domańska, Weronika Nockowska, Maciej Kowalik.

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - relacje międzyludzkie (poza rodziną)

Kup książkę Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Opinie o książce - Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach. Audiobook

Avatar użytkownika - MonikaKilijanska
MonikaKilijanska
Przeczytane:2019-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Napisanie opowiadań dla tak wymagającego czytelnika było w końcu nie lada wyzwaniem. Jak zaciekawić i nie trącić myszką? Jak nauczyć, a nie umoralniać? By sprostać temu zadaniu Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, która m.in. jest autorem Złotej listy książek dla dzieci (sprawdź jakie książki są na niej), skłoniła laureatów Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren do napisania krótkich form literackich opowiadających o trapiących młodzież tematach. Znajdziemy tu całkiem nowoczesne, pisane często językiem nastolatków, opowiadania i szacunku, uczciwości, samodyscyplinie, wolności, poczuciu własnej wartości czy asertywności.

Czy polecam? Tak, choć rzeczywiście dla nastolatka, bo młodsze dzieci mogą nie zrozumieć niektórych aluzji. Ja, jako matka, też z chęcią przeczytałam obydwa tomy. Mam nadzieję, że dzieci smartfonów z chęcią sięgną nie tylko po kostkę czekolady ale także po książkę „Gorzka czekolada”.

Więcej na https://konfabula.pl/gorzka-czekolada-dobra-dla-nastolatkow/

Polacy w Nigerii. Tom III
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Polacy w Nigerii. Tom III

Trzeci tom serii, pod redakcją Zygmunta Łazowskiego i Jerzego Wójcika łączy cechy dwóch poprzednich tomów, ale w odniesieniu tylko do jednej, szeroko...

Rajkowska
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Rajkowska

Wyobrażałam sobie człowieka, który po wielogodzinnej podróży z Kijowa wysiada z pociągu o 6.50 rano, przechodzi przez brudne podziemia Dworca Centralnego...

Kult
Łukasz Orbitowski;